SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez pixi107 04 maja 2012, 20:01
Maciej farmaceuta, Wiem że to nie temat na żalenie się, ale teraz mnie postraszyłeś. Odczuwam jakby brak siły przełknięcia. Modlę się, żeby to była nerwica a nie te straszne choroby. Na Izbie mają mnie w d***... Pojechałam to powiedzieli, że jak jeszcze raz przyjdę to mnie wsadzą do psychiatryka!

EDIT: Usg szyi wyszło ok, gastroskopia jak najbardziej tez na plus. Sama nie wiem co wywołało taki problem. Co mi da to, że pojadę na pogotowie? Przecież nie pomogą mi w łykaniu... czas chyba zbierać się do grobu ;(
Ostatnio edytowano 04 maja 2012, 20:13 przez pixi107, łącznie edytowano 1 raz
Przewrażliwiony nerwus w najwyższym stadium choroby.

przez elfrid 04 maja 2012, 20:01
Brackett
Maksymalna dawki zomirenu to 4mg. Ty jak rozumiem bierzesz 0,5mg. Spokojnie bierz ile trzeba. Ja przy wprowadzeniu fluoksetyny brałem 2mg dziennie. Po miesiącu nie miałem problemów z odstawieniem, jak lek zaskoczył. Leki z grupy SSRI źle się wprowadza, ale mogą dobrze zadziałać. Więc bierz z zomirenem przez 3 do 4 tyg.
A zacząłeś brać Setaloft razem z Mirtagenem, czy ten drugi bierzesz dłużej? Mirtazapina i mianseryna z reguły skutecznie niwelują uciążliwe działania SSRI.
pregabalina, wenlafaksyna

przez vifi 05 maja 2012, 09:15
cala w trawie, Zdaje się że jakieś 200mg (może więcej). To chyba normalne, że nie ma jakieś wielkiej poprawy już po miesiącu. Psychiatra mówiła mi że przy nerwicach zwykle działają dopiero większe dawki (ja biorę 200mg) i to nie likwidują problemu tylko zmiejszają do iluś tam procent, nie wiem jak to jest z lękami. Być może podobnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carmen1988 05 maja 2012, 09:44
Brackett, nie chcę czarnowidztwa uprawiać, ale ja brałam setralinę ponad miesiąc i skutki ubocznie nie mijały. Musiałam wrócić do poprzedniego leku i teraz przechodzę gehenne przystosowawczą.
nerwica wegetatywna

przez Brackett 05 maja 2012, 15:09
Elfrid.
Mirtagen biorę od 2 miesięcy. Działa. Wygasił mi nerwoból kręgosłupa ale nadal źle się czuję. Lekarz wprowadza mi setaloft. Biorę go od poniedziałku. Zdecydowanie gorzej się czuję. Wreszcie sie do niego dodzwoniłem. kazał się nie wycofywać z leku a zomiren zwiększyć do 2 tabletek dziennie 2x0,5mg. Wcześniej też brałem zomiren. Zażyłem 30 tabletek 0,5 przez 2 miesiące. Ale teraz bez zomirenu nie wyrabiam. Boję się uzależnienia. Ale lekarz wie co mówi. każe brać bedę brał. Co ty na to? Muszę przetrwać ten okres 2 tygodni. Mam nadzieję że będzie lepiej. Ten lek który bierzesz jest z tej samej grupy leków? Jak to przetrwałeś? Ja już jestem wykńczony. Żona bardzo podtrzymuje mnie na duchu. Urodził mi się syn ma miesiąc. Bardzo chcę się z niego cieszyć. Dla nich walczę.
Odpisz.
Ostatnio edytowano 05 maja 2012, 15:11 przez Lord Kapucyn, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem zbiorczym.

