SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

ZOLOFT (Sertralina-Asentra,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez karolek16 14 lip 2011, 14:42
Nastrój? hmm dobre pytanie, odpowiem może tak, jeżeli chodzi o samopoczucie nie jestem przygnębiony ani zdołowany, a nastrój zalezy od sytuacji więc w żaden sposób nie wpływa na moje złe samopoczucie. Może mniej myśle negatywnie jedynie. Tak czy siak nie działa negatywnie na moje zachowanie ani nastrój. Podpowiem tylko że bardzo dobrze wpływa na stosunki łóżkowe:) kobieta powinna być zadowolona z facetów którzy biorą:)

przez malibu 14 lip 2011, 16:38
xanax,mysle ze te biegunki to masz jako somaty nerwicy,nie od leku.Poczekaj jeszcze,leki działąja w pełni po 4-6 tyg.,

Małe dawki sertraliny a kryzysy

przez Pasman 16 lip 2011, 22:17
Czy ktos ma doswiadczenie z malymi dawkami lekow w celu zapobiegania kryzysom, Np sertralina 25 / 2 dni?
Ostatnio edytowano 16 lip 2011, 22:21 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono ze zbiorczym wątkiem.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Natusia 19 lip 2011, 07:24
od dzisiaj zaczynam brać asertin.... zobaczymy jak to będzie...
...śmierć jest spokojna łatwa życie jest trudniejsze...

przez miko84 19 lip 2011, 08:36
Głowa do góry, będzie dobrze ;)
miko84

przez Natusia 19 lip 2011, 08:37
miko84 no mam nadzieję
...śmierć jest spokojna łatwa życie jest trudniejsze...

przez Nie Wiem... 22 lip 2011, 21:36
Wybaczcie ze się wtrącę :) został mi zapisany "Zotral" jest to mój pierwszy taki lek, wzięłam dziś rano 50mg, senna jestem od niego strasznie, mam nudności i wymiotuję cały dzień. Co może być tego przyczyną?

przez karolek16 27 lip 2011, 13:32
Nie przejmuj się wiele organizmów tak odbiera te leki na początku, organizm się przywyczaja, zaczyna reagować, na początku miałem dokładnie tak jak Ty, przez pierwszy tydzień nudności, osłabienia, senność, a w nocy spać nie mogłem, później organizm normalnie zaczął pracować, poprawiło się wszystko, nie było tych objawów.

Według mnie poczekaj, pobierz troszkę, sama ocenisz z czasem czy czujesz się lepiej

przez Nie Wiem... 28 lip 2011, 20:20
Chyba nie wytrzymała bym takiego tygodnia... odstawiłam na drugi dzień, lekarz stwierdził że bardzo rzadko ale się zdarza taka reakcja, zapisał dziś co innego, ale kazał trzymać tamto, twierdzi że za jakiś czas może zadziałać zupełnie inaczej. Dzięki za odpowiedź.

ASENTRA (Sertralina-Zoloft,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez upside_down 03 sie 2011, 11:03
antek85 napisał(a):biorę asertin od odkoło 3 miesięcy (2x50mg).. Czy ten lek uzależnia? Czy są jakieś zalecenia do odstawiania leku przy długoterminowym zażywaniu?

wiem, że odpowiedź na moje pytania pewnie pojawiła się w tym temacie kilka lub kilkanaście razy. brakuje mi czasu na czytanie tylu stron. bede wdzieczny za informacje

3 miesiące to przede wszystkim nie jest długoterminowe zażywanie. Ja kiedyś sama sobie odstawiłam Asertin po pół roku, bo zaczęłam się dobrze czuć, po około 3 miesiącach depresja wróciła, a lekarz mnie opierdzielił, że powinnam była brać lek przez conajmniej rok, a tak naprawdę być może będę musiała brać go dłużej. W tej chwili wróciłam do niego po raz trzeci (dwa razy się z niego zrywałam), bo działa na mnie najlepiej.

Ale gdy odstawiałam go sama po pół roku zażywania, to po prostu najpierw brałam po pół tabletki, później pół co drugi dzień - trwało to mniej więcej dwa tygodnie i odstawiłam całkiem. Przez pierwsze dni bardziej sama się nakręcałam w oczekiwaniu na objawy odstawienia, ale poza lekkim niepokojem (który być może sama sobie wkręciłam) nic więcej się nie działo. Tyle że niestety, jak już pisałam, wkrótce musiałam do niego wrócić, bo depresja i lęki wróciły wraz z jesienią :/
Don't call the doctors cause they've seen it all before
They'll just say
Let her crash and burn
She'll learn

przez Michuj 03 sie 2011, 11:09
3 miesiące jest to okres który w zupełności wystarczy na sprawdzenie, czy lek działa czy nie. Przeważnie scenariusz brania antydepresanta to: około miesiąc do półtora na podstawowej dawce, później dawka 2-krotna, później 3-krotna, w przypadku sertraliny dawka 4-krotna no i w 3 miesiącach ten cały cykl się zamyka. Jeśli nie działa to powinno się odstawiać.
Michuj

przez shadow_no 03 sie 2011, 18:17
Kala99 napisał(a):A jak wasze libido po Asertinie?

Jak brałem jakiś czas temu Asentrę/Asertin to było kiepsko. Ani się nie chciało ani nie mogło. Ale po jakimś czasie przeszło. Ale ja na większość leków z SSRI tak reaguję
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez malwina77 29 sie 2011, 13:22
Mnie sertralina pomaga, ale tylko w mixie z Efectinem. Po samej Asentrze miałam okropne ataki paniki.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez kamila1991 29 sie 2011, 20:41
Odstawienie sertraliny - coś okropnego!

Od dwóch lat choruję na nerwicę lękową, przez ten czas brałam między innymi Zoloft, teraz lekarz zaproponował odstawienie tego leku, po uprzednim przejściu (na 2 miesiące) na dawkę 25 mg dziennie. Czuję się fatalnie. Mam okropne zawroty głowy, problemy ze wzrokiem - ostro widzę do odległości metra przy czym mam bardzo dziwne uczucie z tyłu głowy przy ruszaniu oczami. Jest mi słabo, mam wrażenie tracenia równowagi. Jestem agresywna, niecierpliwa i rozdrażniona - to wszystko na przemian z płaczem, który występuje z byle powodu. Czuję uderzenia raz to gorąca raz zimna, pocę się. Ogólnie mój stan jest bardzo podobny do odużenia alkoholem tyle, ze występuje agresja. Objawy trwają już tydzień i coraz bardziej się nasilają. Czy to normalne? Lekarz w ogóle nie chciał mi udzielić informacji na temat objawów odstawieniowych, zbywając mnie. Może nie chciał bym się przejmowała... Objawy przypominają początek mojej choroby ale są dużo intensywniejsze - z pominięciem jednak napadów lęku. Nie wiem co robić, nie wiem co o tym myśleć. Czy to normalne? Można oszacować kiedy to minie? Z dnia na dzień czuję, że mam ochotę się poddać, to utrudnia mi normalne funkcjonowanie... :why:
Ostatnio edytowano 29 sie 2011, 22:01 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: nie dublujemy postów o podobnej tematyce!

Sortuj wg