SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

ASENTRA (Sertralina-Zoloft,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez KrasnalSRRI 15 sty 2012, 21:20
mamak jedziesz na 75mg i piszesz ze 100 by w pewni manie wywolala wiec na 75 czujesz sie git? zero depresji? ile czasu bierzesz tą 75 ? mi 100 nie do konca pomagala teraz jestem na 125 i bycie w miare a ok bedzie na 150

przez zenio 16 sty 2012, 20:33
Jeśli chodzi o to zwiekszanie dawki to próbowałem na 75mg, ale było jeszcze gorzej, często budziłem się o 2-giej w nocy, takze z powrotem wrócilem do 50mg. Psychiatra mówił ze są to tabletki pobudzające i wiele ludzi podobno je bierze rano, także nie wiem czy jest dobrze brać duze dawki na noc.
Probowałem brać cześć dawki zaraz po południu ale kiepsko sie po tym czułem także wrociłem tylko do przyjmowania na noc.

przez mamak 17 sty 2012, 13:51
KrasnalSRRI napisał(a):mamak jedziesz na 75mg i piszesz ze 100 by w pewni manie wywolala wiec na 75 czujesz sie git? zero depresji? ile czasu bierzesz tą 75 ? mi 100 nie do konca pomagala teraz jestem na 125 i bycie w miare a ok bedzie na 150

nie, nie czuję się git, biorę jeszcze pół Abilify i wchodzę na Lamitrin, jest jakby lepiej, ale dziwnie i łeb mnie boli dziś, ale Zoloftu nie mogę więej brać

-- 17 sty 2012, 12:52 --

zenio napisał(a):Jeśli chodzi o to zwiekszanie dawki to próbowałem na 75mg, ale było jeszcze gorzej, często budziłem się o 2-giej w nocy, takze z powrotem wrócilem do 50mg. Psychiatra mówił ze są to tabletki pobudzające i wiele ludzi podobno je bierze rano, także nie wiem czy jest dobrze brać duze dawki na noc.
Probowałem brać cześć dawki zaraz po południu ale kiepsko sie po tym czułem także wrociłem tylko do przyjmowania na noc.

Zoloft tylko rano biorę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zenio 17 sty 2012, 17:35
Zoloft tylko rano biorę.

mamak dlaczego bierzesz tylko rano, próbowałeś brać wieczorem?

przez miś wesołek 20 sty 2012, 18:50
Na wstępie chciałbym przeprosić, gdyż będzie to post w stylu: Łojezu ale wchodzi mi Asertin! Rozumiem, jeśli kogoś wkurza hipochondryczna panika bliźnich na forum. :mrgreen:

Ale myślę, że mam jednak powody do obaw. Przeglądałem trochę temat i ludzie narzekają na lęki i różne inne, a ja chciałem zapytać czy ktoś miał jak ja i czy są powody do niepokoju.

Od razu piszę - nie żadne lęki, ani doły, ani haluny...

Kilka dni temu zszedłem z citalu 40 mg, bo się chyba w moim przypadku wypstrykał. I dostałem Asertin 50, a później 100. (Może jeszcze dodam, że oprócz tego biorę cały czas Ketrel 200 mg, bo jestem podobno, jak ustalili, borderem-psychotykiem, chociaż to nieprawdą jest ;) ).

Na moje obawy związane z wdrażaniem nowego leku (po citalu, a był to mój pierwszy lek p.dep męczyłem się strasznie i miałem od groma lęków i innych gówien, a sam lek zadziałał po jakichś 3 miesiącach dopiero, w dawce 40) psychiatra odpowiedział, że teraz może być trochę inaczej, bo jestem/byłem już zserotoninowany trochę tym citalem i asertin może zaskoczyć szybciej.
No i ten Asertin tak:

Ze cztery dni na 50 i nic (no może oprócz wybuchu agresji, którego przyczyn nie jestem w stanie do końca określić, ani stwierdzić czy były wewnętrzne czy zewnętrzne - bo się nałożyły, chyba), później - WIELKIE ZDZIWIENIE - bo lek jakby zaczął już działać (albo autosugestia). Już na tym etapie odczuwalnie zwiększona potliwość.
Po tygodniu wg zaleceń przejście na 100.

Teraz 3 dzień na 100 mg i tak
Wczoraj dobry humor/pobudzony/trochę nerwowy/depra poszła się dosłownie j....ć, hm. Dziś rano miałem lęki, wziąłem zapisane 100, zrobiło się tak bardzo przyjemnie ciepło i te lęki to "ciepło" usunęło (wiem jak to brzmi, ale tak właśnie jakby było).
- Pobudzenie/świetny nastrój
- Zwiększona potliwość (takie ciepło, zwłaszcza krótko po zażyciu leku)
- Podwyższona gorączka - 37,4 stopni C
- Splątanie (być może - co to kurna jest splątanie?)

