SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez kangurekkk 31 mar 2012, 14:42
Bierzecie może Setalof? Chodzi mi czy nie macie może wrażenia że przestał działać po jakimś czasie.
Jeśli jesteś geniuszem w swojej dziedzinie ludzkość doceni cię dopiero za lata po tym jak zginiesz
Your own life, cuts you like a knife

przez PHIL_116 31 mar 2012, 19:16
SETALOFT DZIEŃ #5

25mg rano.
godz 10.40 lekcja w szkole, nasilenie lęków i takie poddenerwowanie, rece mokre, ale po godzinie zupełna zmiana nastroju totalne uspokojenie i wyluzowanie. Popołudniu lekkie otępienie. Zasypiam w miare dobrze.

SETALOFT DZIEŃ #6

25mg rano.
Cały dzień bez zauważalnych skutków ubocznych, można powiedzieć, ze praktycznie zadnej roznicy nie ma po zazyciu. Teraz tylko wieczorem ból głowy.

przez nesca_ 01 kwi 2012, 09:48
Hej wszystkim :)

Choruję na zaburzenia depresyjno-nerwicowe. Znane wszystkim telepawki, lęki, zrywanie w nocy, strach przed wszystkim a przede wszystkim sobą.
Od ok. 5 miesięcy biorę Sertralinę (najpierw Asentra, potem, ze względu na niższą cenę Setaloft). Cały czas 50mg (mimo zaleceń lekarza psychitary nie zwiększyłam dawki do 100mg). I czuję się świetnie. Mam siłę do wszystkiego. Słońce całkowicie wyszło ok. 1,5 po rozpoczęciu dawkowania. Wszystko, wszystko mi przeszło. Łącznie z arytmią serca. Jestem spokojna, z wszystkim sobie radzę, na studiach przez nerwicę zawaliłam semestr, a teraz mocno drę do przodu i daję radę! Jest ŚWIETNIE. Mam wielkie oparcie w mamie, mimo, że cierpi na wstrętną chorobę zwaną alkoholizmem i depresję, babci (też ma depresję), siostry(depresja, DDA, autoagresja, próby samobójcze) oraz przede wszystkim w moim mężczyźnie.
Nie wiem, czi istotna jest tu moja waga, mianowicie biorę 50mg przy 47kg.

I teraz nasuwa się moje pytanie - czy po stopniowym ostawieniu, przy obecnym stanie (bardzo pozytywnym) mogą wrócić moje objawy?
Lekarze mówią tylko, że rokowania są dobre.

Pozdrawiam wszystkich :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 01 kwi 2012, 10:03
Bardzo prawdopodobne, że mogą wrócić, więc nie ryzykowałbym odstawianiem leku.
To bardzo częsty błąd, gdy po paru miesiącach, życie zmienia się pozytywnie o 180 stopni, przez co następuje odstawienie leku i powrót wszysytkich objawów, gdzie zdarza się, że po powrocie do leku, już nie działa tak samo. Brać cały czas.
Loża szyderców

przez nesca_ 01 kwi 2012, 11:02
Nie zamierzam brać tego całe życie, tym bardziej, że mam dopiero 20 lat... chcę się wyrwać z tego syfu... Przed rozpoczęciem leczenia farmakologicznego pozbyłam się prawie całkowicie lęków, sama. Pozostała tylko derealizacja i depresja...

przez Michuj 01 kwi 2012, 11:25
Ja też przerwałem leczenie, u mnie podobniee było jak u Ciebie: zlękniony, bojaźliwy ludzi, niska samoocena - wszystko to jak ręką odjął, dzięki kilkumiesięcznemu leczeniu. Przerwałem i wszystko wróciło. Tak więc, tym razem, zamierzam się z lekami zaprzyjaźnić na dłuuugoooo. ;)
Loża szyderców

przez nesca_ 01 kwi 2012, 11:53
Tak, tylko i tak nie będę miała wyjścia. Patrząc w przyszłość - chociażby ciąża. Pierwsze przeciwwskazania brania leków.

przez Michuj 01 kwi 2012, 12:02
Kiedy planujesz tą ciążę?
Loża szyderców

przez ladywind 01 kwi 2012, 13:03
nesca_, przy SSRI można brać te leki podczas ciąży, porozmawiaj o tym z lekarzem psychiatrą najlepiej.

Co do odstawiania leków po dobrym samopoczuciu tak jak napisał Michuj, wszystko wraca na nowo.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez clone 01 kwi 2012, 13:06
Ja nie ryzykowałbym. Nawet słowo lekarza nie może być wiarygodne w tej kwestii. Zobaczcie, co psychotropy wyprawiają z dorosłymi ludźmi, a jaki wpływ dopiero miałyby na płód.

przez PHIL_116 01 kwi 2012, 15:07
zastanawiam się czy zarzucić we wtorek 50mg setaloftu czy lepiej zostać na 25mg skoro w takich malych dawkach tak mocno na mnie działa. co doradzacie?

przez ladywind 01 kwi 2012, 15:23
PHIL_116, jeśl;i działa w dawce 25mg i jest dobrze to po co ją zwiekszać?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez PHIL_116 01 kwi 2012, 15:34
ok, dzięki ladywind, dlatego wlasnie pytam czy nie jest wskazane zwiększenie dawki, a pozatym to nawet lepiej bo na dluzej wystarczy opakowanie ;)

przez el_testosterone 01 kwi 2012, 16:35
Co to znaczy "działa tak mocno"? Nic nie działa na razie, tylko masz skutki uboczne, które pewnie sobie potęgujesz i się wkręcasz, bo zwracasz na to uwagę.

U mnie 6 dzień i lekkie zamglenie przed oczami i myśli też zamglone.

Sortuj wg