SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

 
Liczba głosów : 317

przez Żuk 03 kwi 2007, 19:56
Co do ilości dawki, to niektórym w zupełności 50 mg wystarcza. Mnie nie wystarczało, więc doktor A zalecił zwiększanie. Ale tak to jest- jednemu wystarzy kostka czekolady, drugi musi zjeść całą, żeby poczuć się szczęśliwym:)

Poza tym jestem kobietką:)

I to wcale nie bezbronną..:)
...w nocy wszystkie koty są czarne.....
Offline
Posty
45
Dołączył(a)
28 gru 2006, 21:17
Lokalizacja
Krk

przez Adrian 05 kwi 2007, 12:22
A to przepraszam ŻUK :) byłem przekonany, że jesteś facet:)

No! ja już jadę na 50mg, tak jak poprzednio 2 dni oszołomienia, a dzisiaj już zaczynam odczuwać pozytywne skutki,czyli pozytywne myślenie i chęci do roboty...bóle napięciowe głowy jakby mniejsze, teraz wierze że asentra mnie wyciągnie:)
Offline
Posty
7
Dołączył(a)
28 mar 2007, 08:09

przez mirokdwa 12 kwi 2007, 11:53
czesc jestem nowa na tej stronie biore asentre 1 dzień dawka 0,25 rano mam straszne ataki paniki , kołatanie serce itd czasem juz nie daje rady lekarz zalecił stosowanie doraźnie xanax ta najniższa dawke dzisiaj wzięłam bo nie dałam rady wiem ze musze sie pozbierać dla synka 5 lat i męża narzie nic mnie nie cieszy najgorsze sa poranki jak maz wychodzi do pracy atak paniki nie wiem co wtedy robic. Potem jak odbieram synka z przedszkola wiem że lek musi zaczac dziłac i to troche potrwa ale czym sobie pomagac jakie jeszcze mozna brac leki tak awaryjnie. Jeszcze jedno jestem na L4 juz 6 tygodni boje sie powrotu do pracy nie wiem jak to bedzie :-|

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:16 pm ]
czy to normalnie ze w ciągu dnia mam cały czas podwyzszone tetno i serce mi kołacze nawet kilka razy na dzień tetno 120 co wtedy robic brac jakis lek czy przeczekac i czy jest to szkodliwe dla serca na dłuższa mete
Offline
Posty
9
Dołączył(a)
12 kwi 2007, 11:10

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Evil Monkey 13 kwi 2007, 15:29
W pierwszym tygodniu brałem 50 mg/dzień, w drugim 100 mg/dzień, teraz jest trzeci tydzień i zwiększyłem przedwczoraj dawkę do 150 mg/dzień po konsultacji z psychiatrą. Nie odczuwam żadnych zmian ani efektów ubocznych :roll:
Offline
Posty
6
Dołączył(a)
26 mar 2007, 22:08

przez bellarossa 16 kwi 2007, 01:20
czy zoloft uzaleznia?
co dalej z moim życiem?
Offline
Posty
32
Dołączył(a)
15 kwi 2007, 12:46
Lokalizacja
warszawa

Avatar użytkownika
przez Bad Girl 03 maja 2007, 11:51
Witajcie!
Mam do was pytanie: czy stosował ktoś Asentre na fobie społeczną?
Jeśli tak, to czy przynosiła ona jakąś poprawę?
Bardzo zależy mi na odpowiedzi.
Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
349
Dołączył(a)
25 lut 2007, 13:46
Lokalizacja
Poznań

Avatar użytkownika
przez gusia 06 maja 2007, 21:20
Wielki powrót do Stmulotonu,najpierw "leciałam" na nim 9 miesięcy ,tolerowałąm dobrze (jeśli kogoś to interesuje),odstawiłam,z własnej głupoty ,z buntu,prawie cztery miesiące jak niebiorę ,BYŁO faaajnie,aż miło powspominac ,niestety od tygodnia dzieje się gorzej niż przed podjęciem leczenia (najpierw lexapro-3 lata temu) ,poprostu nawet szkoda opisywac co się dzieje..
Broniłam się jak mogłam,meliska,magnez,valerin i takie tam ,teraz nawet boję się zażyc stimuloton,choc wiem że poza suchością w ustach przez pierwszy tydzień właściwie innych skutków ubocznych nie odczówałam.
Poprostu się boję ,korba totalna :/wezmę jak będę czuła że już odpływam w błogi sen...innego wyjścia niema...
No nic ,wracam ,po nim czułam się dobrze ,widocznie stymulował.
Pozdrawiam.

