SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Michuj 06 kwi 2012, 10:30
Trzeba czekać. Taki urok tych leków...
Loża szyderców

przez carmen1988 06 kwi 2012, 10:36
Michuj, dlatego też wymyślono leki doraźne.
nerwica wegetatywna

przez PHIL_116 06 kwi 2012, 10:37
carmen1988, cierpliwości, ja też jestem nerwus i chcialbym wszystko "na już" ,ale jeszcze wytrzymamy ten nie miły okres czasu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carmen1988 06 kwi 2012, 10:38
PHIL_116, tylko ile damy radę wytrzymać bez ich działania.
nerwica wegetatywna

przez PHIL_116 06 kwi 2012, 10:41
carmen1988, nie myśle o tym. Mam nadzieję, że efekty brania będą sie utrzymywać po zakończeniu leczenia

przez carmen1988 06 kwi 2012, 10:46
PHIL_116, czasem mam wrażenie, że już dłużej nie dam rady sama ze sobą.
nerwica wegetatywna

przez PHIL_116 06 kwi 2012, 10:56
carmen1988, nie nakręcaj się że jest źle, bo im wiecej myślisz ze jest do dupy tym bardziej tak sie staje. Nie możesz caly czas myślec czy lek dziala czy nie bo tak sie błędne koło zamyka właśnie. Sluchaj muzyki, zacznij cos robic, jakies nawet male zajecie które pozwala na chwile zapomniec. Ja np. robie brzuszki, a winampa nie zamykam :smile:

przez carmen1988 06 kwi 2012, 10:59
PHIL_116, dzięki za dobrą radę, postaram się czymś zająć chociaż nie jest mi łatwo nie myśleć o tym czy lek działa, czy może nie. Czuje się beznadziejnie sama ze sobą i tak naprawdę sama sobie jestem największym wrogiem.
nerwica wegetatywna

przez sm@kosz 06 kwi 2012, 11:55
carmen1988 napisał(a):PHIL_116, czasem mam wrażenie, że już dłużej nie dam rady sama ze sobą.

PHIL_116 napisał(a):carmen1988, nie nakręcaj się że jest źle, bo im wiecej myślisz ze jest do dupy tym bardziej tak sie staje. Nie możesz caly czas myślec czy lek dziala czy nie bo tak sie błędne koło zamyka właśnie. Sluchaj muzyki, zacznij cos robic, jakies nawet male zajecie które pozwala na chwile zapomniec. Ja np. robie brzuszki, a winampa nie zamykam :smile:

dokładnie.

To jest normalne odczucie i każdy z nas przez to przechodzi. :mrgreen: Trzeba nauczyć się z tym żyć. Tak ma teraz być i już. Najczęściej dopada nas, gdy z myślami jesteśmy sam na sam, lub w miejscach publicznych. Rozmowa z bliskimi pomaga. Faceci mogą np. zasiąść przy konsoli i 42' lcd/led TV :)

Ja, jak nie miałem co ze sobą zrobić, to wsiadałem w samochód i jechałem do jakiegoś CH na zakupy. Czytanie książek też pomaga :D

przez Michuj 06 kwi 2012, 12:18
carmen1988, moje doświadczenie mi mówi, że im gorzej na początku, tym lepiej będzie jak lek się wkręci.
Loża szyderców

przez carmen1988 06 kwi 2012, 15:18
Michuj, pozostaje mi czekać, aż lek się wkręci.
nerwica wegetatywna

przez sm@kosz 06 kwi 2012, 22:26
ja już drugi dzień na asertinie 50 i w sumie ciężko mi stwierdzić coś na temat samego samopoczucia, bo wcześniej bywało raz lepiej, raz gorzej. Ale zdecydowana poprawa niż przed leczeniem. Chodzi o psychiczne odczucia, ale zauważyłem, że pojawiły się u mnie nudności i suchość w ustach, wcześniej czegoś takiego nie miałem. Przynajmniej nie przypominam sobie (orócz tego, gdy zaczynałem przygodę z wenlami). Tak szybko? Musze zaglądnąć do ulotki, bo w sumie nie czytałem :D W sumie myślałem, że skoro inne leki ciupie już 4-5 miesięcy, to nic mnie nie zaskoczy już :D

Kwestia tego, że zacząłem palić jakieś 2-3 tygodnie, zupełnie z głupoty, żeby się czymś zająć. Wcześniej przez 27 lat byłem tylko biernym palaczem. :D Ale z tym szybko skończę... o ile wcześniej miałem ochotę zapalić papierosa, za papierosem, to teraz ledwo jednego kończę :d

aha, no i koszmary jakieś miałem dzisiaj w nocy, i też nie wiem, czy przez asertin, czy alprę :D Bo niby ludzie twierdzą, że po benzo są piekne sny, owszem, ale koszmarki też się trafiają, a te były tak jakby ukierunkowane i krążące wokół moich kompleksów. :D Poszedłem spać ok.2, przebudziłem się może przed 5-6, nie wiem, lekkie kołatanie serca, mrowienie w plecach i ogólnie trochę zimno było :D Powiedziałem sobie, że skoro nie wykitowałem podczas snu to mi nic nie będzie, zarzuciłem sobie 0.25 (ogólnie biorę 0,75) alpry i poszedłem spać :D

przez Kalebx3 06 kwi 2012, 23:47
carmen1988, moje doświadczenie mi mówi, że im gorzej na początku, tym lepiej będzie jak lek się wkręci.

Witam ,
podchodziłem do sertraliny juz kilkakrotnie . Pierwszy raz w 2002 roku. Za każdym razem jednak i niestety BĘC( przy wkręcaniu). A szkoda . Bo jeśli jest tak jak mówisz Michuj ,to może być ( u mnie ) lepiej niż dobrze. Nawet przy dawkach dziennych 12mg. po sercie nachodzą mnie silne lęki . Aż sam się dziwię . Jakby ów lek naruszał ten własnie chorobliwy obszar w mojej łepecynie. W dodatku prawie zero snu,silne naprężenia w ciele ,mięśniach a apetyt gorszy niż metylo,etylo i amf...kiszka jednym słowem. Nie będę również wspominał o libido , dno.
Raz tylko w 2004 roku udało mi się wytrzymać na tym leku ponad tydzień i któregoś razu wtedy ( są to jedne z tych chwil ,które pamięta się do końca Życia), będąc na ruchomych schodach w dużym sklepie, POCZUŁEM TAKI BOSKI SPOKÓJ ,WRĘCZ MISTYCZNY I NIEOPISYWALNY. Poczułem się dobrze w sobie i ze sobą . Nie musiałem poruszać się szybciej po tych schodach( jak zawsze,bo szlag mnie trafia jak mam stać ,a schody jadą). Stałem i czułem się bosko spokojny ,tak spokojny ,że metylofenidat przy tym to zepsuta zabawka dla opóznionego dziecka.
Wierzę w ten lek ( u siebie) ,jeszcze do Niego przystartuję...jeszcze go okiełznam .
Michuj ,obyś miał rację. Bo na przykład taki parogen już od pierwszej tabletki pozytywny efekt ,a tu ( serta)ciężko ugryżć, i z czym najlepiej? Wspomnę tylko ,że nie lubię benzo z kilku powodów. Wiadoma sprawa dla tych co w temacie...
Może dodatkowo Fluanxol?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez carmen1988 07 kwi 2012, 08:44
Kalebx3, ja mam dodatkowo przepisany Fluanxol.
nerwica wegetatywna

Sortuj wg