SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

ASENTRA (Sertralina-Zoloft,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez Michuj 05 lis 2011, 10:24
Czy ktoś miał podobne objawy?

Gdyby Ci się chciało poszperać, to byś wiedział, że większość.
Michuj

przez gino_21 05 lis 2011, 11:00
Grzebałem i to sporo ale nikt nie pisał, że od razu choroba go złapała (grypa) i okropne osłabienie. No ale może przejdzie...

przez martu 05 lis 2011, 11:05
ja też sie czuje fatalnie.. nie da sie wytrzymać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gino_21 05 lis 2011, 11:29
Mam nadzieję, że Ci przejdzie i jakoś zaadoptujesz się do leku. Ja też mam nadzieję, że dam rady. Głowa do góry:)

przez martu 05 lis 2011, 11:31
już chyba gorzej byc nie może:( przestaje wierzyć, że cokolwiek mi pomoze. mam nawet problem zeby wstac z lozka.. a co dopiero zyć.

przez SetMeFree 05 lis 2011, 19:41
Od 2 lat mam zaburzenia lękowe z objawami somatycznymi (nadmierna potliwość, przyspieszone bicie serca, czasem biegunka, dyskomfort w jamie brzusznej) w środe byłem u psychiatry i dostałem Sertraline 1xdz 50mg (wcześniej 25mg przez 6 dni) problem jest taki, że powoduje u mnie dość widoczne skutki uboczne nawet te 25mg - znacznie zwiększone pocenie się, zatwardzenie, gazy i odgłosy z jelit jakich wczesniej nie miałem. Czy ktoś już wcześniej tak miał? Jeśli tak to jak to się potoczyło dalej?

przez gino_21 06 lis 2011, 10:49
Każdy organizm reaguje inaczej. Akurat u Ciebie pojawiły się takie objawy. Daj sobie trochę czasu. Ja biorę sertralinę 3 dzień i mam po niej fazę. Czekam, mam nadzieję, że przejdzie bo czuję się jak naćpany, kompletne odrealnienie...poczekam jeszcze z tydzień, jak nie przejdzie idę do lekarza

przez martu 06 lis 2011, 12:16
gino_21, mam to samo, sen jest bardziej realny niż rzeczywistość. ale lekarz mowił, że z początku może tak być, lepiej sie przemęczyć i przez to wcześniej uzyskać efekt. pozdrawiam

przez gino_21 06 lis 2011, 12:33
Martu, dzięki za słowa otuchy:) Jestem dobrej myśli, pozdrawiam!

przez martu 06 lis 2011, 12:41
Mi troche tej wiary zaczyna brakować ale mam nadzieje, że bedzie lepiej.

przez gino_21 07 lis 2011, 15:34
Martu, na pewno się polepszy! Dzisiaj mój 4 dzień i już lepiej się czuję. Jeszcze chodzę jak naćpany zombie ale zmalały inne objawy i wróciłem trochę do życia. Jestem pewien, że przyswoisz lek, tylko nie trać wiary i daj mu trochę czasu. Będzie ok;)

przez martu 07 lis 2011, 15:54
gino_21, powiem Ci, że u mnie dziś też jakby lepiej, ale to jeszcze nie to samo co przedtem. faktycznie może troche czasu jeszcze trzeba, dzis nawet wyszlam z domu, z kimś bo z kimś, ale wyszłam. nieciekawie sie w sumie czułam ale dalam rade. najgorsze ze jak sie ciut lepiej poczuje to chce od razu zeby bylo jak wczesniej a tak z dnia na dzień to nie przechodzi, to jest moje 3 podejscie do asentry i slyszałam że za każdym kolejnym razem efekt moze wystapic ciut pozniej niż poprzednio. takze na razie czekam. i dzięki za słowa wsparcia. a skoro po 4 dniach czujesz poprawe, to będzie tylko lepiej:) pozdrawiam.

przez to-Nie-zomo 07 lis 2011, 17:47
martu,
hej MArtu

jak sobie radzisz> mnie chyba tez czeka ten lek i potwornie się boję nasilenia lęków... a bez leków już nie wyrabiam ;-(

przez martu 07 lis 2011, 18:38
to-Nie-zomo, witaj, powiem tak. dla mnie asentra była dobrym trafieniem( juz 4 lata temu) pomogła mi 3 razy wyjść z tego, fakt faktem musiało minąć troche czasu, z dnia na dzień nic nie przechodzi, ale mi zazwyczaj przechodziło po ok. miesiacu co i tak chyba jest dobrym wynikiem. obecnie 4 raz asentra pomaga mi wyjsc z mojego 'problemu'. faktycznie pierwsze dni mogą sie nasilać lęki, ale nie warto panikować, że ona szkodzi aczkolwiek każdy organizm jest inny, ale jak mówiłam lepiej sie przemęczyć pare dni i uzyskać szbciej efekt, ja zaczynałam od 25 mg a po 5-7 dniach 50 mg. obecniebiore 50mg i jest ciut lepiej. a jeśli chodzi o efekty uboczne to u mnie głownie jest(w sumie było bo już jest coraz mniejsze)kołatanie serca, pocenie, i lekkie drgawki od napięcia. mi lekarz dodatkowo przepisała doraźnie lek na lęki, które w początkowej fazie brania asentry mogą się nasilić, ale u każdego może być inny efekt. pozdrawiam :)

Sortuj wg