SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

ASENTRA (Sertralina-Zoloft,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez monalisa69 23 lut 2012, 21:42
Hej. Jestem tu nowa. Nie bardzo mogę znaleźć zrozumienie w najbliższej rodzinie jak i 'przyjacielach'. Moje problemy zaczęły się x czasu temu, w końcu trafiłam do psychiatry, następnie do kolejnego. Wyrok był jeden: depresja. Wyrok, bo czuję, że moje życie dziwnie się kończy. Po długich wahaniach wykupiłam leki: Asertin 50 (przyjmowany tylko rano) i Absenor 300(1-0-1). Dziś już 11 dzień. Póki co kończy mi się cierpliwość. Pierwszy dzień był najgorszy. Wielki niepokój, drżenie rąk, wszystkich mięśni, zawroty, panika, dreszcze, mdłości i nudności. W kolejnych dniach pozostały tylko rozszerzone źrenice, nadpobudliwość, lekkie drżenie, ogromna senność i ziewanie. Przez cały tydzień miałam ogromne, całodzienne zawroty głowy i 'mroczki'. Bywały nawet dni, że byłam przyjemnie otumaniona, jakbym dostała głupiego jasia, bądź bardzo zmęczona- zazwyczaj wtedy występują u mnie ataki śmiechu i głupota. Nie muszę dodawać chyba, że mam problemy z koncentracją, ba, ja nie mam mózgu. Nie kojarzę faktów, nie pamiętam o czym były lekcje, testy piszę jakby z zamkniętymi oczami. Czuję taką jakby.. błonę, przez którą nie mogę się przebić. Tak jakby działała tylko moja podświadomość, instynkt. Nie pamiętam czy wykonałam podstawowe czynności. Nie chcę nikogo straszyć, po prostu doskwiera mi mój brak skupienia i 'wyłączenie' inteligencji. Nawet pisząc tą wiadomość, kilkakrotnie razy sprawdzam, czy się nie powtarzam. Od wczoraj mam totalnie pogorszenie nastroju, 'dołek', znów nie mam ochoty wstać z łóżka, zwijam się w kłębek i użalam nad sobą. Dziwną przypadłością jest, że nie mogę płakać. Jakby moje kanaliki łzowe nie funkcjonowały. Nie mówiąc o libido i opóźnionym orgazmie. Mam przemożoną chęć naćpać się tymi tabletkami i odlecieć, chociaż na chwilę. Chciałabym, żeby to wszytsko okazało się przejściowe. Żebym mogła skończyć ten rok bez komisa(jestem w 2kl. LO)i przeżyć w świętym spokoju następny dzień. Rozpisałam się, ale może przynajmniej tutaj ktoś zrozumie mój stan i nie będzie ponaglał i zacierał ręcę aż będę 'milusia'. :roll:

przez miko84 24 lut 2012, 10:46
Skoro lekarz zdiagnozował depresję to dlaczego przepisał Ci Absenor? To lek który może powodować problemy z koncentracją i pamięcią - te leki to ostateczność. No chyba, że to depresja dwubiegunowa, ale tego nie doczytałem z Twojego postu. Zaleciłbym Ci zmianę lekarza.
miko84

przez QueenForever 24 lut 2012, 12:30
Kilka dni temu odstawiłem to badziewie które po 3 tyg przyjmowania w maksymalnych dawkach nie dało nawet zwiastunów poprawy natomiast zaburzyło libido,doprowadziło mnie do chronicznej bezsennosci o otępieniu dzien w dzien nie wspominając.Wg nowych kryteriów lek który po 2 tyg stosowania nie daje zadnej zauwazalnej poprawy prawdopodobnie nawet jesli zadziała później nie będzie to działania spektakularne.

P.S. tramadol w dawce 100 mg poprawił mój nastrój i obnizył natężenie ZOK jak zaden lek przeciwdepresyjny który do tej pory brałem a była ich cała masa.
QueenForever

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 24 lut 2012, 12:46
QueenForever, tym sposobem zmarnowałeś bez sensu 3 tygodnie. :roll:
Loża szyderców

przez QueenForever 24 lut 2012, 12:50
wujekEgonDaCiKlapsa nie sądze tym bardziej ze skłonił mnie dodatkowo do tego lęk przed PSSD.Czyli z deszczu pod rynne.Ponoc wg najnowszych badań nawet 70% ludzi moze dotknąć ten syndrom który nie mija nawet latami.
QueenForever

przez Michuj 24 lut 2012, 12:51
Widzę, że mamy następce Zbycha77.

