SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Setaloft,po jakim czasie efekty?

przez Paulo99 02 sty 2012, 11:15
Witam, dzisiaj zaczynam brac setaloft. Po jakim czasie wystapiły u was pierwsze pozytywne efekty? Czy lek działa subtelnie, czy mozna oczekiwac silnej zmiany?
Dzieki
Ostatnio edytowano 02 sty 2012, 11:19 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesiono do zbiorczego wątku. BTW szukanie nie boli.

SETALOFT (Sertralina-Asentra,Asertin,Zoloft,Sertagen,Zotral)

przez paradoksy 02 sty 2012, 13:14
Paulo99, poczytaj wątek
paradoksy

przez Paulo99 02 sty 2012, 14:00
Witam, poczytałem ale konkretnych odpowiedzi na moje pytanie mało. W kazdym razie jestem dwie godziny po pierwszej tabletce 50mg.
Boli mnie troche głowa,mam zatkane uszy i czuje sie "jakbym mniej kumał".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 02 sty 2012, 14:16
Setralina to dobry i dosyć skuteczny lek antydepresyjny.

Zazwyczaj jest dobrze tolerowany i w miare skuteczny (jak na tego typu lek, bo ogolnie ta grupa zbyt skuteczna to nie jest).

Pełne działanie nastepuje po 3-12 tygodniach.

przez Paulo99 03 sty 2012, 16:20
Druga tabletka dzisiaj rano i jest jeszcze gorzej. Głowa boli, w uszach szumi, brak apetytu, lekka sennosc, apatia. Dlugo trwaja te objawy uboczne?

-- 03 sty 2012, 19:13 --

Witam ponownie, a jak z potencja u Was po setalofcie? Genralnie wydaje mi sie, ze powninno byc lepiej, bo w depresji to checi i mozliwosci sa raczej skromniejsze. Kurcze..., nakrecam sie,ze mi nie bedzie stawał.

ASENTRA (Sertralina-Zoloft,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez Łuki 13 sty 2012, 00:27
Biorę Zoloft już 1,5miesiąca na lęki w dawce 50mg na dzień. Podzielę się doświadczeniami, może komuś się przydadzą.

1 Tydzień - Wzmożone lęki, ciągle czułem duży niepokój, budziłem się z nim po czym rósł on w ciągu dnia i (zazwyczaj ale nie zawsze) powoli odpuszczał na noc. Nie byłem w stanie nigdzie wyjść. Nawet rodziny się "bałem". Szczękościsk. Nie byłem w stanie pracować.

2 Tydzień - Niepokój i lęki odpuściły, ale miałem straszny spadek nastroju, cały czas dół i uczucie beznadziejności. Za to byłem już w stanie w miarę normalnie pójść sam do sklepu na zakupy, czy wejść na stację benzynową. Spotkania ze znajomymi nadal wzbudzały we mnie przerażenie.

3 Tydzień - Dół przeszedł. Cały tydzień byłem w pracy, pracuje jako kierowca na trasach międzynarodowych i jeżdżę autem sam, więc ogólnie nie miałem się czego bać, od czasu do czasu nachodziły mnie tylko lekkie stany lękowe. Na koniec tego tygodnia wypadała wigilia i myślę że byłoby ok, gdyby nie przypadkowe, 3 minutowe, spotkanie z znajomym które strasznie mnie rozstroił (nie był to żaden wróg tylko zwyczajny znajomy który chciał mi coś opowiedzieć). Spotkanie to wywołało u mnie duży lęk. Po powrocie do domu zacząłem obawiać się momentu dzielenia z rodziną opłatkiem. Cały chodziłem z nerwów i w konsekwencji wypiłem 150ml wódki (po trochu w ciągu 2godzin) - pomogło. W 1 dzień świąt musiałem rano odwiedzić rodzinę a wieczorem inna rodzina przyjeżdżała do mnie. Ten dzień również pomogła mi przetrwać wóda.

3 Tydzień - Ogólna poprawa samopoczucia. Duży pozytyw, byłem pogodny i uśmiechnięty . Czułem się dobrze. Nie odczuwałem niepokoju ani lęków. I choć nadal nie mogłem odważyć się na spotkanie z kimś znajomym to czułem że wszystko idzie w dobrym kierunku. Przed samym sylwestrem zacząłem się denerwować, w ten dzień nie brałem tabletki i przed wyjściem na imprezę napiłem się w domu. Niestety na imprezie popłynąłem, wypiłem za dużo alkoholu i choć się wybawiłem to kolejny tydzień miałem straszny.

4 Tydzień - Tak jak napisałem wyżej. Alkohol zrobił swoje. 2 dni po sylwestrze nie wychodziłem z domu. 3go dnia byłem w pracy, jechałem w trasę, towarzyszyły temu lęki, bałem się wejść na stację czy zrobić zakupy w sklepie. Odczuwałem straszny ścisk w głowie (tuż za czołem). Dokuczała mi bezsenność. Czułem się tak jakbym zrobił krok wstecz.