ps.Zastanawiam się tylko dlaczego po tej "odstawce" ,było tak fajnie ,zaczęłam w siebie wierzyc ,naprawdę ,miec chęci do ŻYCIA ,a nagle bum..
Chęci mam nadal ,tylko jak złapie parę razy dziennie ,,,,koszmar:/
Płyń mój bluesie,płyń...
Avatar użytkownika
Offline
niebieski kwiat i kolce
Posty
2236
Dołączył(a)
23 cze 2006, 18:41
Lokalizacja
Sosnowiec

Asentra a źrenice...

przez przeciwnik 09 maja 2007, 07:48
witam. biorę asentrę od półtora tygodnia, w sobotę będzie 2. Nie mam nawet skutków ubocznych, czuję się lepiej, ale mam poszerzone źrenice, które reagują bardzo czule na światło. Po jakim czasie mi to ustanie? Kiedy powinno?
Offline
Posty
19
Dołączył(a)
08 maja 2007, 22:05

Avatar użytkownika
przez Bad Girl 09 maja 2007, 07:53
Ja też mam strasznie rozszerzone źrenice. biore prawie tydzień. powinno przejść po jakimś czasie... ale to czasem wygląda jakbym ćpała ;)
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Offline
Posty
349
Dołączył(a)
25 lut 2007, 13:46
Lokalizacja
Poznań

Asentra na fobie społeczną?

Avatar użytkownika
przez Bad Girl 09 maja 2007, 09:13
Czy ktoś z was bral Asentre na fobie społeczną?
Pomogło?

Bardzo zależy mi na odpowiedzi....

Pozdrawiam....
Avatar użytkownika
Offline
Posty
349
Dołączył(a)
25 lut 2007, 13:46
Lokalizacja
Poznań

przez przeciwnik 09 maja 2007, 17:00
a kiedy powinno przejść? bo to utrudnia mi czytanie, muszę przymrużać oczy przy świetle - nie tylko pod słonce, ale jak jest słonecznie, to mnie trochę razi... kiedy to powinno przejść? to już 10 dni ją biorę... czuję się lepiej, jest lepiej, ale te źrenice... co robić?

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:24 pm ]
i jeszcze jedno: ostatnio bywam senny, mam problemy z koncentracją... dlaczego przychodzi to po prawie 2 tygodniach brania leku, a nie przyszło od razu? Co mam zrobić, bo sesja tuż tuż, nie moge sobie pozwolić na nie uczenie się. Kiedy przechodzą zazwyczaj takie senności, itp.?
Offline
Posty
19
Dołączył(a)
08 maja 2007, 22:05

Avatar użytkownika
przez Bad Girl 10 maja 2007, 10:22
moim zdaniem powinieneś skonsultować sie ze swoim psychiatrą... chociaż na ulotce pisze , że skutki uboczne moga sie utrzymywac do 14 dni. kiedy bierzesz tabletki? rano?
bo mi lekarz powiedział, że jeśli będe zbyt senna moge sobie przełożyć dawke na wieczór.... ale nie wiem, najlepiej jak masz jakieś obawy zapytac sie psychiatry.... mój przynajmniej dał mi namiary na siebie i zawsze moge napisać mu smsa jesli cos bedzie nie tak ;)
dziwi mnie to, że masz jeszcze problemy z koncentracja...
no nie wiem sama... nie jestem specjalistą.
pozdrawian ślicznie :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
349
Dołączył(a)
25 lut 2007, 13:46
Lokalizacja
Poznań

przez smuteczek 10 maja 2007, 10:46
Witajcie, biorę zoloft 20 dzień (+na noc xanax sr) i dotychczas nie było tak żle, ale od wczoraj poczułam się naprawdę fatalnie, przede wszystkim fizycznie (trzęsawka, kołatanie serducha, taki dziwny ucisk właśnie w tych okolicach, jakbym nie mogła oddychać), ale i psychicznie nie jest najlepiej (lęki się nasiliły). Czy to jakieś apogeum skutków ubocznych po trzech tygodniach przyjmowania leku? Proszę napiszcie, czy ktoś przeżywał to podobnie, bo zaczynam mieć awersję do zoloftu, a chciałabym jakoś wytrzymać, w końcu to już prawie miesiąc zażywania.
Pozdrawiam cieplutko
Smuteczek
Offline
Posty
21
Dołączył(a)
08 maja 2007, 10:34
Lokalizacja
sZCZECIN

przez smuteczek 10 maja 2007, 14:19
Ja mam to samo i mam wrażenie, że każdy to dostrzega w moich oczach i stes, lęk jeszcze większy. Mam nadzieję, że to minie...Pozdrawiam cieplutko
Smuteczek
Offline
Posty
21
Dołączył(a)
08 maja 2007, 10:34
Lokalizacja
sZCZECIN

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Baidu [Spider] i 27 gości

Przeskocz do