SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

ASENTRA (Sertralina-Zoloft,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez oleg1988 27 wrz 2011, 15:10
Witam!

Po przyjmowaniu Sertagenu 25 mg, lekarz przepisał mi Setaloft 50 mg. Biorę go dopiero 4 dni i znowu czuję niepokój, mało jem, bardziej chce mi się spać. Czy to jest normalne, że po przyjmowaniu ponad 2 tyg Sertagenu 25 i przejście na Setaloft znów powoduje skutki uboczne? I znowu te myśli ... :(

przez Agasaya 27 wrz 2011, 17:50
oleg1988, wydaje mi się że to raczej skutek autosugestii lub po prostu zbieg okoliczności. Zjazdy się zdarzają. Tak naprawdę nadal bierzesz ten sam lek, tylko innego producenta ale nie jestem lekarzem więc mogę się mylić... W każdym razie ja brałam już sertraline w wydaniach: sertagen, setaloft, Asertin, Asentra i Luxeta i nie zauważyłam żadnej różnicy. Za to po każdorazowym podniesieniu dawki lekko nasilały mi się lęki i myśli s... Po kilku dniach mijało.
Chodzi Ci o myśli samobójcze? Jeśli tak to może to być efekt zwiększenia dawki sertraliny. Myślę że powinieneś o tym poinformować lekarza jeśli są bardzo nasilone.
Agasaya

przez Okruszek 30 wrz 2011, 08:05
substancja czynna jest ta sama więc to chyba zbieg okoliczności... ja biorę Asentrę od wczoraj, mam nadzieję ze mi pomoże! :) Boje sie jednak skutkow ubocznych :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LadyAllaska 30 wrz 2011, 11:33
ja teraz dostałam Zotral , po nie udanym leczeniu Mozarinem
boję sie strasznie skutków ubocznych , po Mozarinie miałam ich całą masę , ledwo ciągnę , mam nadzieję że cos sie zmieni bo sie wykończę , spadek nastroju i myśli s wrrrr :why: :why: :why:

przez Okruszek 03 paź 2011, 21:56
już 5 dzień z Asentra na razie nic sie nie dzieje czekam cierpliwie na efekty

przez lady17 07 paź 2011, 19:29
witam:)
mam pytanie:

od 2 tygodni biorę zotral, na początku 25 mg od dwóch dni 50.W pierwszych dniach stosowania czułam się bardzo dziwnie(otumanienie,senność,zmeczenie,zaburzenia widzenia) póżniej te objawy ustąpiły i zaczęlam czuć sie lepiej stany lękowe i ataki paniki nie były juz tak silne i mogłam w miare normalnie funkcjonować.Niestety w ostatnich dniach czulam się duzo gorzej- stany lękowe ataki i negatywne myśli powróciły.Powoli zaczynam tracić siłę do życia i wiare ze moze być lepiej,Wczoraj rozmawialam z psychiatrą i zwiększyła mi dawkę do 50 mg jednak nie czuję żadnej poprawy.Czy to normalne że po 2 tygodniach stosowania lek przestał na mnie działać,czy moze powinnam poprosić o zmianę leku albo zwiększenie dawki
proszę o odpowiedż
Zamknęłam się sama ze swoim bólem nie wiedząc, że zamykając innym dostęp do swojego serca, odcinam sobie drogę ucieczki...

przez Zmęczonyyy 07 paź 2011, 21:46
Na każdego lek działa inaczej. Ja brałem 5 miesięcy sertralinę i nie było żadnego efektu. Również na początku 50 mg, później, po 2 miesiącach 75 mg. Nigdy nie dowiesz się, czy to "działanie", które odczuwałaś na początku było działaniem leku, czy efektem placebo, nie da się tego stwierdzić. Na ulotce jest chyba napisane, że Sertralina zaczyna działać dopiero po 3 tygodniach - tak mi się teraz przypomniało. Może jeszcze zbyt prędko na efekty działania.
Zmęczonyyy

przez Nel 07 paź 2011, 23:24
rozstałam sie z sertagenem po 4 mies oczekiwania na efekty
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez _Adi_ 08 paź 2011, 00:08
ja biorę asentre już 4 tydzień, ciężko stwierdzić, raz jest lepiej a raz gorzej...
Pozdrawiam
_Adi_

przez Okruszek 08 paź 2011, 08:06
ja biorę juz ponad tydzien i zero efektów jak na razie :(

przez _Adi_ 08 paź 2011, 12:33
Okruszek, ja dopiero poczułam lepszy efekt po 2 tygodniach, biorę 4 tydzień i tak jak pisałam raz lepiej a raz gorzej. Mam nadzieję, że to kwestia czasu jak będzie wszystko ok.
Pozdrawiam
_Adi_

przez pumaMK 19 paź 2011, 15:57
Witam,otrzymalam lek sertalin polski odpowiednik tj Asentra.Strasznie sie boje go zazywac!! chyba skads to znacie.Lezy juz u mnie 3 tyg i postanowilam ze wezme go dzisiaj na noc.Psycholog u ktorej bylam powiedziala ze w razie czego moge wziac do tego opipramol -pramolan lecz dzisiaj bylam u lekarza z moim gardlem i powiedzial ze mam brac na noc,ze on uspokaja i ze pramolanu juz nie ,takze sama juz nie wiem.Aha dawka jaka mam zazywac tj 25 przez tydz a pozniej 50 .

przez Michuj 19 paź 2011, 22:26
ojejciu jejciu. Nie umrzesz.
Michuj

przez Psotna 20 paź 2011, 20:10
Biorę asentre 50mg już 8miesięcy. Poczułam jej działanie dopiero po 2tygodniach, mega mi wtedy pomogła. Teraz biorę żeby uniknąć ponownych ataków lęków natomiast hm... lęki nie znikają, pojawiąją sie rzadziej i są jakby stłumione. Nie moge pić alkoholu bo wkręcam sobie wtedy jakieś chore akcje, zaczynam płakać tak na prawdę bez powodu, a po większej ilości tracę przytomność i wg zeznań znajomych wymiotuje :shock:

Czasem jak zapomne wziać (np 3 dni) to mam zawroty głowy i mdłości.

Sortuj wg