SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Asentra a bodymax sport

przez monak 21 wrz 2011, 19:36
dziękuje za odpowiedź . zanim dostanę się do lekarza miną wieki :evil: pozdrawiam :great:

ASENTRA (Sertralina-Zoloft,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez brak uczuć 22 wrz 2011, 10:27
Czy ktoś czuł się chronicznie wyczeprany, kompletnie bez sił, słaniający się na tym leku?
brak uczuć

ZOLOFT (Sertralina-Asentra,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez martinb33 22 wrz 2011, 10:36
Lekarz przepisał mi Zoloft, zażywam go od równego tygodnia (dziś jest 7 dzień) i nie jest wesoło tzn czuje poprawe jeśli chodzi o stan psychiczny i lęki ale problem jest myśle jak u większości czyli nudności, mdłości, senność, osłabienie, jest mi zimno i mam ochote ciągle leżeć w łóżku, czuję się troche jak przy przeziębieniu z tym że wiadomo niemam kataru ani kaszlu ani bółu gardła, problemy nasilają się w czasie nocy i o poranku kiedy czuje się jak wypluty przez jakieś zwierze i mam odruch wymiotny, na szczęście niewymiotuje, a w ciągu dnia poprawia się i jest lepiej.
A teraz meritum, wiem że te objawy są częste i mijają z czasem, choc to już tydzień trwa. Pytanie moje brzmi: jade za 4 dni do zakopanego prowadze samochód i wiadomo całodniowe wędrówki czekają, ale w takim stanie sobie tego niewyobrażam, czy mądre będzie jeśli przerwe stosowanie Zoloftu już dziś tak abym wrócił do siebie na czas wyjazdu a po powrocie (za 7dni od dnia dzisijeszego) kontynuował zażywanie???
Drugie pytanie czy można Zoloft zażywać rano na czczo bez śniadania?? Czasem przez te nudności niemam ochoty nic wcisnąc w siebie, czasem niema czasu a tabetke trzeba zażyć, można na czczo??? W ulotce tego niesprecyzowli.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 22 wrz 2011, 10:38 przez Lord Kapucyn, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiono ort.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez shinobi 22 wrz 2011, 10:38
Po sertralinie czułem się z tego co pamiętam, a brałem ją długo, zawsze dość stabilnie, nie powodowała u mnie większych skutków ubocznych. Brałem dawki głównie 100, czasem 150 mg. Ciężko mi jednak ocenić realne działanie tego leku, bo zawsze łączyłem go z alprazolamem i/lub mianseryną.

przez Lord Kapucyn 22 wrz 2011, 10:44
Zoloft

Dawkowanie: Doustnie, rano lub wieczorem, niezależnie od posiłków (czyli lek można przyjmować rano na czczo, aby zminimalizować nudności - przyp).

- Początek działania terapeutycznego może nastąpić w ciągu 7 dni, na pełny efekt potrzeba jednak zwykle więcej czasu.
- Lek należy odstawiać stopniowo (nie należy nagle przerywać leczenia). Mimo, ze lek zażywasz krótko i jak podejrzewam w niewielkiej dawce to w przypadku nagłego odstawienia mogą pojawić się objawy zespołu abstynencyjnego, które są równie nieprzyjemne co skutki uboczne. Czyli wpadniesz z przysłowiowego deszczu pod rynnę.
- Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez martinb33 22 wrz 2011, 11:00
Podsumwując, nie przerywać zażywania leku!
Tylko żeby te objawy znikneły do poniedziałku bo inaczej będzie kompletnie spalony urlop :(
Oczywiście te wszystkie objawy nie są niepokojące?? Jest to częste i niepowinienem się niepokoić??
Pozdrawiam

przez Lord Kapucyn 22 wrz 2011, 11:02
Tak, jest to powszechne.

