SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

ZOLOFT (Sertralina-Asentra,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez Marta K. 08 mar 2011, 16:37
Hej,
a mi dzis o dziwo pstryk! lepiej. Jakby zaczelo dzialac, jestem niezmiernie zdumiona. Lek przygaszony, objawy nikle.
mikaska, zatrzymanie wody nie daje efektu zwyzki laknienia, tylko opuchniecia kostek i nadgarstkow oraz twarzy i zmniejszenie parcia na pecherz.

przez Ritka7x 08 mar 2011, 19:52
a co Ci wodę zatrzymało?

SETALOFT (Sertralina-Asentra,Asertin,Zoloft,Sertagen,Zotral)

przez wielkamała 09 mar 2011, 10:29
Witajcie! Przepraszam, jeśli już ktoś pisał na ten temat, ale zależy mi na czasie i nie ogarnę wszystkich postów.
Moja nastoletnia córka bierze od niedawna Setaloft 50mg. Wszystko jest o.k., tylko że teraz taka pogoda, że się ostro przeziębiła, wgl ma tendencje do zapadania na choroby górnych i dolnych dróg oddechowych. Wcześniej też troszkę chorowała, ale obyło się bez antybiotyku. Teraz znowu jest chora i nie wiem, czy raczej nie będzie potrzebny antybiotyk jednak.
Nasz lekarz rodzinny nie bardzo wie, jaki antybiotyk można łączyć z Setaloftem....
Bardzo proszę o pomoc, jeśli ktoś brał antybiotyk przy Setalofcie, to jaki?
"Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz, gdy nie można mocą żadną wykrzyczanych cofnąć słów (...) Czy w bezsilnej złości łykając żal, dać się powalić, czy się każdą chwilą bawić, aż do końca wierząc że los inny nam pisany jest..........."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Badziak 09 mar 2011, 10:41
Eghm, lekarz rodzinny powinien sam sprawdzać takie rzeczy. Zresztą wystarczy wpisać w google nazwę ewentualnego antybiotyku i poczytać interakcje z innymi lekami. W tej chwili jestem na Furaginie, ale to antybiotyk na zapalenie pęcherza.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez wielkamała 09 mar 2011, 10:56
Sprawdzał, ale z jakąś taką obawą i ostrożnością do tego podchodzi, że odczułam, że nie jest pewny.........
Czytam ulotkę, ale tam nie ma konkretnych nazw leków antybiotyków, tylko jakieś składniki, pochodne.... ja- laik w tym się nie orientuję...:((((
Jak wykupię antybiotyk, to chcę mieć pewność, że nie będzie interakcji, a nie dopiero po przeczytaniu jego ulotki, z której i tak wiele się nie dowiem......
"Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz, gdy nie można mocą żadną wykrzyczanych cofnąć słów (...) Czy w bezsilnej złości łykając żal, dać się powalić, czy się każdą chwilą bawić, aż do końca wierząc że los inny nam pisany jest..........."

przez Badziak 09 mar 2011, 11:22
To niech lekarz przepisze to, co uważa, a zanim zrealizujesz receptę, wpisz w google nazwę tego antybiotyku. Poczytaj czy w interakcjach nie ma ogólnie leków antydepresyjnych. Pewnie będą leki antydepresyjne IMAO, ale tym się nie przejmuj, bo Setaloft nie należy do tej specyficznej grupy. Jeśli się okaże, że Twoja córka nie może tego brać to wracaj do lekarza, niech przepisze coś innego.

O, najlepiej weź ulotkę od Setaloftu do lekarza.

W mojej jest napisane m.in. że nie można tego stosować z lekami przeciwbólowymi zwanymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) jak ibuprofen (Ibuprom, Nurofen), celekoksyb, kwas acetylosalicylowy (aspiryna, polopiryna), diklofenak. Reszta to leki przeciwpsychotyczne, przeciwzakrzepowe, przeciwpadaczkowe, na serce, na cukrzycę itp. O antybiotykach ani słowa czyli chyba można brać.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez wielkamała 09 mar 2011, 11:36
Dziękuję serdecznie za radę. Pozdrawiam!

przez mikaska 09 mar 2011, 18:02
Marta K, dzieki za odpowiedź, wiem, że zatrzymanie wody nie wpływa na łaknienie, ale wpływa na przyrost wagi pokazany na wadze.
nie wiem czy setaloft wpływa na tycie??? i to pierwsze pytanie, a drugie czy zatrzymuje wode w organiźmie???

przez Adamo 09 mar 2011, 22:17
Apetyt mi wzrósł zarówno po 50/100 mg sertraliny i 20 mg paroksetyny, teraz po 75 wenly także :|. Poproszę lekarza o dawkę 225 mg i zobaczymy.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez zaqzax 11 mar 2011, 22:17
zwiekszam dawke do 300mg na okres jakis 2 tygodni, potem schodze wpierw do 250mg a po miesiacu stabilizuje na 200mg tak jak było.
ketrel za bardzo mi namieszał w receptorach serotonergicznych i musze teraz to naprawiac.

zauwazylem ze Sertralina bardzo szybko zaczyna na mnie działać po zwiększeniu dawki, czasem nawet po 4h od zwiekszenia
dawki, po niecałym tygodniu czuję już typowe pożądane znieczulenie.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Adamo 12 mar 2011, 00:35
A może spróbuj przeciągnąć (oczywiście po konsultacji z lekarzem) te 300 mg do 6 tygodni i zobaczyć jak działa? Takie zwiększanie i zmniejszanie co 2 tygodnie jest trochę bez sensu.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Sertralina - efekty uboczne

przez dagh 12 mar 2011, 15:24
Witam, jestem 25-letnią kobietą cierpiącą na depresje. Potrzebuję porady czy odstawić leki. Biorę od 4 miesięcy 25mg dziennie (po większej dawce wymiotuję). Ziewam caly czas, jestem bardzo senna, śpię dużo ale nie mogę się wyspać (dodam, ze nigdy nie miałam problemów ze snem), mam dziwne sny erotyczne, i bardzo dużo piję alkoholu, bo po prostu jakby muszę (to również wcześniej mi się nie zdażało) jem w nocy (przytyłam 5 kilo), mam problemy z koncentracją itp.
Nie wiem czy jest sens brac leki które mają więcej skutków ubocznych niż pozytywnego dzialania, po prostu czasem mam wrażenie ,że wolałam wersję siebie z depresją. Proszę o poradę.
Ostatnio edytowano 12 mar 2011, 16:47 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przyłączono do odpowiedniego wątku

przez Zenonek 12 mar 2011, 16:21
dagh,

Ja bralem ten lek z 9 miesiecy. Zero skutkow ubocznych i niezle dzialanie antydepresyjne.

Jak nie ciebie nie dziala to po prostu idz do lekarza i zmien...jest wieele dobrych lekow antydepresyjnych.

przez Sabaidee 12 mar 2011, 16:30
dagh napisał(a):...i bardzo dużo piję alkoholu, bo po prostu jakby muszę...

I traktujesz to jako efekt uboczny działania leku?
Sabaidee

Sortuj wg