SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez elfrid 05 maja 2012, 19:22
carmen1988
jasne ja też biorę co mi lekarz przepisuje. ale najlepiej dobrany lek (mianserynę) dostałem przypadkiem od internisty na cito, do fluoksetyny, bo za bardzo pobudzała i powodowała problemy ze snem. ostatecznie z psychiatrą zastąpiliśmy całkowicie fluo Lerivonem.
po prostu niektórym SSRI nie podchodzą, bo co przerabiać wszystkie po kolei z tej grupy, skoro można spróbować innego.
pregabalina, wenlafaksyna

przez pixi107 06 maja 2012, 12:15
Właśnie zaczęłambrać Setaloft na własną rękę. Nie daję już rady jakoś musiałąm się poratować.
Przewrażliwiony nerwus w najwyższym stadium choroby.

przez rachelcia 06 maja 2012, 12:21
hej. cierpie na depresje i nerwice. to jest mój drugi epizod. za pierwszym razem bralam sertraline i naprawde pomogla!!!!! natomiast teraz biore sertraline od 12 tygodni (125mg). i kurcze nie wiem co myslec. Boje się ze nie działa. nie pamietam jak to bylo za pierwszym razem. pamietam ze pomoglo ale nie wiem po jakim czasie. teraz sie boje ze po prostu nie dziala. co powinnam zrobic? brac je dluzej i poczekac, czy zmienic? czy moga nie zadzialac za 2gim razem????
dzieki za wszystkie odpowiedzi
Ostatnio edytowano 06 maja 2012, 12:22 przez Lord Kapucyn, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Polączono z wątkiem zbiorczym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pixi107 06 maja 2012, 12:36
Skonsultuj to z lekarzem. Ja w styczniu brałam sertralinę i zdychałam po niej okrutnie, kręgosłup mi chciało wyrwać. Teraz próbuję ją brać od nowa, bo wiem, że może pomóc. Ja po pierwszej tabletce czuję się wyciszona (tak jak dziś). Niestety tych lęków, które mam nie złagodziła (zaczne działać po miesiącu, dwóch o ile to w ogóle coś da) ale gwarantuję, że choć trochę wycisza. A to też ważne. Ja się czuję spokojniej po niej. Czy nie działa? Ciężko powiedzieć. 125 mg to całkiem dużo, ja mam 50 mg. Może potrzebujesz dodatkowo jakiejś benzodiazepiny, żeby w razie ataku nerwicy zażyć. Czy dostałaś skierowanie na psychoterapię? Same leki, owszem wiele dają. Ale kluczowym sposobem na radzenie sobie z nerwami jest właściwa psychoterapia.
Przewrażliwiony nerwus w najwyższym stadium choroby.

przez rachelcia 06 maja 2012, 14:00
pixi107 wiesz ja ja raz bralam juz i z tedgo co pamietam to powtaqrzalam sobie ze bedzie dobrze i ze nie tak odrazu mi pomoglo. boje sie ze jak pojde do lekrza to mi da cos innego. a ja nie chce. na bank poprawily mi sie mysli samobojcze i nie jest tak tragicznie, nie mam juz tez jakiejs strasznej depresji. mam tylko to uczucie duszenia w piersi (nerwice) ktore nie chce odejsc. przez ostatnie kilka tygodni bylo duuuuzo lepiej, a teraz znowu sie pogorszylo? moze to byc dlatego ze jestem przed okresem???? bo to wlsnie zaczelo sie w zeszla niedziele a okres mialam miec 3 dni temu....dalej czekam......

-- 06 maja 2012, 14:02 --

dodam jeszcze tylko ze nie mam zadnych skutków ubocznych a w terapie nie wierze.....

przez elfrid 06 maja 2012, 14:06
rachelcia napisał(a):hej. cierpie na depresje i nerwice. to jest mój drugi epizod. za pierwszym razem bralam sertraline i naprawde pomogla!!!!! natomiast teraz biore sertraline od 12 tygodni (125mg). i kurcze nie wiem co myslec. Boje się ze nie działa. nie pamietam jak to bylo za pierwszym razem. pamietam ze pomoglo ale nie wiem po jakim czasie. teraz sie boje ze po prostu nie dziala. co powinnam zrobic? brac je dluzej i poczekac, czy zmienic? czy moga nie zadzialac za 2gim razem????
dzieki za wszystkie odpowiedzi

A co Ci najbardziej przeszkadza - senność, zmęczenie czy lęk, napięcie? Bierzesz tylko srtralinę czy jakieś połączenie?
pregabalina, wenlafaksyna

przez rachelcia 06 maja 2012, 14:09
wiesz, chyba to ciagle napiecie. tylko o tym mysle. nie mam zadnych innych skutków ubocznych, nic mi nie dolega. nic nie dolegalo. czytajac opisy innych ludzi co im sie dzieje jestem przerazona. mnie nic nie bylo i nie jest. jedynie ta nerwica i napiecie. wiesz to tak jak bym sie bala ze nigdy z tego nie wyjde i ze tabletki nie dzialaja. biore tylko sertraline, nic wiecej.

przez Maciej farmaceuta 06 maja 2012, 15:27
Możesz dołączyć np mianserynę lub spamilan

przez rachelcia 06 maja 2012, 15:49
co to jest? i czy mozliwe zeby sertralina nie dzialala za drugim razem????

przez Maciej farmaceuta 06 maja 2012, 15:52
Czasem możliwe,częściej po długiej niż po krótkiej przerwie.

przez rachelcia 06 maja 2012, 16:11
mialam przerwe w braniu tego leku ok roku. i nie wiem czy teraz cos pomaga czy nie. moze sama wyszukuje sobie problemow.....:S

przez Michuj 06 maja 2012, 17:00
niestety bywa i tak. Różne leki ,mogą różnie działać, w różnych rzutach choroby.
Loża szyderców

przez cala w trawie 06 maja 2012, 22:17
Dzis dostalam maila od psychiatry,ze mam zwiekszyc asentre ze 100 mg na 200mg....lecze sie na lęki....
Mam pytanie do Was co moge dołączyc(zaproponowac lekarzowi na wizycie)do asentry?jakis silnie przeciwlekowy

przez Michuj 06 maja 2012, 22:20
doraźnie alprazolam
Loża szyderców

Sortuj wg