SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

ASENTRA (Sertralina-Zoloft,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez oleg1988 08 wrz 2011, 00:02
Witam!

Od soboty (5 dzień) biorę rano Sertagen 25 mg a od tego piątku zaczynam 50 mg. I źle się czuję Chce mi się spać, mało jem, ziewam, mam napady lęku, strachu a nawet najgorsze myśli! Czy to jest normalne w czasie brania tego leku? Aż się boję co będzie się działo jak zacznę brać całą dawkę 50 mg!!!

Bardzo proszę o odp!!!

przez Kalebx3 08 wrz 2011, 00:26
Oleg ,powiem Ci tylko to co ja bym zrobił ,gdybym miał takie przejścia z tym lekiem jakie masz teraz Ty.Poczekał bym 14-21 dni(biorąc lek) i jak by nic się nie zmieniło na lepsze ,poszedł bym do lekarza wyjaśniając jak się sprawy z sortagenem mają, i zażądał bym innego nowego leku ,bardziej trafionego.I tylko tyle ! Na pewno nie męczył bym się z tym miesiącami,bo tak chce lekarz.A tak poza tym w tym temacie to leczenie polega na wzajemnej współpracy lekarza i pacjenta.A psychiatria to bardzo często sztuka trafienia z lekiem i jego z dawką .Pozdrawiam i odwagi.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez malwina77 08 wrz 2011, 09:41
Oleg, ja sadze, ze takie objawy uboczne jak uczucie strachu czy nieprzyjemne mysli sa przy sertralinie przez pierwszy miesiac normalne.
A nie przepisal ci przypadkiem lekarz czegos przeciwlekowego do Asentry? Jakies benzodiazepiny albo neuroleptyku? Jeli nie to musisz sie umowic na wizyte, psychiatra na pewno ci cos zaleci.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez EvilAngel22 08 wrz 2011, 14:15
spróbuj brać na wieczór ten lek , ja go właśnie tak biorę i problem z sennością znikł . ( biorę 100mg )
Na początku brania może być niestety gorzej . Masz coś do doraźnego stosowania ?

przez malwina77 08 wrz 2011, 20:19
No wlasnie, zaczynanie Asentry na sucho jest czasami trudne, dlatego dobrzy lekarze przepisuja na pierwszy miesiac wspomagacze.
Bo tak sie meczyc to bez sensu.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez fiolka34 08 wrz 2011, 22:52
Ja brałam Zotral przez pewien czas i musiałam zrezygnować skutki uboczne był nie do zniesienia w moim przypadku czy wszystkie leki z tej grupy działają tak samo??
bardzo proszę o odpowiedz

przez adamo_ 08 wrz 2011, 22:54
nie

:?
adamo_

przez fiolka34 08 wrz 2011, 22:58
Tak się wystraszyłam tego ze mam obawy co do brania innych leków z tej grupy

dziękuje za odpowiedz

przez julia_myszka 09 wrz 2011, 11:19
Hej,
jestem tutaj niby od dawna ale nie bralam aktywnego udziału w forum. W srode bylam u psychiatry - po raz pierwszy w zyciu. Rozpoznal depresje i zapisal mi SETALOFT. zacelam brac. Wiem ze to niemozliwe zeby zaczal dzialac juz raptem 3 dzien go biore jednak jestem jakby wyciszona troszke ciagle zmeczona ziewam i jeszcze jeden mam objaw niepozadany ale wsytd mi napisac o nim. Ogolnie mam nadzieje ze mi pomoze.

przez oleg1988 09 wrz 2011, 20:14
Bardzo dziękuję wam za odpowiedzi! :)

Dzisiaj w ciągu dnia było dobrze, uśmiechałem się itp, zacząłem więcej jeść a senność trochę mija ... Ale teraz wieczorem jakoś jestem poddenerwowany itp:/ I właśnie się zastanawiam czy ten lek zaczyna się "rozkręcać" po parę godzin żeby potem działał cały dzień ...

Byłem wczoraj u lekarza i powiedział żeby nie zwiększać dawki do 50 mg a dodatkowo przepisał mi Hydroxyzinum vp 10 mg jak będę mieć lekkie ataki paniki i złe myśli :)

Mam nadzieję, że Sertagen zaczyna działać ...

-- 10 wrz 2011, 13:13 --

Biorę lek (25mg) już 7 dzień i jest jak było - smutny, poddenerwowany, lękliwy, ziewam itp. ... A wczoraj było dobrze - do wieczora :) ...

Już nie wiem kogo mam słuchać. Jeden lekarz mówi żeby zwiększyć dawkę do 50 a drugi mówi żeby zostawić 25 ( + brać doraźnie hydroxyzinum vp 10 - które praktycznie nic działa bo wziąłem wczoraj wieczorem :/)

przez fiolka34 14 wrz 2011, 17:30
:?

przez EvilAngel22 14 wrz 2011, 18:24
oleg1988 idź więc do 3-go lekarza ...
w jakim celu chodzisz do dwóch ? i dlaczego myślisz, że po 7 dniach lek pokaże swoje właściwości ?
ulotkę pewnie na pamięć znasz ( kwestie skutków ubocznych ) ... to przejdź w ulotce kilka akapitów wyżej i zobacz kiedy lek rozwija swe działanie .
minimum 3 tyg. ale zazwyczaj jest to dłużej .
Tak więc , zmykaj z tego i innych for psychologicznych na jakieś 2 tyg . zacznij żyć
i wtedy opisz co i jak .
aha i nie analizuj każdej gorszej chwili ... to normalne .

przez adamo_ 15 wrz 2011, 00:25
co za konował daje facetowi dawkę 25 mg? :shock:
adamo_

przez Tlen 15 wrz 2011, 09:42
25mg to prawie co nic... ja biorę maksymalną dawkę 200mg od kilku miesięcy i wciąż nie widać poprawy... może pora na zmianę leku? choć mój psychiatra upiera się, żeby nie skakać po różnych lekach.
Tłum, świat, a czasem nawet i śmierć ustępują przed człowiekiem, który wie dokąd zmierza, ale spychają z drogi dryfującego bez celu.

Sortuj wg