SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

ASENTRA (Sertralina-Zoloft,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez Michuj 06 cze 2011, 18:18
Obrazek
Michuj

ASENTRA (Sertralina-Zoloft,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez Milutki 06 cze 2011, 18:20
Proponuję dokładniej czytać wcześniejsze posty,
wszystko jest napisane, co ile i dlaczego

-- 06 cze 2011, 17:40 --

Ala24 napisał(a):wczoraj wzięłam dodatkowo jedną tabletkę... dlaczego? Chciałam wreszcie poczuć się lepiej;/, bo to 200 nic prawie nie działa;/

-- 06 cze 2011, 17:43 --

ja też przez długi czas brałem 200 mg, czyli tą maksymalną dawkę,
ale niestety nic nie pomogło,
i też myślałem, żeby może brać więcej, ale w sumie dobrze, że mam teraz inny lek
Moja NN >>> post230132.html#p230132

Co było, to było
Co może być - jest
A będzie to, co będzie...
:bezradny:

SETALOFT (Sertralina-Asentra,Asertin,Zoloft,Sertagen,Zotral)

przez kris001 11 cze 2011, 16:54
Asentra a prowadzenie pojazdów

Witam.
Od 3 miesięcy biorę Asentrę w dawce 1 tabletka na dobę (50mg). Od przyszłego tygodnia zaczynam kurs prawa jazdy. Czy ten lek psychotropowy może wpływać na zdolność prowadzenia samochodu? Czy są jakieś przeciwskazania? Mój lekarz mówił mi, że raczej można. Ale jednak wolę się upewnić bo na tym forum na pewno są osoby, które ten lek zażywają.
Czekam na info :)
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 12 cze 2011, 01:35 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na tematykę Twojego postu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez derick 11 cze 2011, 18:20
setaloft i fluanxol jakby wogóle na mnie nie działały...ale z tego co widzę co tu pisze to po 5 tyg powinny byc efekty ja setaloft biore 3 miesiąc i gówno, spać tylko po nim nie mogę,,,,,czy mam zmienić tabletki?

przez Lord Kapucyn 15 cze 2011, 00:13
Sertralina w dawce 50mg/dobę nie różni się właściwie od placebo. Optimum to 150-200mg. I wtedy dodatkowo minimalnie stopuje dopaminę. Zoloft i Asentra są drogie jak diabli. A np. Sertagen w 100mg kapsułkach to bez refundacji koszt 26zł (a z refundacją taniej).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Agasaya 15 cze 2011, 00:41
Mad_Scientist, to może dlatego tak słabo to na mnie działa mimo połączenia z depakine... czyli że co?? doktorek sprawdza czy nie symuluję czy jak??
wkurzyłam się teraz... :evil:
Agasaya

przez halenore 15 cze 2011, 02:22
Mad_Scientist napisał(a):Sertralina w dawce 50mg/dobę nie różni się właściwie od placebo. Optimum to 150-200mg. I wtedy dodatkowo minimalnie stopuje dopaminę. Zoloft i Asentra są drogie jak diabli. A np. Sertagen w 100mg kapsułkach to bez refundacji koszt 26zł (a z refundacją taniej).

O to fajnie. To po kiego chujosa ja brałam 50. Stwierdzam, że miałam very durnego lekarza.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez Agasaya 15 cze 2011, 14:35
"coś" to ja już zaczęłam wyczuwać ale to "coś" to zbyt mało żebym zaczęła funkcjonować jak normalny człowiek... jedynie troszkę więcej aktywności wykazuję i trudniej mnie doprowadzić do płaczu ... to zbyt mało żebym odzyskała kontrolę nad swoim życiem
Agasaya

