SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

ASENTRA (Sertralina-Zoloft,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez Darko111 06 kwi 2011, 21:38
Jak stosować asentra 50mg
mam brać rano 50mg i po południu 50mg.
Chodzi o to ze na ulotce jest napisane ze to ma być jednorazowa dawka czyli 100mg

przez LukLuk 08 kwi 2011, 20:16
na asentrze Jestem już ósmy miesiąc. .. maksymalna dopuszczalna dawka. najgorsze jest to, że podjelismy wspolnie z lekarzem decyzje o powolnym wychodzeniu z leku. :zonk: a jeszcze gorsze jest to, że Ja się najzwyczajniej w swiecie boje odstawiać lekarstwa,. Jest dobrze tak jak jest .. i nie chce tego zmieniac, ale z drugiej strony wiem, że na asentrze swiat sie nie konczy.

przez Darko111 10 kwi 2011, 13:15
Bardzo proszę o odpowiedz a mianowicie jestem trzeci tydzień na asentra 50mg no niby jest coś lepiej jakby wracał humor chęć do życia ale zarazem rozdrażnienie i taki niepokój lęk jeszcze mnie dopada co wy na to czy to jeszcze minie w dalszym ciągu stosowania asentry 50mg może poprosić lekarza o podniesienie dawki o 1/2 tabletki 50mg :?: :?: :?:
NO I CZY TO PRAWDA ZE pełen efekt leczniczy trza czekać z 2-3 miesiące.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ZOLOFT (Sertralina-Asentra,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez zuzazuza 13 kwi 2011, 10:13
dagh napisał(a):to nie dokońca efekt uboczny, tylko straszna chęć, jakby "apetyt na alkohol". Dzięki za odpowiedź, jeszcze jedno, czy trzeba odczekać jakiś czas przy zmianie leku?

Mam identycznie - przypomina mi to zachcianki ciążowe;) Nie chodzi o to aby się upić, po prostu mam nieodpartą ochotę na kilka łyczków wina, u mnie to nic szkodliwego. Tym niemniej jest to dość ciekawy skutek uboczny:)

Przyjmuję Zoloft 8 dzień, najpierw 25 mg, teraz 50 mg , przez pierwsze cztery dni tragedia - szczękościsk, ogromna senność, ziewanie, zawroty głowy, rozkojarzenie. Teraz objawy niepożądane znacznie się zmniejszyły, nie czuję jednak pozytywnego wpływu na nastrój. To co mi najbardziej przeszkadza: poirytowanie i nerwowość - szczególnie po południu i wieczorem, pobudzenie, również seksualne - nie mylić z wysokim libido, które jest pozytywnym zjawiskiem, tu jednak jest nieustanne napięcie, bez udziału woli ("chcę choć nie chcę.."), trudne do zaspokojenia.

przez Zenonek 13 kwi 2011, 16:16
8 dni to tyle co nic. Dobrze bedzie jak zauwazysz poprawe za 3-4 tygodnie. Czasami trzeba czekac nawet kilka miesiecy na wyrazna zmiane na lepsze.

przez Michuj 13 kwi 2011, 20:07
Marek77, :pirate: :pirate: :pirate: :pirate:
Michuj

przez zuzazuza 13 kwi 2011, 21:19
Zenonek napisał(a):8 dni to tyle co nic. Dobrze bedzie jak zauwazysz poprawe za 3-4 tygodnie. Czasami trzeba czekac nawet kilka miesiecy na wyrazna zmiane na lepsze.

Bardzo liczę na zmianę. Póki co walczę z cholernym bólem głowy:(

przez zuzazuza 13 kwi 2011, 21:33
Marek77 - no to pięknie.. nie pocieszyłeś mnie. Mam nadzieję że ibuprom da radę :evil:

przez zuzazuza 13 kwi 2011, 21:39
Liczę, że ibuprom pomoże, bo mam nadzieję że ból głowy nie wynika z przyjmowania Zoloftu.

przez miko84 14 kwi 2011, 20:16
Serotonina i migreny to normalna rzecz. W końcu w leczeniu migren najskuteczniejsze są tryptany.
miko84

przez Vitalia 17 kwi 2011, 08:11
przez pół roku brałam parogen w dawce 10mg , taka dawka mi odpowiadała, ale niestety w ciągu tego czasu przytyłam przeszło 8 kg, a najgorsze, że waga wciąż nie chciała się zatrzymać i leciała w górę, postanowiłam przejść na asertin (25mg), przez pierwszy tydzień czułam się bardzo dobrze, a potem zaczęły się pojawiać kłopoty. Biorę ten asertin równo 2 tygodnie i odczuwam różne skutki uboczne m.in mdłości, rozdrażnienie, pojawiły się też ataki paniki itd. Mam pytanie, czy asertin nie powinien zadziałać dobrze już od pierwszych tabletek jako kontynuacja parogenu, czy też znowu muszę czekać na pełne działanie tabletki kilka tygodni/ miesięcy. Zapomniałam spytać o to lekarki a wizytę ma dopiero za miesiąc

przez miko84 17 kwi 2011, 19:13
Marek, pamiętaj i Ty o tym i pozostań przy jednym leku dłużej...
miko84

przez Michuj 17 kwi 2011, 20:40
Marek77, Obiecaj, że wytrzymasz minimum te 2 miesiące. 8)
Michuj

przez Michuj 17 kwi 2011, 21:02
Marek77, Ja bym na Twoim miejscu poszedł do nowego doktorka i powiedział dokladnie co brałeś, jak kombinowałeś itd...

Ja się wczoraj zakotwiczyłem, kupując 6 paczek paroksetyny :P
Michuj

Sortuj wg