SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

ASENTRA (Sertralina-Zoloft,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez Agasaya 13 gru 2011, 21:05
Zbychu77, czyli piszemy o jednym i tym samym ;) ja tam sobie sertralinę chwalę. szkoda tylko że tak późno zwiększono mi dawkę tak, abym faktycznie mogła poczuć się lepiej
Agasaya

przez to-Nie-zomo 15 gru 2011, 19:15
35 dzień na asertinie... samopoczucie ok, lęków brak, ale nadal mam problem z bezsennością (pojawiła się wraz z pierwszą tabletką asertinu)...

asertin wyleczył też chyba moje jelita - przy wcześniejszych 5 biegunkach dziennie, teraz chodze ledwo raz i to z wysiłkiem ;-)

na bezsenność dostałam mineseryne - ale jeszcze nie brałam... ale chyba musze...

przez Kalebx3 16 gru 2011, 01:51
Witam , jak długo mogą trwać lęki przy załadunku sertralinny,pytanie do znawców tematu. Z góry dziękuję.I czy można coś dołożyć,aby uniknąć tych niepotrzebnych sensacji,np.fluanxol, albo coś innego?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ZOLOFT (Sertralina-Asentra,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez Łuki 16 gru 2011, 10:50
Witam, od 14 dni biore zoloft na napady lęku panicznego które pojawiły się u mnie po raz pierwszy jakies 3,5tygodnia temu.
Psychiatra stwierdził że to przez mój styl życia (w którym się nie oszczędzałem).

W pierwszych 8 dniach czułem się po leku strasznie, lek nasilał stany lękowe i niechęc do spotykania się z znajomymi, ba , nawet wyjscie do sklepu było wyczynem.
Potem przyszła poprawa, zacząłem znowu normalnie pracować jako kierowca (u mnie prowadzenie auto po tych 8 dniach przychodzi normalnie a trasy mam długie bo międzynarodowe).
9dnia wyjechałem w trase - 11 wróciłem , czułem się dobrze,zakupy w sklepach, na stacjach benzynowych nie sprawiały mi problemu dlatego postanowiłem się z kimś spotkać aby się spróbować.
I niestety poległem po krótkiej rozmowie, zdenerwowałem się (właściwie to zdenerwowałem się samą świadomością tego że mogę się zdenerwować przy znajomym i będzie to po mnie widać), wymyśliłem wymówkę i uciekłem, po czym czując się do niczego złapałem doła, który trwa już z 3 dni, choć ustępuje.
Obecnie mam wahania nastroju, raz czuje się zdołowany, potem na chwile przychodzi poprawa , nadal unikam znajomych , choć pracuję i do sklepów chodzę w miarę normalnie. Łatwiej mi się jednak rozmawia z kimś kto mnie nie zna. Poza tym bywam rozdrażniony.

Czy te objawy są normalne na początku stosowania leku??

Ps. Na początku przez 4 dni brałem 25mg , teraz biorę 50mg, i jest to jedyny lek jaki biorę.
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez Łuki 16 gru 2011, 15:01
Witam, od 14 dni biore zoloft na napady lęku panicznego które pojawiły się u mnie po raz pierwszy jakies 3,5tygodnia temu.
Psychiatra stwierdził że to przez mój styl życia (w którym się nie oszczędzałem).

W pierwszych 8 dniach czułem się po leku strasznie, lek nasilał stany lękowe i niechęc do spotykania się z znajomymi, ba , nawet wyjscie do sklepu było wyczynem.
Potem przyszła poprawa, zacząłem znowu normalnie pracować jako kierowca (u mnie prowadzenie auto po tych 8 dniach przychodzi normalnie a trasy mam długie bo międzynarodowe).
9dnia wyjechałem w trase - 11 wróciłem , czułem się dobrze,zakupy w sklepach, na stacjach benzynowych nie sprawiały mi problemu dlatego postanowiłem się z kimś spotkać aby się spróbować.
I niestety poległem po krótkiej rozmowie, zdenerwowałem się (właściwie to zdenerwowałem się samą świadomością tego że mogę się zdenerwować przy znajomym i będzie to po mnie widać), wymyśliłem wymówkę i uciekłem, po czym czując się do niczego złapałem doła, który trwa już z 3 dni, choć ustępuje.
Obecnie mam wahania nastroju, raz czuje się zdołowany, potem na chwile przychodzi poprawa , nadal unikam znajomych , choć pracuję i do sklepów chodzę w miarę normalnie. Łatwiej mi się jednak rozmawia z kimś kto mnie nie zna. Poza tym bywam rozdrażniony.

Czy te objawy są normalne na początku stosowania leku??