przez elfrid 05 maja 2012, 15:36
carmen1988
A jakie leki brałeś przed SSRI? Ja też nie lubię działania tych leków - raz uciążliwe działania uboczne przy wprowadzeniu, zwłaszcza napięcie i lęk, co w moim przypadku jest nie do zniesienia, kiedy rano i bez lęków budzę się z trwogą i napięciem, które utrzymuje się do wieczora, na przemian z sennością.
Mam niby wypróbować moklobemid, ale na razie z lekarzem wróciliśmy do sprawdzonego leku: mianseryny 60mg. Jak uda mi się utrzymać wagę na pewno przy niej zostanę. Działa kojąco, błogo, a w dawkach prawidłowych tj. przeciwdepresyjnych od 60mg również motywuje do działania - ale nie jest to sztuczne nakręcenie jak przy SSRI.

przez carmen1988 05 maja 2012, 15:38
elfrid, do tej pory brałam tylko citabax a potem asentrę, nie dałam rady, wróciłam do citabaxu.
nerwica wegetatywna

przez elfrid 05 maja 2012, 15:44
Brackett

Nie chcę bawić się w lekarza doświadczenie z lekami mam, ale to tylko osobnicze działanie na mnie, więc nie jest to zbyt reprezentatywne.
Ale na co masz brać ten setaloft, tzn. co było źle konkretnie?
Ogólnie moja diagnoza to zaburzenia depresyno - lękowe. Czasem więcej lęku, czasem senności, a nastrój lepiej nie mówić.
Jak dla mnie SSRI działają sztucznie, niepotrzebnie pobudzają, nakręcają, nawet jeżeli nie ma już początkowych skutków ubocznych, to ten nastrój jest sztuczny.

U mnie ostatnio znów było źle więc wróciłem to mianseryny. Lerivon biorę w dawcę 60mg na noc. Mam postarać się utrzymać wagę, jeśli się nie uda przez pierwszy miesiąc mam receptę na moklobemid, który mam włączyć od razu po odstawieniu mianseryny, albo do niej. Ale dopiero po miesięcznej ocenie (dlatego datę realizacji recepty mam na 20.05)

PS A brałeś jeszcze jakieś inne leki czy to twój pierwszy kontakt z psychiatrą?
PS II Masz wsparcie, rodzinę, dziecko perspektywy, to zawsze pomaga.

-- 05 maja 2012, 15:45 --

carmen1988
Czyli ty widzisz różnicę w samych SSRI tj. między Ciatabxem a Setaloftem? Ten pierwszy nie nakręca, działa przeciwlękowo? Jak jest z wprowadzeniem?

przez carmen1988 05 maja 2012, 15:47
elfrid, citabax mnie nie nakręcał i działał przeciwlękowo, z tym, że teraz wprowadzam go drugi raz i znowu organizm musi się przystosować. Przy setralinie miałam ciągle natrętne myśli, które do tej pory mnie nie opuściły, mimo że odstawiłam lek.
nerwica wegetatywna

przez elfrid 05 maja 2012, 15:52
Ja z SSRI próbowałem trzy leki:
1) escitalopram - brak jakiegokolwiek działania ale i skutków nieporządanych
2) sertalina - nie przetrzymałem uboków: takich leków, ocierających się o ataki paniki nigdy nie miałem, miękkie nogi, uczucie że się przewrócę, po tygodniu zreezygnowałem
3) fluoksetyna - dobrze motywuje, dodaje energii, wtedy była potrzebna, ale brałem z mianseryną, bo sama za mocno pobudzała

Najlepszy był Efectin, ale po trzech latach padł i Lerivon, ale tycie zniechęca.

przez carmen1988 05 maja 2012, 15:54
elfrid, ja musiałam zrezygnować z asentry, wywoływała u mnie myśli samobójcze.
nerwica wegetatywna

przez elfrid 05 maja 2012, 16:33
no i dobrze zrobiłaś;-) ale jeśli masz problem z lękami mogą lepiej się sprawdzić inne leki niż SSRI, warto sprawdzić

przez carmen1988 05 maja 2012, 18:02
elfrid, biorę to co lekarz mi zapisuje, a nie chcę na razie eksperymentować z lekami.
nerwica wegetatywna

przez ladywind 05 maja 2012, 18:22
Jeste, na Sercie 3 tygodnie i jest gorzej niż przed jej braniem :?

-- 05 maja 2012, 17:23 --

carmen1988, na jaki lek Ci zmieniła lekarka? teraz juz nie masz natrectw?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg