SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez HanCock 03 maja 2012, 10:10
Spać... spać... spaaaać!
To mój główny skutek uboczny, ale nie wiem, czy to setaloft, zomiren, czy promazine. Damn...

przez Maciej farmaceuta 03 maja 2012, 10:32
Połączenie zomirenu(alprazolam)z promazyną może nieźle wyj..ć w kosmos.Może spróbuj zmniejszać dawkę zomirenu i promazyny?W jakim celu Ci to wypisano(zomiren i promazynę),jaką dawkę jak długo i kiedy masz brać?

przez pixi107 03 maja 2012, 13:47
Zrezygnowałam dlatego, że brałam dokładnie 9 dni i bolała mnie strasznie szyja. Ale nawet po odstawieniu boli mnie do teraz, takie straszne skurcze. Chciałam wrócić do tego, bo już się wykańczam, nie jestem w stanie sobie poradzić. Jestem świadoma tego, że to nerwica i że sama siebie dobijam, ale to nie odchodzi mimo wszytsko, mimo głębokich oddechów, wyciszania trwa non stop.
Przewrażliwiony nerwus w najwyższym stadium choroby.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Maciej farmaceuta 03 maja 2012, 15:21
pixi107Leć w te pędy do rodzinnego,niech da Ci doraźnie mydocalm lub baclofen,przeciwbólowe i skierowanie do neurologa na pilne.To może być zapalenie wielonerwowe,a jeśli to ma podłoże psychogenne to da Ci na 2-3 tygodnie benzodiazepiny(nawet tetrazepam,który jest miorelaksacyjny)na czas zadziałania sertraliny.Bóle szyi to może być też wypadnięcie kręgu w odcinku szyjnym,zapalenie węzłów chłonnych-bez leków i lekarza się nie obejdzie.

przez HanCock 03 maja 2012, 15:27
Maciej farmaceuta,

od roku cierpię na szumy uszne i temu powiązane przypadłości. Znam temat i wiem, że to walka z wiatrkami - chciałbym jednak przynajmniej poznać przyczynę owych szumów, bo wiedząc to mógłbym je nieco zniwelować dostowując styl życia i dietę.
Moja sytuacja jest taka: odkąd pamiętam miałem w życiu okresy lepsze i gorsze, byłem nerwowy i uzależniony od gier komputerowych. Ale nie zwracałem na to uwagi, założyłem rodzinę, a na świat miała przyjść moja córeczka. Problem w tym, że wspaniali lekarze z Zielonej Wyspy (gdzie przebywam) wróżyli dziecku zespół Edwardsa. Nie okazywałem smutku przy żonie, ale gnębiło mnie to i już sobie wszystko wyobrażałem. Obiecałem jej, że będę przy porodzie, a ten moment nieuchronnie się zbliżał. Czekanie i niepewności mnie dobijały. Nagle dowiedziałem się, że mój przyjaciel zmarł - szok...
I zaczęło się.
Któregoś dnia jak zwykle uciekłem w świat gry i spędziłem tam dzień do póżnej nocy, poszedłem spać spięty i roztrzęsiony. Pamietam to dokładnie - obudziłem się z przytkanym uchem, nazajutrz doszedł nieznośny pisk. Teraz piszczy w całej głowie, ale to nie problem bo udało mi się zmniejszyć intensywność dźwięku o conajmniej 50%. Czasem jest już zupełnie cicho, ale to długa historia - dość powiedzieć, że wykluczyłem większość przyczyn somatycznych i nieco się uspokoiłem.
3 tygodnie temu lekarz pierwszego kontaktu natychmiast rozpoznał u mnie depresję i zapytał którą drogą chcę podążać: drogą dociekań, co mi jest, czy zaakceptuję jego diagnozę i leczenie. Obiecał zdecydowaną poprawę samopoczucia po kilku miesiącach leczenia. Zgodziłem się i teraz łykam Setalofcik rano, a Zomirenik i Promazinek na noc prze 2 miechy... Potem rewizyta i podejrzewam, że zostanę na Setalofcie na dłużej...

przez Maciej farmaceuta 03 maja 2012, 15:37
HanCock
Sertralina nie zaszkodzi,ale powinieneś pójść do neurologa,zrobić tomografię,rezonans.Depresja jest często następstwem choroby somatycznej,a piski nie oznaczają nic dobrego.Pobierz tą sertralinę,jak Ci po 2 m-cach się polepszy,to super,jak nie,to trzeba szukać dalej.Jakie masz ciśnienie(5 pomiarów w ciągu dnia)?Po zomirenie piski przechodzą?

przez HanCock 03 maja 2012, 16:02
Byłem u 2 neurologów, 3 laryngologów, 4 internistów, 1 kardiologa, 1 fizjoterapeuty, 1 osteopaty i kliku innych. Miałem CT głowy, Dopplera tętnic szyjnych, EKG, RTG odc. szyjnego kręgosłupa no i oczywiście kompleksowe badania audiologiczne. Z tego wyszedł jedynie niewielki zanik móżdżku, wyrównanie lordozy szyjnej i nieco za gęsta krew. Z sugerowanych przez Ciebie został mi tylko rezonans.
Jeden neurolog upiera się, że to od kregosłupa, drugi, że to depresja. Przynajmniej laryngolodzy są zgodni, że to już nie ich działka bo słuch mam... HanCocka :D.
Co do ciśnienia - tak, miałem sporą nadwagę i nadciśnienie (przed wystąpieniem pisków, około 160/110), zrzuciłem 20 kg i ciśnienie spadło ewidentnie 130/70. Ale mierzę raz dziennie, posłucham Cię i wykonam kilka pomiarów o różnych porach.
Nie odnotowałem, żeby Zomiren powodował jakieś drastyczne zmniejszenie pisków, staję się tylko na nie bardziej obojętny i wyluzowany (uuu yeah!). W zasadzie piski nie są już dla mnie problemem, jest nim natomiast uciążliwy ucisk i "trzepotanie" w głowie i w uchu. Kiedy go nie ma (ucisku) jestem innym człowiekiem i widzę wszystko w innych barwach.
Mam podejrzenie, że moje przypadłości mają jeden wspólny mianownik: niedotlenienie.

przez Brackett 03 maja 2012, 16:29
Witajcie.
Od poniedziałku czyli już 4 dni biorę setaloft w dawce 1/2 50mg. lekarz uprzedzał że przez pierwszy tydzień bedę się źle czuł ale nie sądziłem że aż tak.
Rano po godzinie od zażycia zaczynam się źle czuć, bardzo źle. Ciągnie mnie do łóżka, muszę wziąść ZOMIREN, żeby przetrwać. Zaczynam się bać tego leku. Czy mam brać go dalej?
Może ktoś już go brał? Czy to pogorszenie przechodzi i później jest lepiej?
Mam strach w oczach gdy pomyślę że wezmę niedługo całą tabletkę.
Odpiszcie proszę.

przez HanCock 03 maja 2012, 16:55
Brackett,

z mojego bardzo skromnego doświadczenia oraz z tego, co wyczytałem (!) na forum wiem, że trzeba zacisnąć zęby i jakoś przetrwać okres, kiedy organizm "uczy się" reagować na lek.
W miarę upływu czasu powinno być coraz lepiej - wszystko było wcześniej opisane, poczytaj ten wątek...

przez pixi107 03 maja 2012, 19:32
Maciej farmaceuta napisał(a):pixi107Leć w te pędy do rodzinnego,niech da Ci doraźnie mydocalm lub baclofen,przeciwbólowe i skierowanie do neurologa na pilne.To może być zapalenie wielonerwowe,a jeśli to ma podłoże psychogenne to da Ci na 2-3 tygodnie benzodiazepiny(nawet tetrazepam,który jest miorelaksacyjny)na czas zadziałania sertraliny.Bóle szyi to może być też wypadnięcie kręgu w odcinku szyjnym,zapalenie węzłów chłonnych-bez leków i lekarza się nie obejdzie.

Mam benzo. Mam afobam. Nic nie daje. Jeszcze gorzej mi się po nim łyka. Ja już nie wiem co mi jest chyba chcę umrzeć po prostu, bo nie mam już siły. W tym momencie straszny kryzys.
Przewrażliwiony nerwus w najwyższym stadium choroby.

przez ladywind 03 maja 2012, 19:54
pixi107, a próbowałeś Lorafen??
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Brackett 04 maja 2012, 18:52
Piąty dzień brania setaloftu. Na noc biorę 45mg mirtagenu a rano biorę 1/2 50mg setaloftu. Lekarz uprzedzał że na początku będę się gorzej czuł. Ale pierwsze 4 dni to masakra. W czwarty dzień wytrzymałem bez zomirenu do 12 a póżniej 4 godz leżałem w łóżku.
Piątego dnia rano byłem cały spocony i zniechęcony do leku. Cały ranek dzwoniłem do mojego lekarza ale nie odbierał. Chiałem się spytać co robić brać dalej czy przerwać branie satreliny. Bez brania zomirenu nie wyrabiam. Najpierw wziąłem zomiren a po pół godziny później setaloft. O wiele lepiej to zniosłem. Nie miałem znacznego pogorszenia samopoczucia nawet spać mi się nie chciało. Poleżałem 2 godziny ale nie zasnąłem. Postanowiłem z żoną, że będę dalej brał setaloft ale w parze z zomirenem. Biorę rano zomiren 50 mg. Czy na wieczór mogę wziąść jeszcze 1/2 tabletki zomirenu? Niech ktoś poradzi bo nie mogę się dodzwonić do mojego psychiatry. Muszę jeszcze jakoś przetrwać jeszcze te 9 dni aż lek zacznie pozytywnie działać i zniknie początkowe pogorszenie.
Poradźcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Napiszę jak następne dni.
Ostatnio edytowano 04 maja 2012, 18:55 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z wątkiem zbiorczym

przez cala w trawie 04 maja 2012, 19:18
Orietujecie sie jaka jest maksymalna dawka asentry w leczeniu lękow?
Biore od miesiaca 100mg ale jakos ogromnej poprawy nie ma,a raczej bardzo minimalna

przez Maciej farmaceuta 04 maja 2012, 19:19
PIXI 107.Jeżeli tak piszesz,to może być naprawdę źle.konieczne badania krwi,ALAT,ASPAT,kinazy,fosfataza alkaliczna,poziom kw.moczowego.Czasem(b.żadko,ale jednak)dochodzi do rabdomiolizy-rozpad mięśni.Jeżeli ciężko Ci się łyka to wystarczający powód,żeby iść na Izbę Przyjęć(groźba zachłyśnięcia,uduszenia)Nie jestem panikarzem,albo to jest na podłożu psychicznym i trzeba to leczyć na początku neuroleptykami(benzo zwiotczają mięśnie-zab.połykania)albo coś somatycznego

Sortuj wg