^
I te są określone na ulotce jako objawy możliwego zesp. serotoninowego
- Niepokój psychoruchowy (a jednocześnie uczucie spokoju/dobry humor)
^
Też na ulotce.
I że o wszystkim zawiadomić lekarza

I teraz. Raz, że aby go zawiadomić muszę czekać co najmniej do poniedziałku, a dwa - że mi się w ogóle nie chce iść, bo sertra jest zajebista, a on mi ją zabierze (tak, po citalu, jak mi w końcu wskoczył też miałem tydzień coś w stylu hipomanii). Ale jednak - już nawet pomijając takie subiektywne wskaźniki, jak pobudzenie, które mogę mylić po prostu z wysokim nastrojem - występują u mnie dwa ze wspomnianych w głupiej ulotce obiektywnie mierzalne objawy, o których wedle tejże należy zawiadomić lekarza: potliwość i gorączka 37,4 stopni C.

Doradźcie mi. Może nie ma się nawet o co martwić. Może miał tak ktoś z Was i się unormowało?
Subiektywnie: czuję się ok, nawet bardzo ok czemu sam się dziwię.

intel napisał(a):Takie efekty można uzyskać po kilku dniach ciągu amfetaminowego.

Oł rilli??
Mojemu kumplowi wydawało się, że jest Antychrystem. ;) I jakoś na wyjałowionego emocjonalnie nie wyglądał. Wręcz przeciwnie - ciskał laserami z oczu. :lol:
;)
Ostatnio edytowano 20 sty 2012, 19:34 przez miś wesołek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dubel
miś wesołek

przez Agasaya 20 sty 2012, 20:02
zenio, ja przy problemach ze snem jak wchodziłam na większą dawkę setaloftu, dostałam dodatkowo coś na sen (dodatkowo do trittico), po czasie to minęło... choć nadal muszę sobie czasem dorzucić hydroxyzynę przy większych lękach...

miś wesołek, tak to wygląda na zespół serotoninowy i dobrze byłoby zawiadomić o tym lekarza i ustalić co robić dalej

co do samej sertraliny... kilka miesięcy trzymała mnie w jako takim stanie... potem jakby przestała działać... a mimo to odstawienie tego to była/ jest jakaś gehenn. Brałam 200 mg, i w ciągu tygodnia zeszłam do 50 (wczoraj), nie byłam w stanie wyjść z łóżka na dłużej niż 10 minut...
mam nadzieję że po odstawieniu nowego leku, nie będę już go musiała znowu zmieniać i przechodzić przez odstawianie więcej niż 2 razy... :hide:
Agasaya

przez Spooky 20 sty 2012, 20:04
mam nadzieję że po odstawieniu nowego leku,

Skup się raczej na działaniu i leczeniu, niż zaprzątanie sobie głowy takimi rzeczami...

przez miś wesołek 20 sty 2012, 20:13
Agasaya napisał(a):miś wesołek, tak to wygląda na zespół serotoninowy i dobrze byłoby zawiadomić o tym lekarza i ustalić co robić dalej

Tego właśnie nie chciałem usłyszeć. ;)
Bo mi sertra lepiej działa i z tego, co przeczuwam (bo już robi) zrobi to, z czym głupi cital sobie nie radził, czyli nie zlikwidował lęku napadowego/przedpanicznego że tak powiem, bo paniki takiej naprawdę paniki to już dawno nie miałem (a z tych lęków mniejszych i większych musiałem się ostatnio aż doraźnie ładować Xanaxem :/ ).
W sumie, może trochę wyolbrzymiłem - na ulotce jest napisane: bardzo wysoka temperatura, a u mnie było w porywach 37,4 (teraz jest 36,9), jakoś się nie pocę teraz szczególnie (wcześniej może było przez to, że miałem dużo spraw do załatwienia, naprawdę dużo biegania), a pobudzenie (z ulotki) - kwestia względna; potrafię różne nastroje w sobie generować nawet całkiem bez powodu.

A (hipo)maninię już raz zaliczałem, jak mi cital w końcu wskoczył. I przeszedł stan niestety. ;)

Poczekam do poniedziałku - może się unormuje. Jeśli nie umrę, to przeżyję. ;)
Jutro sobie będę mierzył temperaturę na bieżąco.
Ostatnio edytowano 20 sty 2012, 20:17 przez miś wesołek, łącznie edytowano 1 raz
miś wesołek

przez Agasaya 20 sty 2012, 20:17
Spooky, kurna... ja aktualnie przeżywam skutki odstawienia więc chyba mam prawo już cykać na przyszłość :P

miś wesołek, przecież to nie znaczy że od razu będziesz musiał odstawić lek... może wystarczy zmniejszyć dawkę na jakiś czas... sam napisałeś że :
psychiatra odpowiedział, że teraz może być trochę inaczej, bo jestem/byłem już zserotoninowany trochę tym citalem i asertin może zaskoczyć szybciej.
może zwyczajnie działanie obu leków nałożyło się na siebie i stąd taki efekt :bezradny:
Agasaya

przez miś wesołek 20 sty 2012, 20:28
Agasaya napisał(a):
psychiatra odpowiedział, że teraz może być trochę inaczej, bo jestem/byłem już zserotoninowany trochę tym citalem i asertin może zaskoczyć szybciej.
może zwyczajnie działanie obu leków nałożyło się na siebie i stąd taki efekt :bezradny:

