SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

ASENTRA (Sertralina-Zoloft,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez harrlow 10 gru 2011, 21:36
dziękuję za odpowiedź. nie wiem czy to normalne, ale na początku asentra mi pomagała (od 29.11 biorę) a od poniedziałku mam taki okropny nastrój, że szok. ciągle jakieś okropne myśli, w ogóle nie mam chęci z nikim rozmawiać, wychodzić z domu.. wszystko jest takie bezsensu. od wtorku zwiększyłam sobie dawkę do jednej tabletki i dalej jest fatalnie. wiem, że one działają dopiero po 2-3 tygodniach, ale ja naprawdę czułam poprawę. zastanawiam się, czy asentra nie koliduję z innymi tabletkami, bo mniej więcej od tygodnia łykam taurynę.. co o tym sądzicie? czy to ma jakiś związek? boję się, że asentra jest na mnie 'za słaba' :( pomóżcie!

przez to-Nie-zomo 10 gru 2011, 22:30
harlow ja tez dość długo musiałam czekać na efekty - miałam gorsze dni, samopoczucie do bani, kiepsko spałam...
ja myślę, że antydepresanty mają to do siebie, że na efekt terapeutyczny trzeba niestety czasu... myślę, że powinnaś przynajmniej poczekać z miesiąc - jesli nadal będzie źlę - skonsultuj temat ze swoim lekarzem... myślę, że nikt na tym forum nie powinien doradzać ci czy powinnaś leki odstawić czy nie - to decyzja wspólna lekarza i pacjenta...
dodam tylko, że czasem potrzeba czasu - jak ze wszystkim...
ja biorę asentrę prawie miesiąc i czuje się nienajgorzej, ale jeszcze nie jest super - pierwsze trzy tygodnie leżałam w łóżku, teraz już jeżdżę autem (prowadzę), chodze po supermarketach - jest nieźle..

aha - jesli to cie uspokoi - ja tez miałam taką sinusoidę w samopoczuciu - dwa dni lepszę, potem trzy fatalne (bałam sie wyjsc z domu)... ale to mineło, teraz z dnia na dzien jest lepiej.. choc sporo mnie to kosztowało, to było warto...

ja tez biore leki jakies inne (na żółądek) i lekarz sugerował tylko, żeby nie brać ich w tej samej chwili - rozłóż branie leków w czasie i będzie ok

dla podtrzymania efektów terapuetycznych po zaprzestaniu brania leków zapisałam się na terapię poznawczo-behawioralną, pierwsza wizyta za dwa tygodnie ;-) enjoy! ;-)

przez valerie 11 gru 2011, 16:13
Witam, jestem tu nowa. Dzisiaj zaczęłam brać asentrę.
Mam takie pytanie, czy palenie papierosów (około 6-8 dziennie) negatywnie wpływa na leczenie asentrą?
Wzięłam tabletkę dzisiaj rano i do tej pory nie paliłam, bo wcześniej miałam mdłości i na samą myśl czułam się gorzej. Nie wiem, czy w ogóle mi wolno, czy nie będę się wówczas gorzej czuła itp.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Agasaya 11 gru 2011, 17:03
valerie, teoretycznie palenie papierosów nie powinno mieć żadnego wpływu na działanie sertraliny... aczkolwiek jeśli Ci niedobrze to może ogranicz papierosy dla własnego komfortu... ja miałam okropne mdłości w pierwszym tygodniu łykania tych tablet. potem minęło. łykam je dalej i palę... natomiast alkoholu wg. zaleceń koncerny farmaceutycznego i lekarzy powinnaś się wystrzegać ;)
Agasaya

przez valerie 11 gru 2011, 18:27
Dzięki za odpowiedź :)
No z tym ograniczaniem to mi tak dzisiaj naturalnie wychodzi, bo tylko raz dzisiaj zapaliłam, jak mdłości przeszły po zjedzeniu cieplutkiego rosołku i jak na razie nie wróciły, tak więc jest dobrze.

SETALOFT (Sertralina-Asentra,Asertin,Zoloft,Sertagen,Zotral)

przez pixi107 12 gru 2011, 17:08
Hej a ja mam ważne pytanie. Wczoiraj jeszcze o 15 brałam Pramolan. Ale on kompletnie na mnie nie działał a ja jestem w ciężkim stanie psychicznym. Dziś wzięłam koło 12 Setaloft i mam Afoban w razie ataków. Tak dziwnei się czuje po tym SEtalofcie, trochę pobudzona. Jednak na nerwy nie działa bo się martwię, ze coś mi się stanie przez ten wczoraj Pramolan. Powiedzcie, może coś mi się stać po tym? Bo nie wiem czy biegiem do szpitala czy mogę spokojnie siedzieć w domu. Czy Pramolan koliduje z Setaloftem? Pomocy ! :(

EDIT: Zadzwoniłam do mojego psychiatry i powiedział, żebym jeszcze przez te 3 dni do tego Setaloftu brała połówkę Pramolanu , aby nie kończyć go tak drastycznie. Pytam was też o zdanie bo boję się... Już mnie ściska w gardle, a cierpię na nerwicę konwersji i zawsze przy nerwach dusi mnie niesamowicie w gardle tak, że prawie tracę przytomność. Jeśli ktoś może to proszę o odpowiedź...

