SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

ZOLOFT (Sertralina-Asentra,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez *Monika* 27 kwi 2011, 01:09
KrasnalSRRI, Nie przesadzasz troszeczkę szanowny Użytkowniku?
Z lekami się nie eksperymentuje na własną rękę.
To dla Twojego dobra było. Błędnie odbierasz moje słowa, jako atak na Ciebie.
Ja nie moglabym polegać na opinii ludzi, ile czego brać i kiedy odstawiać. Od tego jest lekarz.
Obrazek
Główny Moderator

przez Ritka7x 27 kwi 2011, 12:25
ja znów nie ufam lekarzom tego typu za bardzo...bardziej polegam na tym co pisze w ulotce i na opinii osób doświadczonych w tym temacie..

-- 27 kwi 2011, 20:49 --

powiedzcie mi a Zoloft obniża libido :twisted: .... jak z tym u Was było?

SETALOFT (Sertralina-Asentra,Asertin,Zoloft,Sertagen,Zotral)

przez załamana1000 04 maja 2011, 09:26
Biorę 15 dzień setaloft. Jadłowstręt i senność minęły, nudności coraz mniejsze, ale zauważyłam, że od 3 nocy bardziej się pocę. Budzę się w nocy i całą szyję mam mokrą. Dziwne.... Czy ktoś też tak miał? Że jedne skutki uboczne minęły a pojawiły się następne?
Nie ukrywam, że panicznie się boję, bo jakiś czas temu wkręciłam sobie chłoniaka. A nocne poty to jeden z objawów. Choć 3 lekarzy zapewniało, że chłoniaka nie mam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ASENTRA (Sertralina-Zoloft,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez KeithRichards89 04 maja 2011, 19:06
Darko111 napisał(a):NO I CZY TO PRAWDA ZE pełen efekt leczniczy trza czekać z 2-3 miesiące.

Z tego co pamiętam tak chyba pisze na ulotce, ale chyba każdy SSRI tak działa, jeśli się nie mylę.

Co do mojej przygody z Asentrą... jedno opakowanie brałem 50mg... była poprawa po 10 dniach, lecz 14 dnia znowu wpadłem w depresję. I potem nie było już żadnego efektu
Życie zaskoczyło mnie tak bardzo, gdy okazało się, że to, co przezwyciężyłem, po prostu schowałem najgłębiej jak tylko mogłem...

przez xanax 05 maja 2011, 08:31
KrasnalSRRI napisał(a):ludki jak odstawie serte po jakim czasie moge zaczac brac fluoksetyne wie ktos niby po krotkim po 2 dniach bo serta ma krotki okres bycia w organizmie ale chce sie upewnic piszczie :papa:

odwrotnie tydzień, nie wiem, jak w drugą stronę.

-- 11 maja 2011, 18:37 --

Ja się zapytam tak, też zacząłem start z sertraliną, nie pierwszy, ale tamtego razu nie pamiętam, bo to było dawno. Czy zaczynaliście od dawki 25 mg, czy od razu skok na 50? Mi lekarz przepisał 50, ale poczytałem i postanowiłem łykać przez tydzień po 25 mg, a potem dopiero po 50.

-- 20 maja 2011, 19:51 --

Objawy somatyczne na dziś są ok po sertralinie, nie muszę już brać innych leków z wyjątkiem clonazepamu, ale nadal mam problem z żołądkiem i sennością, co występowało również po innych antydepresantach.
Zjem coś - robię się senny, zasypiam na parę godzin nawet, może koło mnie grać orkiestra i mnie nie ruszy.
Po drugie - wieczorne biegunki, to dość uciążliwe.
O ile po fluoxetynie miałem je parę razy w ciągu dnia, to po sertralinie są raz-dwa razy dziennie, b. duże parcie połączone z biegunkowym luźnym wypróżnieniem. Kurcze, aż tyłek boli.
Mam tego dość, wizyta kontrolna u lekarza umówiona, ale co ja mu powiem? Żeby próbował kolejnego leku?
Czy mieliście takie problemy po antydpresantach?
xanax

Sertralina

przez xanax 05 maja 2011, 08:42
witam,

niedługo wchodzę na sertralinę 50 mg, ale czytam, że niektórzy zaczynają od 25 mg i nie wiem, czy nie byłoby lepiej tak zrobić. Lekarka, krowa wg mnie, zły mam z nią kontakt, nawet nie powiedziała kiedy, w jakiej porze to mam łykać, a ja zapomniałem zapytać.
Może ktoś mnie oświeci jakąś radą ze swojego doświadczenia?

Dzięki i pozdrawiam.
xanax

LUXETA (Sertralina-Sertagen,Stimuloton,Zoloft,Asentra,Aserti

przez Zenonek 05 maja 2011, 09:13
xanax,

Po pierwsze zmien lekarza. Nie ma najmniejszego sensu leczenie u psychiatry z ktora masz zly kontakt, ktorej nie ufasz.