5 Tydzień - Duża poprawa. Nie odczuwam już lęków, nie odczuwam już niepokoju, nie odczuwam już radości, ani szczęścia, rzadko się uśmiecham. Czuje się taki wyjałowiony, bez uczuć i bez emocji. W tym tygodniu odważyłem się odwiedzić sam babcie, na spotkaniu było miło z lekkim stresem ale ogólnie bardzo pozytywnie, chwila radości z sukcesu i znów jak robot bez emocji. Dziś spotkałem się natomiast z dobrym kolegą, tak na 5-10minut, denerwowałem się ale dawałem radę i nie uciekłem.

Mogę tylko potwierdzić to co pisze tu większość - NA EFEKTY TRZEBA TROCHĘ POCZEKAĆ i uzbroić się w cierpliwość.
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez intel 13 sty 2012, 09:13
5 Tydzień - Duża poprawa. Nie odczuwam już lęków, nie odczuwam już niepokoju, nie odczuwam już radości, ani szczęścia, rzadko się uśmiecham. Czuje się taki wyjałowiony, bez uczuć i bez emocji. i znów jak robot bez emocji.

Mogę tylko potwierdzić to co pisze tu większość - NA EFEKTY TRZEBA TROCHĘ POCZEKAĆ i uzbroić się w cierpliwość.

Faktycznie - Fantastyczne efekty jakich oczekuje się po nowoczesnym "leku przeciwdepresyjnym"
Takie efekty można uzyskać po kilku dniach ciągu amfetaminowego. Nie trzeba przez 50 dni wrzucać psychotropu .......
Że co? Że amfa to syf i narkotyk?Że uzależnia?
Pogadamy o tym w momencie odstawiania "leku" SSRI.
intel

przez shinobi 13 sty 2012, 09:16
intel napisał(a):
5 Tydzień - Duża poprawa. Nie odczuwam już lęków, nie odczuwam już niepokoju, nie odczuwam już radości, ani szczęścia, rzadko się uśmiecham. Czuje się taki wyjałowiony, bez uczuć i bez emocji. i znów jak robot bez emocji.

Faktycznie - Fantastyczne efekty jakich oczekuje się po nowoczesnym "leku przeciwdepresyjnym"
Takie efekty można uzyskać po kilku dniach ciągu amfetaminowego. Nie trzeba przez 50 dni wrzucać psychotropu .......

rotfl
Kanciaste poglądy bywają zabawne, gdy podlejemy je może jakimś żartobliwym sosem, ale tak... intel, zlituj się.

przez intel 13 sty 2012, 09:21
Proszę bardzo -oto sos:

Rozmawiają dwa fotele:
- Kiedy krzesło ma depresję?
- Kiedy nie ma oparcia.
intel

przez Łuki 13 sty 2012, 10:31
intel napisał(a):

To jeśli masz napady lękowe to proponuje Ci zacząć leczyć się amfetaminą. Zobaczymy kto lepiej na tym wyjdzie.
Poza tym myślę że lek jeszcze nie osiągnął pełnego efektu. A 5 tygodni to nie 50 a 40 dni :D

intel napisał(a):Że co? Że amfa to syf i narkotyk?Że uzależnia?

Nie, nic z powyższych. Tylko - Że głupota!!!
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez mamak 13 sty 2012, 10:57
Amfa może spowodować psychozę, to nie lek.

przez zenio 13 sty 2012, 19:50
Witam
Biore Asentre od jakieś 2 miesięcy (50mg) i byłoby w miarę dobrze gdyby nie sen, budze się wcześnie rano, przed 4-tą po około 4 do 5 godz snu i już nie zasypiam. Widze po sobie że przydałoby się go więcej bo często jestem zmęczony. Jakie wy macie doświadczenia z tym lekiem jeśli chodzi o sen?

przez KrasnalSRRI 15 sty 2012, 20:53
bo 50mg to dawka min lecznicza dobra dla dziecka albo kogos z mała depresja z małym niedoborem serotoniny jak ma sie gleboka depresje duzy niedobor serotoniny trzeba wiecej leku im wiecej tym lepiej ogolnie od 100mg cos zaczyna sie dziac przy 150mg juz jest ok zapewno lek ci zwiekszy dawke kazdy lekarz wie ze serta to lagodny lek i dziala dopiero w wiekszych dawkach

przez mamak 15 sty 2012, 21:10
Ja mam 75 mg. 100 mogłoby bujnąć w stronę manii. Już tak miałam. Nie sypiasz prawdopodobnie z powody depresji, nie Asentry.

Sortuj wg