SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez el_testosterone 08 kwi 2012, 23:26
sm@kosz napisał(a):Skipper miał pewnie na myśli, to, że @PHIL_116 opisując dzień po dniu stosując tylko i wyłącznie leczniczo sertaline (przez 2-3 tygodnie, a które zaskakują po 1-2 miesiącach), nie jest on w stanie w żaden racjonalny sposób stwierdzić, czy jego samopoczucie związane jest z braniem leku, czy też miały na to wpływ zewnętrzne czynniki np. pogodowe, lub osób trzecich lub inne wkrętki, które u nas są normą :D

Ten lek jeszcze nie działa, więc póki co tylko uboki i efekt placebo + wahania nastroju. Sam jestem na 12 dniu, więc wiem.

przez Kala99 09 kwi 2012, 01:36
witam wszystkich!

Ja biorę Asertin od roku i mogę się podzielić ewentualnie moim doświadczeniem. Choruje na przewlekłe zaburzenia lękowe od 2008 roku. Na początku brałam Parogen i to był bardzo mocny lek, bardzo dobrze działał i bardzo dużo skutków ubocznych powodował. Asertin jest lajtowy, po roku brania czasem mam gorsze dni, np. tydzień temu w niedzielę dostałam ataku lęku w kościele, ale to było jednorazowe i przeszło. Ogólnie to jest słaby lek jak dla mnie, jeśli chodzi o skutki uboczne to ja już nie wiem co jest dla mnie negatywnym skutkiem brania leku, a co jest normalne... ;/ Przez te 4 lata zapomniałam już co to znaczy być nie na lekach i to mnie przeraża.

Pozdrawiam
Pernazinum 50mg + Trittico CR 75mg

przez QueenForever 09 kwi 2012, 01:46
Sertralina wcale nie jest "lajtowym " lekiem z grupy SSRI ,zresztą zadna substancja z grupy SSRI nie jest lajtowa,wszystko zalezy od dawki leku...co do sertraliny jest ona zaraz po paroksetynie najsilniej WZ serotonine ,paroksetyna choc najsilniej WZ serotonine nie oznacza ze jest najsilniej działającym SSRI! -bowiem nie wazna jest siła WZ serotoniny-ją można modyfikowac dawką kazdego z SSRI-liczy sie selektywnosc WZ serotoniny i tu prym wiedzie escitalopram.Moim skromnym zdaniem jest to najwartosciowszy SSRI nie tylko z tego względu ze jest najbardziej selektywnym SSRI.
QueenForever

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 09 kwi 2012, 07:22
Co do siły już się wypowiadałem. Paroksetyna zostawia wszystkie SSRI w tyle, a nic nie przebije 60 mg paroksetyny w sile blokady wychwytu serotoniny. Sprawdzone na sobie, escitalopram nawet w dawce 60 mg nie działał dobrze, silniejsza od niego jest sertralina. Selektywność względem czego? Inne efekty działania SSRI mogą tylko pomóc, jak wychwyt noradrenaliny w paroksetynie czy dopaminy w sertralnie, więc selektywność to moim zdaniem fajna marketingowa papka pomagająca sprzedać escitalopram.
miko84

przez Kala99 09 kwi 2012, 16:13
QueenForever & Miko84 nie bardzo rozumiem o czym mówicie, bo nie znam się na tej selektywności. Może faktycznie Parogen lepiej mi się wchłaniał i dawka była większa, brałam 20mg Parogenu i to było dużo, Asertinu też biorę 20mg i wydaje mi się dużo słabszy. Jak przyjmowałam Parogen to niczego sie nie bałam, a egzaminy ustne były dla mnie niczym wielkim. Na Asertinie czasem mam ataki lękowe, czuje niepokoj, chociaż biorę ten lek od roku. Poza tym jeśli chodzi o skutki uboczne to na Parogenie libido było zerowe, a na Asertinie jest o wiele wyższe :D A co do wagi ciała to może faktycznie jem więcej i dlatego przytyłam. Teraz są święta i cała rodzina mówi że bardzo przytyłam ( a ja całe życie byłam szczupła) i nigdy nie widzieli mnie takiej. A przecież w ulotce jest napisane, że "wzrost wagi ciała" jest niepożądanym działaniem leku. to jak to się dzieje??

-- 09 kwi 2012, 16:14 --

Asertinu biorę 50mg*
Pernazinum 50mg + Trittico CR 75mg

przez malwina77 09 kwi 2012, 16:34
Zgadzam sie z Miko, selektywnosc escitalopramu jest jego najwieksza wada.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez QueenForever 09 kwi 2012, 18:13
miko84 ,Kala99 -istnieje coś takiego jak równowazność siły wychwytu serotoniny przez SSRI- owa siła WZ serotoniny nie jest istotna by stanowiła unikatowosc okreslonego SSRI-mozna ją modyfikować dawkami -selektywnosc natomiast jest czym unikatowym bowiem w zaden sposón nie sposób jej zrównowazyc dawką i czymkolwiek innym.
QueenForever

przez Michuj 09 kwi 2012, 18:16
Podpis zgubiłeś. Czyżby zmiana leków? :P
Loża szyderców

przez QueenForever 09 kwi 2012, 18:18
I tu Cie zaskocze-nie 8) ;nadal biore Escitalopram.
QueenForever

przez Michuj 09 kwi 2012, 18:18
:shock: matko, to już z 2 tygodnie :P
Loża szyderców

przez QueenForever 09 kwi 2012, 18:22
W sumie 4 tyg ,od 2 tygodni jestem na dawce 20 mg -wkrótce powinno cos ruszyc-ja mysle :o
QueenForever

przez carmen1988 10 kwi 2012, 08:59
Dalej efektem ubocznym są u mnie natrętne myśli, ciekawe ile to jeszcze czasu potrwa.
nerwica wegetatywna

przez PHIL_116 10 kwi 2012, 10:27
SETALOFT DZIEŃ #15

50mg - okolo 8:00

Caly dzien zadnych skutkow ubocznych. Ogólnie takie lekkie zamulenie. Czasami wystepują jeszcze takie natrętne myśli.

przez carmen1988 10 kwi 2012, 10:29
PHIL_116, czy skutkiem ubocznym brania tych leków są u Ciebie natrętne myśli?
nerwica wegetatywna

Sortuj wg