Po drugie, ja wchodzilem na Zoloft tak:

- pierwsze 3 dni 12,5 mg

- potem 7 dni 25 mg

- nastepnie 50

Bylo w miare bezbolesnie, tzn jak wszedlem na 25 to mialem troche nasilone lęki przez 3-4 dni i tyle. Potem juz tylko lepiej, ale na powrot do zdrowia czekalem kilka miesiecy.

przez xanax 05 maja 2011, 09:28
Zenonek,

nie mam niestety takie możliwości, żeby zmienić lekarza, to nie Polska, a lek mam w dawce 50 mg podzielne na pół, więc mogę brać po 25 mg przez jakiś czas /jaki?/ a potem wejść na większą dawkę /skąd będę wiedział, że to konieczne?/.

No i najważniejsze, czy to brać rano, wieczorem, na czczo, czy po jedzeniu, czy bez różnicy?
xanax

przez Zenonek 05 maja 2011, 09:43
xanax,

Moj lekarz zalecil mi branie Sertraliny rano po sniadaniu.

Jezeli dawka docelowo ma byc 50 mg to pierwsze lepiej pobrac 25 z tydzien na wejscie, celem zminimalizowania ubokow. Nastepnie wchodzi sie na 50.

Ogolnie jest to dobry lek, jeden z lepiej tolerowanych i w miare skuteczny, wiec mozesz sie nastawic pozytywnie.

przez xanax 05 maja 2011, 09:49
dziękuję Zenonek.
xanax

przez Sonei 06 maja 2011, 18:57
Witam,

mam pytanie odnośnie Asentry, którą wczoraj, po pierwszej wizycie, przepisała mi psychiatra.

Otóż biorę pigułki antykoncepcyjne (Yasmin, jeśli to coś zmienia). Zastanawiam się czy nie będzie przeszkadzać jeżeli będę łykać, że tak powiem "na jeden raz" pigułkę i Asentrę? Tak byłoby mi najwygodniej, bo pigułki biorę rano, a Asentrę też mam brać rano... (Na szczęście akurat jestem w trakcie 7 dni bez, pigułki więc pierwszy raz nie będzie tego problemu)

A drugie moje pytanie: pani doktór powiedziała, że pierwszego dnia, skoro boję się objawów ubocznych, mogę wziąć pół tabletki (50mg). Czy myślicie, że jeżeli ułatwię sobie sprawę i pierwszy raz wezmę 1/4, drugi (jeśli w ogóle) znów 1/4, potem dopiero połówkę to będę w stanie łagodniej "wejść" w ten lek?

Wiem, że różne tematy zostały już poruszone na 123 stronach, ale przeczytałam około 30 stron i nie spotkałam się z tymi kwestiami w takiej formie, a czytanie każdej historii o efektach pierwszych dawek nie działa na mnie motywująco :(

Z góry dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję, szybką,
pozdrawiam :smile:

przez imponderabilia 06 maja 2011, 19:25
ja co prawda biorę setaloft, nie asentrę, ale chyba na moje "oko" nie ma znaczenia, czy bierzesz je o tej samej porze "na raz", czy o różnej z antykoncepcyjnymi.
co do dawkowania, słuchaj się lekarza, on w końcu wie co robi, komuś trzeba ufać :)

przez Sonei 06 maja 2011, 20:09
imponderabilia napisał(a): co do dawkowania, słuchaj się lekarza, on w końcu wie co robi, komuś trzeba ufać :)

Dziękuję za odpowiedź :smile: Troszkę się boję wziąć aż (a tak naprawdę tylko :cry:) pół tabletki, szczególnie że lekarka powiedziała że troszkę mogę wg własnego uznania to uregulować, no ale zobaczę co będzie jak jutro wstanę. Mam nadzieję że uda mi się skorzystać z Twojej, zapewne dobrej, rady :D

przez cytrynka84 06 maja 2011, 20:44
Sonei, mozesz wziac 1/4 przez 2-3 dni,zeby lagodniej wejsc w lek,zwlaszcza,ze sie boisz sk.ub. leku i,ze to Twoje pierwsze tabletki. Tez jak bralam leki na poczatku to strasznie sie balam kazdej tabletki,ale okazalo sie to niepotrzebne. Ulotek,ani forum staraj sie nie czytac,bo sobie,bedziesz "wkrecac" rozne uboczne,a to wszystko bedzie spowodowane strachem przed braniem lekow,a nie nie rzeczywistymi obj.ub.ja tak mialam,naczytalam sie netu, ulotek i balam sie wziac leku,albo przerywalam leczenie,co bylo oduuzym bledem.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg