SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

ZOLOFT (Sertralina-Asentra,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez kasia000 02 mar 2011, 13:13
ANNA PISZE ,ŻE W KAŻDEJ DAWCE DZIAŁA NA DOPAMINĘ :shock: :twisted:
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez kasia000 02 mar 2011, 13:19
CZYLI NIE WPŁYWA TAK W TEJ DAWCE ODCZUWALNIE 25MG..?
nie musze sie bać dopaminowego pobudzenia??bo jak narazie czuje sie dobrze-ale Ania pisze,że sertralina na lęki i nie działa...zgłupłam

przez kasia000 02 mar 2011, 13:29
DZIĘKI MARKU;-)))))

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 02 mar 2011, 13:31
Kasiu, według moich źródeł sertralina jest stosowana na lęk napadowy (ataki paniki z lub bez agorafobii) i fobie społeczną, a jej skuteczność na lęk wolnopłynący nie została dowiedziona. Ani mniej ani więcej. Ile razy można powtarzać to samo? W leczeniu GAD nie została zarejestrowana i tyle. Powody tego faktu mogą być rożne.

Po co się bez sensu zastanawiać, czemu twój stan się poprawił? Ciesz się tym, ze jest dobrze i nie wymyślaj sobie nowych powodów do zamartwiania się.
Myślę, ze będzie dla ciebie lepiej, jak ograniczymy naszą wymianę poglądów :roll:
Ostatnio edytowano 02 mar 2011, 13:36 przez Anna R., łącznie edytowano 1 raz
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Anna R. 02 mar 2011, 13:38
Dokładnie. A jeśli nadal masz tendencję do przejmowania się wszystkim, to pogadaj z twoim lekarzem, może zwiększy ci dawkę leku.
Herbert Grönemeyer

przez vivendi 02 mar 2011, 13:41
Anno, a może Twoja GADzina karmi sie 30 mg mianseryny? Próbowałaś mniejszych dawek? Pewnie próbowałaś ;), ale spytać można.

A tak poza tym, to sądzę, że nad lękami trzeba "popracować" co nieco samemu. Leki pomagają, ale trzeba to wykorzystać i zacząć je (lęki) dodatkowo zwalczać silną wolą i własną inteligencją :P Według mnie dopiero wtedy i tylko wtedy można się ich trwale pozbyć, nawet po zaprzestaniu farmakoterapii. Oczywiście nie od razu Kraków zbudowano, ale wg mnie to jest właściwa droga...
Sertra 50mg + Remeron 7,5mg

przez Anna R. 02 mar 2011, 13:55
Wiesz, zgadzam się, ale u mnie lek wolnopłynący, a czasami napadowy, wywołują leki. Myślałam o tej mianserynie i działaniu paradoksalnym, ale lęk przychodzi po południu i wieczorem, kiedy Lerivon i Zyprexa przestają działać. To jest sytuacja patowa- bez antydepresantów mam subdepresje, przy sertralinie lęki. Bez mianseryny czuję się lepiej, ale nie mogę spać :-|

Spróbuję na kilka dni odstawić Lerivon, gdy zacznę brać lamotrygine, bo ona ponoć uspakaja i działa nasennie.
Herbert Grönemeyer

przez miko84 02 mar 2011, 15:09
Kasiu nie wgłębiaj się w chemiczne działanie leków tylko patrz po sobie jak coś działa. Skoro wiesz, że możesz sobie coś wkręcić to takie zamartwianie jest najlepszą drogą do tego.

Marek77 a myślisz, że badania naukowe biorą się z powietrza? Są to badania na ludziach, badania skuteczności danego leku na setkach a czasami tysiącach osób. Nikt nie neguje tego, że największą wartością lekarza są jego osobiste doświadczenia z pacjentami, jednak przed tym czy dany lek zostanie zaakceptowany na daną przypadłość robi się duże badania (które sporo kosztują) i dopiero one mogą zdecydować czy dany lek wejdzie czy nie. Jak myślisz, dlaczego agomelatyna jeszcze nie weszła na rynek amerykański? Są dwa powody: ten lek zrobiła firma z Francji, ale drugim powodem jest to, że trudno wykazać skuteczność tego leku w badaniach. Co zresztą potwierdzają sami lekarze i pacjenci, ten lek nie jest tak skuteczny jak inne.
miko84

przez Zenonek 02 mar 2011, 15:13
miko84,

Nie ma najmniejszego sensu stosowac citalu jak jest esci , nie ?

przez miko84 02 mar 2011, 15:20
Mój lekarz stosuje teraz tylko escitalopram, bo ma większą skuteczność. Kogoś kto próbował escitalopram już nie daje na citalopram. Zresztą z citalopramu zrezygnował na rzecz lexapro właśnie.
miko84

przez Anna R. 02 mar 2011, 16:04
Ja dziś wzięłam tylko 25 mg sertraliny, bo po 50 mg lęki były zbyt silne. I dzięki bogu mija trzecia, a niepokój się nie pojawił.
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 02 mar 2011, 18:43
Bondo -jeszcze mi tu sigmy trzeba!
przy dawce 25 mg też???

-- 02 mar 2011, 17:47 --

Marek77 napisał(a):Anna R. lęki szczególnie na poczatku terapi tym lekiem mogą wynikac równiez z antagonizmu sertraliny względem receptorów sigma 1 ...opipramol-lek głównie przeciwlękowy jest tych receptorów agonistą.

MARKU czy mi to grożi na dawce 25 mg?
co to znaczy...?biore juz 3 miesiące to te sigmy mam juz za sobą?

-- 02 mar 2011, 17:48 --

ja nie zwiększę dawki bo bboję sie ,że lęki mi sie pojawia jak ANI..

-- 02 mar 2011, 17:49 --

Anna R. napisał(a):Kasiu, według moich źródeł sertralina jest stosowana na lęk napadowy (ataki paniki z lub bez agorafobii) i fobie społeczną, a jej skuteczność na lęk wolnopłynący nie została dowiedziona. Ani mniej ani więcej. Ile razy można powtarzać to samo? W leczeniu GAD nie została zarejestrowana i tyle. Powody tego faktu mogą być rożne.

Po co się bez sensu zastanawiać, czemu twój stan się poprawił? Ciesz się tym, ze jest dobrze i nie wymyślaj sobie nowych powodów do zamartwiania się.
Myślę, ze będzie dla ciebie lepiej, jak ograniczymy naszą wymianę poglądów :roll:
to jednak działa na lęki?

przez Adamo 03 mar 2011, 01:44
Anna R. napisał(a):Ja dziś wzięłam tylko 25 mg sertraliny, bo po 50 mg lęki były zbyt silne. I dzięki bogu mija trzecia, a niepokój się nie pojawił.

To wygląda na typowe chwilowe polepszenie po zmniejszeniu dawki, potem jest tylko gorzej (z tego co pamiętam). Oczywiście mogę się mylić, okaże się.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Anna R. 03 mar 2011, 08:58
Kasiu,na litość boską, lęki są rożne, rozumiesz??

Sertralina działa na fobie i lęk paniczny, natomiast na wolnopłynący u mnie nie pomaga. Jeszcze raz powtórzę, ze nie jest oficjalnie uznana za skuteczną na ten rodzaj zaburzeń.

Adamo, muszę tak dopasować dawkę, żebym mogla być na chodzie przez cały dzień- mam dziecko i te popołudniowe spadki nastroju dezorganizują mi życie.

Marek, brałam kiedyś opipramol przez kilka tygodni- u mnie nie zadziałał ani trochę przeciwlękowo.Przeciwdepresyjnie tez nie.
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg