SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

ZOLOFT (Sertralina-Asentra,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez Zenonek 03 mar 2011, 09:21
Kasia, przeciez Twoj stan sie prawie w ogole nie poprawia...moze masz dobry nastroj, ale z tego co mowilas nie leczysz sie na depre.

Twoim problemem jest silne wkrecanie sobie wszystkiego.

Lekarz Ci zaordynowal Pernazyne , czemu tego nie bierzesz ?

Na tak silne dokrecanie sobie wszyskiego oprocz SSRI mozna brac neurolepyki.

przez Anna R. 03 mar 2011, 09:28
Tez mi się wydaje,Kasiu,ze powinnaś skonsultować się ze swoją lekarką. Znowu sobie intensywnie wszystko wmawiasz. Może 25 mg to za mała dawka?

Ja zauważyłam taki fakt: po 50 mg sertralny lepiej śpię, bo nie mam myśli natrętnych przed zaśnięciem. Kiedy biorę 25 mg obsesje się pojawiają i nie mogę zasnąć.
Za to lek wolnopłynący znika. I tu pojawia się pytanie: co ważniejsze- brak lęków czy snu?
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 03 mar 2011, 10:30
ja sobie nie wkręcam niczego...popsostu dociekam różnych tematów i tyle..
nie mam natrętnych mysli tak jak to było sprzed leczenia setraliną..ja to chyba wiem najlepiej..czuje sie o wiele bardziej spokojna i mniej zestresowana czytając fora internetowe...wtedy jak czytałam to miałam lęki-a teraz wszystko czytam z uśmiechem na gębie!
LĘKU NIE MAM -tylko wczoraj sie zdenerwowałam bo czytałam ,że sertralina nie jest na lęki-jak to nie jest jak ja lęku nie czuję..?i wszystkow tym temacie!
Nie zwiększę sertraliny bo jest mi dobrze na tej dawce jak będę się gorzej czuła i będę wycofana z życia jak to było z przed sertraliny-to wezmę większą dawkę-ale jest mi dobrze ....po co mam zwiększać...?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 03 mar 2011, 11:03
kasia000, a nie rozumiesz nadal, że są RÓŻNE RODZAJE lęków??
mówisz,że nie masz natrętnych myśli... a czy Ty przypadkiem nie czytasz natrętnie wszystkich for dot. depresji i nl, zeby znaleźć jak najwięcej informacji?? sama napisałaś wyżej (w tym samym poście), ze wyczytałaś coś innego niż dotychczas o sertralinie i się ZDENERWOWAŁAŚ... Zastanów się nad tym, co piszesz.
paradoksy

przez agnieszka.m 03 mar 2011, 11:07
też mi się wydaje, że dopóki Kasia będzie ufać bardziej forom internetowym niż lekarce, to nici z jej leczenia...
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez kasia000 03 mar 2011, 11:33
macie rację-nagminnie czytam fora..ale to powód zeby zwiększać sertralinę?
muszę poprostu powalczyc z tym nie nie dawac sie pokusić czytać tego typu fora skończyc z tym raz na zawsze...!

przez agnieszka.m 03 mar 2011, 12:01
kasia000, po co wielokrotnie wypytujesz na forum, czy sertralina działa na lęki? Udzielano Ci już odpowiedzi nieskończoną ilośc razy, a Ty dalej swoje. Może zaufaj w końcu lekarce, w końcu na pewno wiedziała co robi, zapisując Ci ten lek. Ona wie przecież najlepiej, co Ci dolega, zna Twoją historię choroby, Twoje zaburzenia, przebieg leczenia, wie w związku z tym, jaki lek może Ci pomóc itp. A Ty zamiast zastosować się do jej zaleceń dalej uparcie wyczytujesz internet i nakręcasz sie, psując cały efekt leczenia.
Ale z tego, co widzę, raczej sama nie jesteś chyba jednak w stanie poradzić sobie z tym problemem (uzależenieniem od czytania for internetowych), może dobry terapeuta będzie w stanie Ci pomóc?
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez kasia000 03 mar 2011, 12:55
chodzę właśnie i on powiedział:KATEGORYCZNY ZAKAZ CZYTANIA!!! ,że siebie tam nie znajdę ,a branie na siebie objawy czyjeś-to czysta głupota-ZGADAZAM sie z nim w 100% a nadal mnie kusi zobaczyc co u innych słychać..

moja lekarka twierdzi ,że sertralina to lek dla mnie ona widzi po mnie ,że wyglądam i czuje sie zupełanie inaczej niż z przed brania,,że jest we mnie mniej napięcia i lęku...A ja tu czytam ,że sertralina nie jest na lęki..i znów sprzeczne informacje mniedzy forum a moim lekarzem-trza spadać z tego forum..

przez paradoksy 03 mar 2011, 20:15
kasia000, weź sobie zablokuj strony for w przeglądarce.
paradoksy

przez kasia000 04 mar 2011, 07:54
tak mam zamiar zrobić..idzie wiosna bedę miała lepsze zajęcia niz fora :smile:

przez Anna R. 04 mar 2011, 09:36
Kasia, dziewczyny dobrze piszą. Takie fora są dla osób, które posiadają choć trochę dystansu, do tego, co czytają. Tobie ewidentnie go brakuje. Opisujemy nasze doswiadczenia i one nijak się mają do twojej choroby.
Słuchaj lekarki i terapeuty, bo slusznie prawią ;)

U mnie w tym momencie całkiem w porządku, 25 mg sertraliny stanowczo lepiej mi służy niż 50. Wczoraj wieczorem nastrój był całkiem całkiem., ale wiem ze to może się zmieniać z godziny na godzinę, co jest dosyć dołujące. Dziś albo jutro dorzucam przepisana przez lekarza lamotrygine i zobaczymy, czy taka kombinacja coś da.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 04 mar 2011, 18:49
MOŻECIE MI WYTŁUMACZYĆ O CO W TYM, CHODZI?
największą selektywność hamowania transportera serotoniny w odniesieniu do transportera noradrenaliny wykazuje citalopram, następnie sertralina (5 razy słabiej), fluwoksamina i paroksetyna (ok. 8 razy słabiej) oraz fluoksetyna (ok. 70 razy słabiej).

przez Michuj 04 mar 2011, 21:57
kasia000, To znaczy, że jedz sertralinę na zdrowie :mrgreen: Chodzi o to, że sertralina jest bardziej ''uniwersalnym'' lekiem.
Michuj

przez Ritka7x 05 mar 2011, 18:51
mam pytanie do Was...czy Zoloft(Setralina) może mi pomóc jak mam lęk wolnopłynący,natretne myśli i stany depresyjne?...ale głównie chodzi mi o to czy zadziała na lęk wolnopłynący?...te objawy mam przez stłumione emocje...tylko nie dam rady z nimi żyć tak jak bym chciała;///..prosze o odp;P

Sortuj wg