SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

ASENTRA (Sertralina-Zoloft,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez khali 25 mar 2011, 11:32
biorę setaloft od miesiąca miałem brać 50 ale działa na mnie zbyt pobudzająco (biorę 25) , tzn nakręca mnie tak że zaczynam odczuwać dziwny niepokój , ale jak dobrze ukierunkuję nakręcenie to jest nawet spoko(np muza), jednak częściej muszę się ratować benzo bo się zapowietrzam(heh) , biorę jeszcze perazynę i deprexolet,
Czy takie nakręcenie to normalne działanie setaloftu czy któregoś innego leku, czy ktoś tak miał?

-- 25 mar 2011, 10:41 --

miałem napisać więcej ale tylko takie słowa przychodzą mi do łba po takim miksie, jeszcze brak skupienia , pustka w głowie zero pamięci krótkotrwałej , zaburzenia widzenia spowolnienie widzenia
who owns my heart?

przez Ala24 25 mar 2011, 19:05
Misiu Wesolku, tak zrobie... ;) Powinnam juz dawno odstawic te leki, tym bardziej, ze teraz to nawet juz nie mam pewnosci, czy byl sens ich zazywania. Poprosilam o Zoloft, poniewaz chcialam chudnac...chore, wiem :oops:

Psychiatra zalecil mi 100, choc na poczatku, bodajze przez 2 tyg., mialam lykac 50. Po ok. mies. sama zwiekszylam dawke do... 200 :oops: Nie czulam zadnej poprawy po 100, stad decyzja o zwiekszeniu dawki.

Dodam, iz pory przyjmowania tab. byly rozne. Z poczatku sadzilam, ze to zaniedbanie przesadzilo o braku efektzwnosci ich dzialania, jednak teraz wiem, ze sertralina byla nie dla mnie... :oops:

A jesli nie ona, to co? Teraz chyba jestem zdana na sama siebie...

Trzymajcie kciuki...! :D

przez miś wesołek 26 mar 2011, 17:26
Ala24 napisał(a):Poprosilam o Zoloft, poniewaz chcialam chudnac...chore, wiem :oops:

Nie przejmuj się. Wiem, że dla osoby z problemami psychicznymi kierowanie się taką pobudką może wydawać się jej samej nie na miejscu, ale jednak często jest tak, że - czy tego chcemy czy nie - myślimy o wyglądzie. Sam również, zanim zadziałał na mnie Cital (długo musiałem się naczekać, oj długo) czytałem wątki na forum i myślałem o zamianie na sertralinę, a fakt że powoduje ona jadłowstręt, zwłaszcza w początkowym okresie kuracji był dla mnie bardzo pociągający. A ja nawet wcale nie jestem gruby. Może mam fałdkę tu i tam. ;)
miś wesołek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kala99 27 mar 2011, 18:57
A ja nie mam jadłowstrętu. Wszystko mi smakuje. Jestem 6ty dzień na Asertinie i się czuję coraz lepiej.
Pernazinum 50mg + Trittico CR 75mg

przez Darko111 28 mar 2011, 21:30
Witam jestem tutaj nowy mam lek o nazwie Asentra 50mg i jestem po 6 dniu brania tego leku fatalnie się czuję
jestem rozdrażniony pobudzony na maksa czy te objawy znikną w dalszej fazie leczeni i co w tym leku jest takiego ze się tak czujem jest mi trudno nad czymkolwiek zapanować pisanie na tym forum jest dla mnie wielkim stresem co robić :evil:

przez Adamo 29 mar 2011, 01:14
Musisz to przeczekać, objawy uboczne powinny niedługo minąć.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Kala99 29 mar 2011, 14:51
Hmm ja już nie wiem... To słyszeliście więcej opinii o tym że się chudnie czy tyje po Asertinie?
Pernazinum 50mg + Trittico CR 75mg

przez Darko111 29 mar 2011, 19:54
Adamo czy na moją Nerwicę,Depresję -LĘKOWĄ byłby skuteczny lek Solian słyszałem ze jest skuteczny :?:

przez Adamo 29 mar 2011, 22:43
Moim zdaniem nie, ale zapytaj lekarza. Może jako dodatek, ciężko mi powiedzieć.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez linka 29 mar 2011, 22:49
Darko111, :shock: Solian to silny neuroleptyk stosowany przy ostrej schizofrenii ..... chcesz się faszerować takim silnym psychotropem? Mam nadzieję że żadne lekarz ci tego nie przepisze......
Antydepresanty jak Asentra zaczynają działać po około 3-4 tygodniach, musisz uzbroić się w cierpliwość, będzie dobrze.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Adamo 29 mar 2011, 22:58
W niskich dawkach Solian, sulpiryd i flupentiksol działają aktywizująco, antyautystycznie i często przeciwlękowo lub antydepresyjnie poprzez blokowanie receptorów dopaminergicznych D2 i uwalnianie dopaminy do przestrzeni międzysynaptycznej. Pomaga doraźnie, fajnie się komponuje z konkretnym antydepresantem typu SSRI.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez linka 29 mar 2011, 23:02
Adamo, No tak ale zarzucać Solian, po 6 dniach brania pierwszego SSRI ? Bez przesady........ trzeba poczekać, jest masa innych leków, nie trzeba odrazu ładować się w neuroleptyki....
Poza tym przydałaby się jeszcze jakaś terapia...... :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Adamo 29 mar 2011, 23:07
Kidy pierwszy raz poszedłem do psychiatry dostałem 20 mg paroksetyny i 50 mg sulpirydu 2 razy dziennie. W miesiąc mnie to wyciągnęło z depresji. Do psychologa (psychoterapeuty) też chodziłem, zresztą najpierw trzeba do niego pójść, żeby się dostać do psychiatry.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez linka 29 mar 2011, 23:09
zresztą najpierw trzeba do niego pójść, żeby się dostać do psychiatry.

Eeeeee, pierwsze słyszę........ :shock:
Przyjaciel forum

Sortuj wg