SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez el_testosterone 15 kwi 2012, 21:08
Trzymacie się twardo, minimum 4 tygodnie brania są potrzebne, żeby się przekonać, czy działa. Skutki uboczne są nieprzyjemne, ale to normalne.

Tak bardzo chcę, żeby te 100mg zaskoczyło, zaczynam jutro 4 tydzień. Mam ochotę na 200mg.

przez ladywind 15 kwi 2012, 21:08
carmen1988, u mnie też myśli s i natretne myślenie, ale troche mnie uspokoiła, bo nie mam już przez cały dzień tego lęku wolnopłynącego, a to mnie bardzo meczyło.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Michuj 15 kwi 2012, 21:10
to normalne, że myśli s. się nasilają. Ja bym patrzył na to paradoksalnie jako pozytyw (mimo, że to strasznie upierdliwe), że jest reakcja na lek.
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 15 kwi 2012, 21:16
el_testosterone, mozesz brać tak jak ja, mnie lekarz od razu kazał brac przez pierwszy tydzien rano i w południe a po tygoniu jedną rano i 2 w południe. A masz tą samą chorobę co ja. Myśle że nie masz co sie obawiac zwiekszenia dawki
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez el_testosterone 15 kwi 2012, 21:19
Nie obawiam się, muszę tylko uzupełnić mój mały magazyn z lekami, chyba pójdę szybciej prywatnie.

przez Kalebx3 15 kwi 2012, 23:07
Witam ,
nie chciałbym się tu za bardzo wymądrzać ( bron Boże !),ale według moich obserwacji i doświadczeń na natręctwa najlepszym lekiem jest Fluoksetyna. Może to i stary lek ,ale wcale nie gorszy od innych SSRI (w specyficznym działaniu anty -natręctw),jak nie najlepszy. Wyśmienicie likwidował u mnie myśli natrętne,najbardziej za pierwszym podejściem a i póżniej po dłuższych przerwach tak samo (likwidował i bardzo osłabiał natręctwa). Mam znajomą , która chorowała na nerwicę natręctw religijną (myśli- poczucie grzeszności ,itd.,wiecie o co chodzi),która brała wszystkie SSRI i nic jej nie pomogło ( sertralina działała w jej przypadku jak witamina C- ani lepiej ,ani gorzej) ,dopiero fluoksentyna( 20-40mg) + niskie dawki anafranilu( do 37,5 mg) wyciągnęły ją z tej udręki.Teraz doświadcza ich już bardzo rzadko ,ale tym razem wie jak z tym jechać ,aby było dobrze. I jest dobrze .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez ladywind 16 kwi 2012, 00:22
Kalebx3, każdy jednak ma inny organizm i na każdego cos innego...ja brałam kiedyś fluoksetyne na natrectwa ale mi nie pomogła, tak samo było z Anafranilem, brałam go ponad 4 miesiące i także nic poza zwiększonymi lękami i depresją.

Także co osoba to inny organizm i inny lek pomoże.

-- 15 kwi 2012, 23:22 --

Kalebx3, każdy jednak ma inny organizm i na każdego cos innego...ja brałam kiedyś fluoksetyne na natrectwa ale mi nie pomogła, tak samo było z Anafranilem, brałam go ponad 4 miesiące i także nic poza zwiększonymi lękami i depresją.

Także co osoba to inny organizm i inny lek pomoże.

przez carmen1988 16 kwi 2012, 09:04
ladywind, boje się, że pod wpływem tych myśli w końcu coś sobie zrobię, jestem coraz bliżej podjęcia decyzji.
nerwica wegetatywna

przez yumex3 16 kwi 2012, 10:52
Hej, jestem nowa..
Od 2 tygodni biorę Sertagen.. Lekarz kazał brać go w dawce 50 mg ale biorę tylko 25 mg, bardzo mi pomaga. Pierwsze dni były okropne.. nie mogłam jeść, pić, spać. Odczuwałam okropny lęk, kołatanie serca, bałam się o swoje życie. Poza tym, myśli były okropne. Teraz czuję się już znacznie lepiej, nie mam ataków, nie muszę brać już dodatkowych uspokajaczy.. jedynie wciąż boję się szkoły. I to tak, że nie jestem w stanie do niej chodzić, a to klasa maturalna. Jutro mam wizytę kontrolną. Ciekawi mnie to, co powie mi lekarz.

-- 16 kwi 2012, 10:53 --

A leki biorę na nerwicę lękową. Lekarz nazwał to bardziej fachowo, ale chyba każdy wie o co chodzi :)
'jedyne na co mam ochotę, to całkowity, kompletny reset. '

przez cala w trawie 16 kwi 2012, 19:31
Prawie 3 tygodnie,jak biore asentre,od 2 tyg. 100mg.
Nie wiem czy moj ogranizm jest tak powolny,ale tylko na kilka minut czuje poprawe,pozniej znow niepokoj,i kilka minut poprawy.Ale w porownaniu z tym co bylo tydzien temu jest ciut lepiej-choc nadal wymioty,lęk........mam nadzieje ze zacznie dzialac juz niebawem

przez miś wesołek 16 kwi 2012, 19:32
A brałaś wcześniej inny antydepresant i teraz masz przejście z jednego na drugi? Czy to Twój pierwszy lek p.dep.?
miś wesołek

przez cala w trawie 16 kwi 2012, 19:56
Miś to juz 3
2 lata seroxat
8 lat welafax
teraz asentra

przez miś wesołek 16 kwi 2012, 20:15
Sertra jest dopiero moim drugim. Pytam, bo moja lekarka powiedziała mi że jak przeskakuje z jednego na drugi, to często jest tak, że lek zaskakuje szybciej ze względu na wcześniejszą już kumulację serotoniny w mózgu. Jakoś nie chciało mi się wierzyć, że tak. Na działanie citalu czekałem jakieś 4 całe dłuuugie miechy. Ale i to było bardzo dziwne, nie uwierzyłbym komuś gdyby mi powiedział, sertra zadziałała od razu (tak po tygodniu, jak wskoczylem na 100 mg), nawet miałem temperaturę ciała podwyższoną i się bałem że to zespół serotoninowy. Do tego rozszerzone gały i czułem się jak po amfetaminie. Ale przeszło niestety. Tak mam jak zaczynają SSRI działać, a później już wielka nuda. Tak jak teraz. Po prostu nuda i mi ta serotonina już uszami wyłazi. Wziąwszy pod uwagę negatywny wpływ tych głupich leków na libido, jest to gra nie warta świeczki. ;)
miś wesołek

przez cala w trawie 16 kwi 2012, 21:15
Miś a na jakie dolegliwosc to bierzesz?

Sortuj wg