-- 12 gru 2011, 18:08 --

Dodam jeszcze, że cierpię na astmę oskrzelową. Tzn. nigdy nie miałam ataku ale dostałam serevent i flixotide w razie czego. Lekarzowi też to mówiłam, ale tak jakby nie dopisał tego do listy leków i martwię się czy nie nastąpią odwrotne reakcje na mój organizm. Nie chcę się udusić... Help !
Przewrażliwiony nerwus w najwyższym stadium choroby.

przez kurka 12 gru 2011, 20:12
Bimala też zwiększam dawki. Tylko, że z 50 mg mam od razu przejść na 150 mg, za to wyłączyć te 10 mg fluoxetyny które brałam.
W skrócie - brałam 50 mg asertin + 10 mg fluo, teraz ma byc 150 asertin.
No i się boję... Czułam się dobrze po tamtym mixie, boję się, że wrócą lęki i apatia. Miał ktoś podobne doświadczenia?

Na razie odstawiłam fluo i biore 100 mg asertin, od jutra ma byc 150 mg. Gdzies czytalam ze przy zwiekszaniu dawki do 150 - u kilku osob wystąpił nawrót choroby. Moze tak byc?
Na razie przy 100 nie czuje szczegolnej roznicy, choc leki jakby nieco sie nasilily - nie wiem tylko czy to wynik stresujacej sytuacji, czy tak juz bedzie co dzien.
Strach jest jak zwierz. Jeży się na plecach, oplata i dusi, i wbija kły.

przez harrlow 12 gru 2011, 22:47
dzisiejszy dzień był fatalny. okropny ból mięśni, zawroty głowy, gorączka dochodząca do 40 stopni.. zadzwoniłam do mojej pani doktor, pochwaliłam się moimi spostrzeżeniami na temat relacji 'asentra-tauryna' no i się nie myliłam. pani potwierdziła moje przypuszczenia. kazała mi odstawić wszystkie leki. za tydzień jadę do niej na obserwacje i mam nadzieję, że przepisze mi coś nowego. nie mam siły. jestem osłabiona fizycznie, a najbardziej to psychicznie. bardzo boję się tego tygodnia bez leków.
a co u Was?

przez Agasaya 12 gru 2011, 23:34
Zbychu77, nie na każdego SSRI muszą tak działać, mnie akurat sertra aktywizowała, nie zmieniła mi osobowości (niestety), nie zabiła libido i nie zagłuszyła uczuć wyższych... :roll:

harrlow, zespół serotoninowy?
Agasaya

przez Kalebx3 13 gru 2011, 02:51
pochwaliłam się moimi spostrzeżeniami na temat relacji 'asentra-tauryna'

A jakie one są ,jakbyś mogła/mógł.,

--
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez to-Nie-zomo 13 gru 2011, 11:06
Agasaya napisał(a):Zbychu77, nie na każdego SSRI muszą tak działać, mnie akurat sertra aktywizowała, nie zmieniła mi osobowości (niestety), nie zabiła libido i nie zagłuszyła uczuć wyższych... :roll:

harrlow, zespół serotoninowy?

u mnie tak samo!

przez pixi107 13 gru 2011, 15:13
Wzięłam wczoraj ten Setaloft i pół Pramolanu. Biorę jeszcze leki na astmę, alergię i niedoczynność tarczycy. Jak na razie skutków ubocznych nie było. Dziś też wzięłam wszystkie leki normalnie. Tylko że wczoraj odczułam jakieś działanie Setaloftu, dziś już nie. Mam nadzieję, że jak lek się rozkręci to będzie lepiej :(

-- 14 gru 2011, 12:20 --

Chciałam tylko jeszcze spytać o jedną rzecz. Muszę brać lek Tolperis, to lek przeciw bólom stawów. Na ulotce piszę , że może on nasilać działanie takich leków jak Afobam. Ale nic nie piszę o Setalofcie i substancji czynnej w nim. Czy ktoś brał takie połączenie? Czy mogę bezpiecznie zażyć ten lek?

-- 14 gru 2011, 15:48 --

Masakra, od wczoraj mnie strasznie bolą węzły chłonne, nie przy dotyku. Tak jakby mięśnie w tych okolicach. Nie wiem czy to jakieś skutki uboczne Setaloftu czy co?

-- 15 gru 2011, 13:47 --

Pomocy... mam straszne skurcze karku i szyi odkąd zażywam Setaloft, nie wiem czy go odstawić, co robić. Pomocy !!! Żadne leki przeciwbólowe nie działają !!!
Przewrażliwiony nerwus w najwyższym stadium choroby.

przez harrlow 13 gru 2011, 16:52
A jakie one są ,jakbyś mogła/mógł.,

wpisałam w googlach co ta tauryna takiego robi i wyczytałam, że ogranicza ona wytwarzanie serotoniny, czyli na chłopski rozum- to, co pożytecznego dała mi asentra, to tauryna wszystko zabrała.
dzisiaj umierania ciąg dalszy, chociaż jest troszeczkę lepiej, bo gorączka chyba mi przeszła.

zespół serotoninowy? to jest chyba w przypadku przedawkowania serotoniny, czy się mylę?

przez Agasaya 13 gru 2011, 20:55
zespół serotoninowy? to jest chyba w przypadku przedawkowania serotoniny, czy się mylę?

tak

Zbychu77, weź pod uwagę że depresja może mieć różne przyczyny u różnych ludzi... tak jak jeden lek może różnie działać na różne osoby...
Agasaya

Sortuj wg