O skutkach ubocznych substancji czynnej Zoloftu, tj. sertraliny możesz przeczytać tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sertralina ... ia_uboczne
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez martinb33 22 wrz 2011, 11:09
Mad_Scientist, bardzo dziękuje za to że jesteś tak miły. Pewnie każdy nowy pyta o to samo a wy skrupulatnie mu pomagacie mimo że piszecie 50 razy to samo, wielkie brawa za cierpliwość ;)

-- 22 wrz 2011, 12:28 --

Jeszcze takie pytanie mi się nasuneło, czy tydzień nieprzyjemnych objawów przy zarzywaniu Zoloftu t nie jest za długo?? Po jakim czasie mogę się zacząć martwić jeśli objawy nieustąpią??

przez Michuj 22 wrz 2011, 13:42
martinb33, u mnie efeekty uboczne sertraliny ustąpiły gdzieś do 10 dni. Działanie leku poczułem dopiero po 5 tygodniach. a sertralina i tak jest najszybciej działającym SSRI. Więc cierpliwości.

-- 22 wrz 2011, 12:43 --

Jeszcze takie pytanie mi się nasuneło, czy tydzień nieprzyjemnych objawów przy zarzywaniu Zoloftu t nie jest za długo?? Po jakim czasie mogę się zacząć martwić jeśli objawy nieustąpią??

Jeśli gdzieś do 7-8 tygodni nie będzie poprawy, lekarz zapewne zaleci zwiększenie dawki do 100 mg, jeśli to nie zaskoczy to do 200 mg nawet. Gdzieś po 3,5 miesiąca będziesz wiedział czy lek działa na Ciebie, czy trzeba zmieniać.
Michuj

przez martinb33 22 wrz 2011, 13:55
U ciebie po około 10 dniach ustapiły efekty uboczne, a jaka jest granica której nienależy przekaczać, tzn po jakim czasie należy zacząć "się martwić" jeżeli efekty uboczne nieustąpią??

przez Michuj 22 wrz 2011, 14:00
do 14 dni powinno minąć. Przeważnie u wszystkich mijają. Później już tylko czekanie na docelowe działanie;)
Michuj

przez vivien76 22 wrz 2011, 14:54
malwina77 - dzieki za odpowiedz. Obawaim sie ze nawet lekarz nie bylby w stanie odpowiedziec :shock: musze poczekac i zobaczyc jak dalej sie bede czuc.

przez Ronin 83 24 wrz 2011, 13:39
Ja zażywam Asentrę 50mg od 11 dni. Choruję na nerwicę natręctw myślowych i mam też niewielką depresję. Czuję że Asentra zaczyna mi pomagać. Mam więcej ochoty na wszystko i natręctwa też jakby osłabły. Liczę że lek będzie działał coraz silniej zważywszy że konkretna poprawa podono nadchodzi po ponad 3 tygodniach stosowania. Z objawów ubocznych to mam mniejszy apetyt i trochę boli mnie głowa. Jednak najgorsze jest to że dopadła mnie jakaś totalna derealizacja - myśli typu "czy Ja to rzeczywiście Ja ?", "Dlaczego robię to co robię, mówię, myślę itp." Przyznam że to strasznie mnie męczy i przeszkadza. Wcześniej nie maiałem takich jazd... Mam nadzieję że to jakiś skutek uboczny leku i samo przejdzie :?

przez Agasaya 24 wrz 2011, 21:09
czy ktoś zażywał sertralinę w dawce 200 mg i może mi napisać coś na temat użycia tak znaczącej dawki?? ja przyjmuję taką dawkę od 3 dni (wcześniej 2 tygodnie 150 mg, jeszcze wcześniej tydzień 100 mg, tydzień 75 mg i 3,5 miesiąca 50 mg) W moim odczuciu różnica pojawiła się przy 100 mg, przy 150 już było znacznie lepiej i nagle padłam a raczej spadłam znowu w bagno... mam wątpliwości czy mam brać te 200 mg czy jednak stanowczo poprosić lekarza o coś innego...
Agasaya

Sortuj wg