SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Zoloft mnie zabija

przez pentagrow 08 lis 2011, 23:40
Witam

Ten lek zapisany mi został po raz trzeci... (drugi psychiatra).
Wywołuje silne myśli samobójcze. Nie mogę spać. Jestem agresywny. W szpitalu klinicznym nie ma miejsc.... pozostaje zabić się.

http://www.youtube.com/watch?v=nQQCrkv1-4E
Ostatnio edytowano 09 lis 2011, 13:38 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem zbiorczym.

Zoloft mnie zabija

przez paradoksy 09 lis 2011, 10:16
to zmień lek :roll:
paradoksy

Zoloft mnie zabija

przez kornelia_lilia 09 lis 2011, 10:41
pentagrow, a do którego szpitala miałeś iść? Zmień lek albo po raz kolejny lekarza prowadzącego. Mówiłeś w ogóle psychiatrze o swoim stanie ?
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zoloft i sennosc co robic?

przez tomek28100 09 lis 2011, 11:19
Witam chce wrocic do zoloftu ale powstrzymuje mnie jedna rzecz ze po nim przez okolo 3 misiace jest duza sennosc i przymulenie czym to zniwelowc?
Co polecacie dolaczyc do serataliny by nie czuc sie senny?
Ostatnio edytowano 09 lis 2011, 13:35 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem zbiorczym.

Zoloft i sennosc co robic?

przez shinobi 09 lis 2011, 11:20
A nie lepiej przeczekać te 3-mce senności, niż się faszerować?

ASENTRA (Sertralina-Zoloft,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez to-Nie-zomo 11 lis 2011, 12:06
Przeczytałąm wszytskie odpowiedzi w tym temacie i jestem przerażona...
Dostałam od lekarza 25mg asetry przez piewrsze 5 dni, potem jak bedzie ok to zwiekszam do 50mg.. do tego dostałam xanax doraźnie

tak strasznie boje się brać te leki, ze od trzech tygodni co noc dostaje ataku paniki na myśl, że muszę je wziąć.. co mam zrobić?

na nerwice choruję 8 lat, trzy lata terapii w nurcie psychodynamicznym - bardzo pomogło, ale że moje problemy mają mocny korzeń w dzieciństwie to zapewne z nerwicą przyjdzie mi żyć już zawsze... chciałam lekami dać sobie trochę swobody - szansy na życie jakiego od paru lat nie miałam...
niestety unikając sytuacji lękowych dorobiłam się agorafobii (lęku przed lękiem) i nie potrafię sobie z tym poradzić...

co mam robić? jestem strasznie wyczulona na reakcje z ciała, a wiem że leki spowodują, że takowe reakcje się pojawią i to mnie przeraża..
jak mam pracować, funkcjonować? do tego mieszkam sama - z psem i kotem... co jeśli nie będę w stanie się nimi zająć po lekach?

już nie wiem co mam robić.. sytuacja wydaje mi sie zupełnie beznadziejna...

przez shinobi 11 lis 2011, 16:31
to-Nie-zomo, nie powinnaś tyle czytać forum, to Ci dobrze nie zrobi. Naczytasz się, a później wyczulona wręcz czekasz na objawy uboczne.
Wg. mnie sertralina to dość dobry antydepresant, łagodny w skutki uboczne. Będzie dobrze, ale nie czytaj tyle internetowych wypocin.

przez martu 11 lis 2011, 16:39
shinobi napisał(a):to-Nie-zomo, nie powinnaś tyle czytać forum, to Ci dobrze nie zrobi. Naczytasz się, a później wyczulona wręcz czekasz na objawy uboczne.
Wg. mnie sertralina to dość dobry antydepresant, łagodny w skutki uboczne. Będzie dobrze, ale nie czytaj tyle internetowych wypocin.

zgadzam się, aczkolwiek nie mozna sie nastawić, że szybko pomoże, na efekty trzeba czekac(jak w przypadku wiekszości bezpiecznych depresantow) a co do nakrecania przez forum to faktycznie tak jest. a nie ma co sie nastawiac bo kazdy reaguje inaczej. mi asentra swego czasu bardzo pomogla, obecnie czekam na skutki dzialania.

przez malwina77 12 lis 2011, 15:13
To-Nie-zomo sertralina to dobry antydepresant, ktory ma malo objawow ubocznych. Bierz smialo, a jesli pojawia sie leki to przeciez masz Xanax. Bedzie dobrze, tylko sluchaj lekarza i bierz to co ci przepisal.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez martu 14 lis 2011, 14:13
Biore asentre juz 4 tydz. od 3 dni 75 mg i jest strasznie. chyba zdecyduje sie na inny lek. asentra do tej pory mi pomagała ale odkąd przyszedl nawrót nasilila moje objawy.

przez to-Nie-zomo 15 lis 2011, 10:47
u mnie dziś piąty dzień na dawce 0,25mg - generalnie czuje się tak sobie, ze skutków ubocznych przede wszystkim nasilenie obsesji i lęku - o dziwo jakoś inaczej przezywam ataki paniki, zaczynają sie od uczucia gorąca, wrażenia mrowienia, uczucia, ze mdleję... koszmar

dziś wsiadałm do auta i po dwóch kilometrach nagle dostałam ataku paniki, wylądowałam w polu, myślałam że zemdleję... chodziłam po mrozie chyba z godzinę - po czym wziełam pół tabletki xanaxu i jakoś wróciłam, ale najadłam się strachu jak nigdy...

jessu kiedy to minie?

przez martu 15 lis 2011, 11:06
odstawilam asentre.

przez to-Nie-zomo 21 lis 2011, 13:40
Ja 11 dzień na asentrze, trzeci na całej tabletce... samopoczucie raczej marne, apetytu zera - oczywiscie jem, ale nie wiążę tego - jak niegdyś - z przyjemnością, tylko z koniecznością..

nadal kiepsko sypiam, jedyny plus jaki zauważam, to brak biegunki - normalnie w takich stanach odwiedzałam wc z 16 razy na dobę, aktualnie tylko raz...

ale dół jak koń nadal i lęki też niestety, a raczej takie dołujące myśli.... kiedy to w koncu zacznie pomagać>

SETALOFT (Sertralina-Asentra,Asertin,Zoloft,Sertagen,Zotral)

przez Bimala 27 lis 2011, 16:55
Witam!!
Jestem tu po raz pierwszy i całkiem blada w temacie. Mam nadzieję, że ktoś mi odpowie.
Jestem 6 dzień na tabletkach Setaloft na nerwice natręctw mam maga ból i zawroty głowy a dzisiaj dodatkowo nudności nie wiem czy to są objawy przejściowe i źle reaguje na lek, ktoś tak miał??????????? :(

Sortuj wg