SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

SETALOFT (Sertralina-Asentra,Asertin,Zoloft,Sertagen,Zotral)

przez malwina77 27 lis 2011, 18:52
Przejsciowe powinny byc. Ja tez mialam bole glowy i mdlosci. Minely jakos tak po dwoch tygodniach
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Hunter S. Thompson 27 lis 2011, 22:49
Takie objawy sa przejsciowe , do 2 tygodni
Jakby sie utrzymywaly dluzej , doszlaby bezsennosc - wtedy do doktora,
Poki objawy nie wplywaja bezposrednio na Twoje funkcjonowanie i sa do zniesienia , to przetrzymaj , czasem warto ,
Pozdrawiam
HST
...Oto on , boski prototyp, - mutant ktory nie wszedl do masowej produkcji
Zbyt rzadki aby umrzec i zbyt pokrecony aby zyc ...
- Hunter S. Thompson
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... aUbcRPJmhI

przez Bimala 28 lis 2011, 11:05
Dzięki za odpowiedź !!! Jest ciężko ale postaram się wytrzymać najgorsze są zawroty głowy wydaje mi się że lecę do tyłu a jak się położę to czuje się jakbym była na hamaku dziwne uczucie..

-- 30 lis 2011, 15:36 --

9 dzień jeszcze mnie trzyma mam nadzieję, że już nie długo przez 2 ostatnie dni nawet nie byłam wstanie nic napisać.
Mam pytanie na razie mam dawkę 50 mg na 100 mam przejść 12 grudnia. Czy przy przejściu na wyższą dawkę objawy uboczne wracają???

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ASENTRA (Sertralina-Zoloft,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez ellaj 02 gru 2011, 22:31
martu napisał(a):Biore asentre juz 4 tydz. od 3 dni 75 mg i jest strasznie. chyba zdecyduje sie na inny lek. asentra do tej pory mi pomagała ale odkąd przyszedl nawrót nasilila moje objawy.

Martu, nie za szybko zrezygnowalas?
Ja przeszlam z asentry na parogen. Na poczatku tez mi sie wydawalo, ze jest gorzej.
4 tygodnie to lek dopiero zaczyna sie rozkrecac.

przez violik 02 gru 2011, 22:57
biorę asentre od 15 miesięcy w połączeniu z miansekiem ,byłam zadowolona.Próbowałam zmienić leki kiedy przytyłam kilkanaście kg,ale to była tragedia.stwierdziłam że lepiej mieć lekką nadwagę ,ale za to jako taki spokój. ostatnie stresy spowodowały jednak spadek wagi i zupełne rozbicie.są lepsze i gorsze chwile.

przez to-Nie-zomo 03 gru 2011, 15:23
u mnie 23 dzień na asertinie... samopoczucie dość zmienne - czuję sie jakby świeżej, ale obawy mam nadal.. najgorzej jest w nocy, dlatego dostałam lerivon... dziś biorę pierwszy raz pół tabletki...

w dzień jeszcze jest jako tako, ale im później tym gorzej - boję się wieczorów i w atakach paniki ratuję się xanaxem.. ale ataki paniki są dużo rzadsze i jakby mniej gwałtowne..

po trzech tygodniach na zwolnieniu lekarskim wracam w poniedziałek do pracy i mam strasznego pietra... zamierzam też zacząć jeździć moim autkiem, bo całkiem zardzewieje... ehhh ale mam pietra

aha dodam, że z aptetytem nadal cienko - schudłam już 5 kg, chyba pójdę do tap madl ;-)

przez Agasaya 03 gru 2011, 16:25
to-Nie-zomo, tap badl chyba :mrgreen:

sertralina niestety nasila lęki ale jest na to prosty sposób- drugi antydepresant z działaniem przeciwlękowym. U mnie dawka maksymalna czyli 200 mg współdziała dość dobrze z trittico i tegretolem. nawet ręce już mi się tak nie trzęsą :smile:
Agasaya

przez to-Nie-zomo 03 gru 2011, 16:59
Agasaya nie rozumiem czemu piszesz ze nasila skoro ja ja właśnie na lęki dostalam ;-) nie choruję na depresję tylko nerwicę lękową...
poza tym wiele osób tu pisze, że też biorą ją na lęki więc nie wiem skąd ten pomysł, że lęki nasila.. i skąd pomysł lekarza, zeby dać lękowcowi coś co nasila jego lęki..?

przez malwina77 03 gru 2011, 20:13
Na poczatku brania czesto nasila, po jakims czasie powinno sie to unormowac.

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez to-Nie-zomo 03 gru 2011, 20:44
nie wiem, dla mnie to troche niedorzeczne - lek na leki nasila je... myślę, że owo nasilenie lękow jeśli nawet wystepuje wynika raczej z obawy przed skutkami ubocznymi leku - kumulujące się obawy czasem dają objawy lękowe...

w każdym razie ja dziś w końcu wyszłam z domu.. godzinny spacer, a potem 2,5 godzinna przejażdżka autem (sama!) po mieście i wszystkich supermarketach - zrobiłam zakupy, posłuchałam muzy i od razu czuję się lepiej. Lęk nie wystąpił. Hurra!

przez malwina77 03 gru 2011, 20:52
Kazdy antydepresant moze na poczatku nasilic objawy choroby. I nie ma w tym nic dziwnego, taki maja mechanizm dzialania. Stoi to jak byk w ulotce. Sertralina jest z tego znana, ze czesto nasila leki, ale i inne antydepresanty tak dzialaja.
Nie ma to z obawa przed skutkami ubocznymi nic wspolnego. Zeby lek zaczal dzialac potrzebne sa zmiany receptorowe, a one nie dokonaja sie w dzien lub dwa. Dlatego madrzy lekarze wypisuja na tak zwany okres ladowania sie antydepresanta srodki przeciwlekowe i uspakajajace.

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez to-Nie-zomo 03 gru 2011, 20:57
malwina zgodzę sie, że początkowo może faktycznie tak jest - odnosiłam się wcześniej do postu Agasai, z którego wynikało, że asentra nasila lęki w ogóle - a z tym nie mogę się zgodzić

przez Agasaya 03 gru 2011, 22:05
to-Nie-zomo, heh skoro to niedorzeczne to jakim cudem skutkiem ubocznym brania niektórych antydepresanów jest depresja, a leków na kaszel - kaszel... ?
niestety tak jest że bardzo często lek działa odwrotnie, że nie wspomnę o tym, iż na każdego dana substancja działa inaczej
Agasaya

przez to-Nie-zomo 03 gru 2011, 22:30
nie wiem agasaja - nie zdarzyło mi się kaszleć po syropie na kaszel (no chyba, że kaszel już mi towarzyszył wcześniej, a syrop zwyczajnie nie pomógł) ;-)

Sortuj wg