Ps. Na początku przez 4 dni brałem 25mg , teraz biorę 50mg, i jest to jedyny lek jaki biorę.
Początek choroby grudzień 2011. Napady leku panicznego. Wychodzi na to że lękowiec ze mnie.

przez to-Nie-zomo 16 gru 2011, 18:00
co rozumiesz pod hasłem "obajwy"?
objawem jest lęk, natomiast obawa przed wystapieniem lęku jest czymś wtórnym, z czym musisz sam walczyć... leki tu nic nie pomogą...

sama borykam się z podobnym problemem, a mianowicie obawą przed wystąpieniem lęku w pracy - mimo, że lęk nie występuje, mam obawy że jednak się pojawi i w związku z tym jestm ciągle napięta...
aby leczyć ten objaw - lęk przed lekiem - zapisałąm się na terapię behawioralno-poznawczą, ktora ma mi pomóc właśnie przestać się bać wystąpienia ataku paniki

przez malwina77 16 gru 2011, 18:49
paweł3 napisał(a):Witam , jak długo mogą trwać lęki przy załadunku sertralinny,pytanie do znawców tematu. Z góry dziękuję.I czy można coś dołożyć,aby uniknąć tych niepotrzebnych sensacji,np.fluanxol, albo coś innego?

No wiec u mnie leki trwaly ok 6 tygodni- rozne rzeczy przeciwlekowe bralam. Afobam, Lerivon, Fluanxol i Zolafren. Fluanxol sobie nie radzil, mianseryna dzialala mniej wiecej do 17, potem musialam brac nastepna dawke. Najlepsze byly Afobam i Zolafren. Olanzapina wzieta na noc dzialala przeciwlekowo przez caly dzien, alprazolam bralam rano i tez usuwal skutecznie leki az do poznego wieczora.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Łuki 16 gru 2011, 22:36
to-Nie-zomo, dziękuje za odpowiedź ale nie wiem gdzie widziałeś jakieś "obajwy"

Poza tym bardziej chodziło mi o drugą część moich objaw:
"Obecnie mam wahania nastroju, raz czuje się zdołowany, potem na chwile przychodzi poprawa , nadal unikam znajomych , choć pracuję i do sklepów chodzę w miarę normalnie. Łatwiej mi się jednak rozmawia z kimś kto mnie nie zna. Poza tym bywam rozdrażniony."

Czy te objawy po stosowaniu Zoloftu są normalne??

przez to-Nie-zomo 18 gru 2011, 13:42
38 dzien na asentrze... zero lęków. po dziewięciu latach ciągłego życia z lękami czuję się teraz jak jakiś kosmita. robię rzeczy, których nie robiłam latami i czuję się dziwnie..
dodatkowo lenistwo - przerażające, nic mi się nie chce, mam na wszystko wylane... ;-)

mam nadzieje, ze jakos przywyknę do tego dziwnego uczucia braku lęków, bo póki co czuję się dziwnie.. mam wrażenie czegoś w rodzaju derealizacji...

-- 21 gru 2011, 17:38 --

41 dzien i ostatni na Asentrze - odstawiam, bo nie mogę spać.. wprawdzie dostałam na spanie Lerivon i śpię, ale ten z kolei powoduje u mnie strasznie zaostrzony apetyt - jem jak opętana... koszmar... poza tym nie moge się rano dobudzić i boli mnie głowa///

od jutra zamieniam asentrę na cital - zyczcie mi powodzenia!

SETALOFT (Sertralina-Asentra,Asertin,Zoloft,Sertagen,Zotral)

przez kurka 22 gru 2011, 20:31
Coś z tymi skurczami chyba jest na rzeczy, tez miałam. Jak przeszłam na dawke 150 mg pojawiły sie skurcze, dretwienie rąk, "skacząca" powieka. Nigdy nie miałam czegos takiego.
Brałam 150 mg przez kilka dni, w tym czasie nie spałam nawet dwie noce z rzędu i o dziwo wcale nie chcialo mi sie spac. Byłam tylko wyczerpana, ale jednocześnie nadpobudliwa. Bardzo mocno drżały mi ręce. Przestraszyłam się kiedy ktoś mi powiedział ze mam nierówne źrenice - i faktycznie, lewa była większa. Wróciłam do dawki 100 mg i teraz wszystko jest w normie. Czy to mogł być ten sławny zespół serotoninowy, albo jego początek?

-- 27 gru 2011, 00:57 --

Poprawka- teraz przy 100mg wystąpiło to samo. Bez hydroksy albo zolpidemu nie zasnę, w ogóle.. :/ martwię się.
Strach jest jak zwierz. Jeży się na plecach, oplata i dusi, i wbija kły.

Ciąża a asentra

przez Beata4 28 gru 2011, 19:57
Witam,
chciałabym się dowiedzieć, czy asentra ma wpływ na wynik testu ciążowego zarówno domowego jak i z krwi ?? Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam
Beata

Ciąża a asentra

przez paradoksy 28 gru 2011, 20:43
To pytanie powinnas skierowac do psychiatry lub ginekologa.
paradoksy

Ciąża a asentra

przez clone 28 gru 2011, 20:49
Obawiam się, że tego nawet psychiatra nie będzie wiedzieć. Ale według mnie nie ma sensu przyjmować psychotropów w takim okresie. No chyba że ktoś faszeruje się tym od lat i ma problem z odstawieniem 8)

Ciąża a asentra

przez Vitellka 28 gru 2011, 22:37
Nie sadze aby asentra miala jakikolwiek wplyw na wynik testu ciazowego.Zazywalam ja perzed zajsciem w ciazy 50mg i w czasie ciazy do 6 miesiaca poniewaz nalezy odstawic 3 miesiace przed porodem.Urodzilam zdrowego chlopczyka 3800 naturalnie.

Sortuj wg