SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez pixi107 06 maja 2012, 22:29
Ja znowu toczę bój z Setaloftem. Pół godziny po zażyciu 1 tabletki byłam w 7 niebie. Potem ... w 7 piekle. Do teraz trzyma mnie mrowienie w gardle. Łykanie to tragedia w tej chwili. Dręczy mnie jedno, na ulotce napisane jest, żeby alprazolamu nie łączyć z sertraliną albo łączyć ostrożnie, bo może nasilać swoje działanie. Czy to bezpieczne połączenie?
Przewrażliwiony nerwus w najwyższym stadium choroby.

przez Maciej farmaceuta 06 maja 2012, 23:44
Tak,bezpieczne i stosowane.

przez miko84 07 maja 2012, 10:12
Współczuję Ci, Twoja reakcja była bardzo silna i jest rzadko spotykana...
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 07 maja 2012, 10:22
secretladykkk, ja mam podobnie, strasznie mi się po tym leku nasiliły myśli natretne, ciągle mysle o samobójstwie i tez o psychiatryku, to jest masakra
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez el_testosterone 07 maja 2012, 12:34
u mnie działa

przez pixi107 07 maja 2012, 13:44
Na mnie setaloft zadziałał źle w tym momencie, już po 1 tabletce. Okrutne kurcze mięśni szyi i kręgosłupa, paniczna suchość w gardle (od wczoraj do dziś się jeszcze utryzmuje!!! mam język jak tarka a podniebienie suchutkie, że widać dosłwonie skórki na błonie) i przede wsyztskich strach. Chyba się poddam i nie będę leczyła się lekami tylko terapią...

przez miko84 07 maja 2012, 14:18
Nie no, opisz lekarzowi reakcje to da Ci lek z innej grupy.
miko84

przez cala w trawie 07 maja 2012, 15:49
el_testosterone-super ze dziala,a na co bierzesz?i ile czasu bierzesz?bierzesz sama asentre czy jeszcze cos?

-- 07 maja 2012, 15:50 --

aha i zapomnialam zapytac co jest mocniejsze na ataki paniki afobam czy lorafen?

przez pixi107 07 maja 2012, 17:09
Z opinii ludzi, których znam i obu leków próbowali to mogę powiedzieć, że uznaliby Lorafen za mocniejszy. Dłużej działa przede wszystkim. Na mnie Afobam działa 2h ;(

przez ladywind 07 maja 2012, 17:12
po jakim czasie podziałał u Ciebie??
kurde ja sie cholernie mecze z tymi natrectwami, mam ciągle natrectwa depresje i myśli samobójcze

-- 07 maja 2012, 16:12 --

po jakim czasie podziałał u Ciebie??
kurde ja sie cholernie mecze z tymi natrectwami, mam ciągle natrectwa depresje i myśli samobójcze
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez pixi107 07 maja 2012, 22:27
Afobam? Afobam na początku działał na mnie po 15 minutach. Potem czas wydłużał się do pół godziny, a teraz dizała po godzinie od zażycia. Coraz mniej działa, bo organizm przyzwyczaił się. Pamiętaj, że Afobam nie leczy - on tylko hamuje lęki doraźnie.

przez cala w trawie 07 maja 2012, 23:15
el_testosterone-doezwij sie prosze:)

Ja tez stosuje doraznie afobam,mam do wyboru on albo lorafen,teraz kiedy wprowadzam dawke ze 100mg na 200mg,czesciej zazywam afobam ale lekarz tak kazal a ja mu ufam-leczym moja mame,teraz mnie zna nas bardzo dobrze i twierdzi ze zaburzenia lekowe mamy dziedziczne po dziadku.......prawdopodobnie jedno z moich dzieci tez to bedzie mialo...niestety.
Słuchajcie ja przetestowalam 3 antydepresanty-seroxat,velafax 150xl mg przez 8 lat,teraz asentra.Modle sie do Boga by pomogl.Vela pomogl bardzo.Ale pociesze Was ,poczatki mialam z kazdym lekiem straszne,na seroxacie w pierszych dniach mialam omamy sluchowe i wzrokowe,wszystkiego sie balam,straszne i do tego samotnie wychowywalam 2 letnia corke,pozniej byl velafax......poczatki okropne zanim zadzial mijalo dluzo czasu....droga przez meke.ale zadzial ,zylam,pelnia zycia nawet nie macie pojecia jak bardzo.
Czekam na efekty asentry,raczej jego odpowiedniku,mam nadzieje ze pomoze mi,ze znow bede soba.I w d.....pie mam ze bede brala to do konca zycia lub inny antde. chce zyc choc troche jak Ci co tego nie maja
Dzis lezalam i pomyslalam ze oddalabym nerke za to by tego nie miec-lęku,oddalabym bardzo wiele....to jak rak duszy........wiem jedno nerwica z nami pogrywa bardzo......
i mam pytanie czy komus pomogla asentra na lęki uogolnione i zablokowala ataki paniki?jeli tak to po jakim czasie ,czy przy 200mg bede szczesliwsza?w sensie dopaminy.............blagam pomozcie bo sie gubie

przez pixi107 08 maja 2012, 00:43
cala w trawie. Jeśli Twoje lęki to głównie lęki ogólne, depresja, brak szczęścia, zamykanie się w sobie to oprócz leków na 100% bardzo pomoże Ci psychoterapia. Twój psychiatra powinien wysłać Cię na taką. Jeśli nie masz objawów somatycznych to myślę, że masz troszkę lepiej niż ja i wiele osób, które niestety je mają. To praktycznie to samo, bo tak samo rządzi nami strach ale na pewno bardziej pomoże Ci psychoterapia niż same leki... Ja byłam zaledwie na 4 wizytach u pani psycholog. Większość to ja przegadałam, wiadome, ale naprawdę pomogłlo jeśli chodzi o własną wartość, samoocenę. Jeszcze mam parę problemów z akceptacją samej siebie, ale wiele z nich już odeszło. Musisz poprosić lekarza o psychoterapię. A co do tematy czyli sertraliny - dla mnie to męka. Nie wezmę tego już nigdy, nie pomogło mi, pogorszyło sytuację. Ale każdy organizm reaguje inaczej. Tak naprawdę każdy z nas powinien mieć taką świadomość, że leki leczą nas w jakiś sposób, ale też ogłupiają - w takim sensie, że za bardzo ufamy w działąnie samego leku, nie staramy się własną siłą woli, własnym umysłem panować nad lękami tylko wierzymy w te lekarstwa, że one same wystarczą. Jestem takiego zdania, że sam lek wiele pomoże ale nigdy nie pomoże do końća w nerwicy, dopóki człowiek sam nad sobą nie popracuje. Sorry za taki chaotyczny post, ale jestem śpiąca a pani nerwica zaatakowała mój oddech, gardło i póki co nie pozwala usnąć.

przez el_testosterone 08 maja 2012, 18:03
cala w trawie napisał(a):el_testosterone-super ze dziala,a na co bierzesz?i ile czasu bierzesz?bierzesz sama asentre czy jeszcze cos?

aktualnie jestem na 100 mg samej sertraliny. biore na zaburzenia lękowo-depresyjne, zaczął działać po 2 miesiącach

Sortuj wg