Niewykluczone. Sam byłem zdziwiony, że lekarka każe mi tak nagle przeskoczyć z jednego na drugi.
Tylko, że Cital się już jakoś wypstrykał. Ostatnio nie mogłem się zwlec z łóżka i temu doszło do zamiany.
miś wesołek

przez Agasaya 20 sty 2012, 20:32
miś wesołek, no ja właśnie to samo miałam z sertraliną.... a przy odstawieniu efekt jak na załączonym obrazku :-|
Agasaya

przez miś wesołek 20 sty 2012, 20:48
No cital akurat chyba nie miał żadnych efektów ubocznych, o czym też nie wspomina ulotka (a ulotka asertinu wspomina, że są). Przejście nastąpiło gładko, rzekłbym nawet, zbyt gładko. Temu też 37 i wielka panika, ale w hipo się chyba nie ma lęków i paniki nie? Idę zaraz napić się wódki z tego wszystkiego. :D ;)
miś wesołek

przez KrasnalSRRI 20 sty 2012, 22:53
ogólnie duzo ludzi pisze ze jak zwiekszy dawke powyzej 50mg to jest pogorszenie leki itp depresji , a do 50mg tego nie mieli, a jest to wywolane pogorszenie podczas zwiekszania, iz cos sie dzieje - ze lek działa nasyca sie , działa mocniej wychwytuje pobudza neurony ,podnosi serotonine i ogolnie to oznacza na plus trzeba to przetrwac az sie unormuje lek jest to po ok 14 dniach. Lek jest juz w stanie stacjonarnym i dziala wychwytuje pobudza podnosi serotonine max tą dawką nastepuje wtedy rozkręcanie czyli działanie tej dawki podnosi serotonine wtedy tez sa skutki uboczne jak pogorszenie itp ale miejsze niz do 2 tyg jak sie lek nasycał trzeba to poprostu przetrwac i tak po 4 tyg czyli miesiącu w 5-6 tyg rozkreca sie serta, serotonina jest podniesiona do max stanu od danej dawki. Stabilizuje sie jej stan czyli przez jakis czas musi byc na rownym stanie, organizm sie przyzwyczaja mijaja te wszystkie uboczne skutki jak pogorszenie nastroju i zatrybia czyli dawka lek zaczyna dzialac czuje sie od tej serotoniny ok i teraz tak, jak podniusł tyle co brakowało jest stan ustabilizowany i brak objawow depresyjnych jak jeszcze jest to zbyt mało leku. Ogulnie dawka terapeutyczna jest od 50mg do 200mg czyli im wiecej tym wiecej serotoniny podnosi kazdy ma inne niedobory oraz reakcje na lek wiec dla kazdego inna dawka ale zapewno przy duzej depresji czyli dużym niedoborze serotoniny nie mozna mowic o dawce terapeutycznej min czyli 50mg ten lek mogą brać dzieci i dla nich oraz osob z małym niedoborem z depresja mała ta dawka moze byc skuteczna

przez miś wesołek 20 sty 2012, 23:17
Z tą wódką taki żarcik.

Chodzi mi głównie o to czy komuś podniosła się temperatura podczas "wchodzenia" na sertrę. Bo się trochę tego właśnie najbardziej wystraszyłem. Teraz mam w normie 36,6, dokładnie.

@KrasnalSRRI

Wiem dobrze jak to działa i o co chodzi. Jestem jednak zdziwiony dwiema rzeczami, a właściwie jedną zdziwiony, a drugiej się wystraszyłem - że sertra zadziałała u mnie natychmiastowo (wiem, że tak nie powinno być, bo i jak, ale z drugiej strony - czy aż tak bym sobie wmówił placebo? nie sądzę) i że przy tym nienormalnie świetnym samopoczuciu (podkreślam, bo piszesz o zwiększonych lękach, a ja czegoś takiego nie zauważyłem, a wręcz przeciwnie) skoczyła mi temperatura. Chyba, że to jakieś znowu ogłupienie i lękowa pułapka zw. z wchodzeniem na sertrę, że ja się tego zespołu serotoninowego bać zacząłem. Tak czy inaczej - po dzisiejszym dniu czuję się wy.jebany jak koń po westernie i idę spać. Dobranoc.

P.S. Przy moich objawach psychotycznych i ketrelu nie mogę brać więcej niż 120 mg max, bo od 150 mg zaczyna się wyłapywanie dopaminy, a ketrel ją zatrzymuje i leki podobno wchodzą w konflikt.
miś wesołek

Sortuj wg