-- 24 lut 2012, 11:54 --

Fentanyl działa ''znacznie lepiej'' ''antydepresyjnie'' od tramalu. :roll:
Loża szyderców

przez QueenForever 24 lut 2012, 12:56
Poczytajcie sobie o PSSD to jest powazna sprawa i przewlekłe stosowanie SSRI/SNRI powoduje trwałe zmiany genetyczne które mogą nieodwracalnie obnizyc labilnosc w tym wzgledzie.Bierzcie sobie te leki jesli chcecie,do niczego nikogo nie zniechęcam tym bardziej ze sam będe je brał (byle nie SSRI) .
QueenForever

przez Michuj 24 lut 2012, 12:58
QueenForever, popytaj się specjalistów z hyperreala o leczeniu depresji tramalem.
Loża szyderców

przez QueenForever 24 lut 2012, 13:02
wujekEgonDaCiKlapsa ja doskonale zdaje sobie sprawe czym jest tramadol i jakie niesie ze sobą potencjalne zagrozenia... mi nie chodzi o leczenie depresji tramalem tylko ZOK,w tym względzie jest nawet rekomendowany przez lekarzy i wykazuje wyzsza skutecznosc niz klomipramina-wiem co pisze ,mam najnowszą książke poswieconą wyłącznie zagadnieniu ZOK i pisze w niej wszystko to co powyzej o tramalu napisałem.
QueenForever

przez Zenonek 24 lut 2012, 13:10
Powaznie mówisz leczenie ZOK Tramalem ?

Masz jakis link albo podaj książkę.

Swoją drogą lepiej brać Tramal na ZOK niż poddać sie operacji.

przez QueenForever 24 lut 2012, 13:30
Zenonek powaznie-źródło to książka którą posiadam wydawnictwa Uniwersytetu Jagielońskiego-"Zaburzenia Obsesyjno-Kompulsywne" autorstwa Anity Bryńskiej.
Dla scisłosci-nie jest to oczywiscie lek rekomendowany na pierwszym miejscu w leczeniu ZOK zapewne z komercyjnego powodu-natomiast pisze wyraznie ze tramadol -bliski kuzyn wenlafaksyny przy nieskutecznosci leków z grupy SSRI i klomipraminy ma wysoką skutecznosc w tłumieniu ZOK porównywalną z klomipraminą i wenlafaksyną-a propos wenlafaksyna równiez wykazuje wysoką skutecznosc w leczeniu ZOK równą klomipraminie i tramadolowi lecz w dawkach conajmbniej +150 mg.
Tramadolu nie zalecają stosowac w pierwszym rzucie w ZOK poniewaz istnieją SSRI i potężne lobby by to te leki stosowac w pierwszej linii leczenia tego zaburzenia,natomiast jego skutecznosc jest wyzsza niz SSRI -i porównywalna ze skutecznoscią klomipraminy (w niektórych badaniach przewyzsza i jej skutecznosc).
QueenForever

przez Zenonek 24 lut 2012, 14:12
W to, ze Tramadol jest skuteczny na ZOK i na depresje to ja nie wątpie, przecież ten lek po prostu znosi lęk, napięcie itp itd.

przez aree1987 24 lut 2012, 14:39
Wracam do sertry od jutra. :) Stara miłosc nie rdzewieje..
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez QueenForever 24 lut 2012, 15:43
Tramadol jest inhibitorem zwrotnego wychwytu noradrenaliny ,uwalnia serotonine,jest agonistą NMDA i opioidowym,antagonistą 5HT2c oraz receptorów muskarynowych acetylocholiny M1 i M2 a takze agonistą receptora TRPV1 i antagonistą receptora nikotynowego a7-trudno więc by nie był to wartosciowy lek zarówno przeciwdepresyjny,przeciwbólowy ,przeciwlękowy.
QueenForever

Sortuj wg