przez Lord Kapucyn 15 cze 2011, 17:04
Marek77, Gdybyś zapoznał się z wynikami badań amerykańskich psychiatrów to wiedziałbyś, że w schorzeniach pokroju depresji endogennej czy OCD u wielu pacjentów nie zaobserwowano reakcji klinicznej nawet przy dawce maksymalnej tj. przy 200mg. Mimo to, gdy reakcja była połowiczna, ale niekompletna - zwiększenie dawki do 400mg pomogło w znaczącej redukcji symptomów tych zaburzeń. Przy dawkach rzędu 400mg skutki uboczne były porównywalne z tym co obserwowano przy dawce 200mg. I nigdzie nie napisałem, że sertralina w dawce 50mg jest słaba. Napisałem tylko, że rezultaty tej dawki były w testach klinicznych oryginalnego preparatu porównywalne do pacjentów, którzy przyjmowali placebo. A z osobistych wrażeń to mnie 50mg nawet nie połaskotało.

P.S. Też lubię Wikipedię. ;) I z niej też o sile wychwytu:

"Wszystkie leki z grupy SSRI wywierają swe podstawowe działanie na układ serotonergiczny, zarówno mózgu, jak i narządów obwodowych, a spowodowany przez nie wzrost stężenia serotoniny w odpowiednich miejscach w mózgu jest odpowiedzialny za ich działanie terapeutyczne. Wśród leków grupy SSRI transporter serotoniny najsilniej hamuje paroksetyna, następnie citalopram (2,5 raza słabiej w tej samej dawce), fluwoksamina i sertralina (ok. 6 razy słabiej) oraz fluoksetyna (ponad 20 razy słabiej). Natomiast największą selektywność hamowania transportera serotoniny w odniesieniu do transportera noradrenaliny wykazuje citalopram, następnie sertralina (5 razy słabiej), fluwoksamina i paroksetyna (ok. 8 razy słabiej) oraz fluoksetyna (ok. 70 razy słabiej)."

A Depakine Chrono jest lekiem z grupy tzw. mood-normalizing/mood-stabilizing drugs czyli na język polski stabilizatorów nastroju. Kwas walproinowy jest stosowany w profilaktyce CHAD'u, czyli lek ten ma zapobiec wystąpieniu epizodu maniakalnego.

Moderator/ R2 - D2

przez Korba 15 cze 2011, 17:35
o mamo właśnie sobie zdałam sprawę, że jestem już 10 miesięcy na setalofcie :hide: :pirate:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Lord Kapucyn 15 cze 2011, 18:40
No u mnie np. z powodu upierdliwego OCD była potrzeba wyśrubowania dawki, ale ostatecznie i tak musiałem zrezygnować z sertraliny z innych względów.

Moderator/ R2 - D2

przez Agasaya 15 cze 2011, 19:07
Mad_Scientist, i tak nic z tego nie rozumiem... bo dla mnie ta cała chemia mózgu to czarna magia...
nie... wrrrrróć... czarna magia byłaby dla mnie do pojęcia ale nie chemia mózgu :mrgreen:
niemniej chciałabym wreszcie znormalnieć toteż na najbliższej wizycie u doktorka powiem że ma mi zwiększyć dawkę albo się zabiję :mrgreen:
Agasaya

przez Tlen 15 cze 2011, 20:14
bakeroll, Mogę Cię pocieszyć, że ja biorę od ponad 2 miesięcy rispolept i nie mam żadnych skutków ubocznych. A lek, choć nadal mam problemy z nerwami, to mnie uspokoił na tyle, że mogę powiedzieć, że się czuję psychicznie dobrze.
Ostatnio edytowano 15 cze 2011, 21:23 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono
Tłum, świat, a czasem nawet i śmierć ustępują przed człowiekiem, który wie dokąd zmierza, ale spychają z drogi dryfującego bez celu.

przez malibu 16 cze 2011, 21:21
Mam pytanie do przyjmujących Zoloft, jak śpicie ? Czy łatwo Wam przychodzi sen czy "musicie" sie wspomóc się czymś na sen? Jak długo śpicie tzn. wiecej niż przed leczeniem czy mniej?

Sortuj wg