SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Zoloft

przez Michuj 26 lut 2011, 12:53
Anna R., To pogratulować takiego stanu :smile:
Michuj

Zoloft

przez Anna R. 27 lut 2011, 09:27
Dzięki :D

Mam nadzieje, ze się utrzyma. Dziś spalam do 7.00 wiec jest jakiś postęp. Lęków tez już nie mam, co mnie bardzo cieszy.
Zastanawiam się nad zwiększeniem olanzapiny do 7,5 mg, bo zaczyna mi być za dobrze ;)
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Zoloft

przez kasia000 27 lut 2011, 09:53
Aniu olzapinę teraz bierzesz wieczorem?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zoloft

przez Anna R. 27 lut 2011, 10:04
Tak, Kasiu. Teraz biorę wieczorem. Nie wiem czemu ale oryginalna Zyprexa mnie przymula, wiec przyjmowanie rano odpada.
Herbert Grönemeyer

Zoloft

przez kasia000 27 lut 2011, 10:11
to spoko. :smile:

Zoloft (Sertralina-Asentra,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez coolkidofdeathh 28 lut 2011, 22:28
W marcu trafiłam do szpitala w Szczecinie , tam moją bulimie i zaburzenia lękowo-depresyjne próbowali leczyć sertagenem 100mg/dobe i promazyną 150/dobę, więc od marca jestem na sertagenie 100mg. 2 tyg temu postanowiłam zmienić ten lek, bo miałam wrażenie , że przestał działać i , że więcej jest skutków ubocznych niż samego działania, mianowicie zawroty głowy z samego rana, senność, otępienie itd.
Powoli odstawiałam sertagen... z początku brałam 50mg przez tydzień a od 4 dni nie biorę go już w ogóle. Zamiast tego mam pramolan - ponoć najsłabszy z leków przeciwlękowych i czuję się okropnie.
Mam ataki paniki, boję się z domu wychodzić.. wczoraj cały dzień przeleżałam w łóżku , bo przy najmniejszej próbie poruszania się kręciło mi się w głowie i miałam mdłości. Chodzę poddenerwowana, ciśnienie mi skacze, jakieś dziwne napady gorąca mam, uczucie jakbym była w klatce i jakby każdy mnie obserwował na około. Nie mam siły na nic, nie mogę się skupić na niczym. Dzisiaj nie poszłam do szkoły po 2 tyg przerwie (ferie ) i czuję się fatalnie z tym. Nie wiem czy powinnam znów zacząć brać sertagen? Przez jakieś 6 miesięcy czułam się dobrze po nim.. nie miałam żadnych lęków, w każdej praktycznie sytuacji czułam się swobodnie. A teraz wszystko jest jak dawniej... czyli gorzej.
Czy ktoś z was miał podobnie po odstawieniu sertagenu , biorąc go ponad 10 miesięcy... ?
Chciałabym wrócić do sertagenu , bo pramolan to jakieś badziewie..

Zoloft (Sertralina-Asentra,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez vivendi 28 lut 2011, 23:20
Co tu duzo mowic, chyba powinnas brac dalej. Omow to z lekarzem, ale przy takim pogorszeniu nastroju i funkcjonowania cos na pewno jest teraz nie w porzadku. Sertralina taka chyba troche jest, niby nie dziala, a jak sie przestaje brac to widac, ze jednak dzialala ;)

Moim zdaniem troszke zbyt szybko zeszlas z dawki. Osobiscie gdybym schodzil ze 100 to bym co najmniej miesiac bral 50 i obserwowal czy sie nic nie dzieje, potem 25, a potem ryzykowal stop. No ale kazdy sie czuje inaczej i musi troche sam wiedziec i "czuc", niekoniecznie zdawac sie tylko na lekarza.

Ja bym bral dalej i zastanowil sie co jescze mozna zrobic dla siebie zeby wyjsc z bagienka, bo minelo 10 miechow i jak widac jeszcze na nogi nie stanelas. No chyba, ze to tylko taki szok organizmu, bo tak jak pisalem, wg mnie zbyt szybkie zejscie z sertry to nie bylo.

Pzdr
Sertra 50mg + Remeron 7,5mg

ZOLOFT (Sertralina-Asentra,Asertin,Setaloft,Sertagen,Zotral)

przez Anna R. 01 mar 2011, 09:33
Vivendi, i jak się czujesz na sertralinie?
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 01 mar 2011, 10:28
hej znawcy czy sertralina sprawdza sie w nerwicach?

przez Anna R. 01 mar 2011, 10:41
Zapytaj lekarza ;)
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 01 mar 2011, 12:30
każdy SSRI nadaje sie w Nerwicach -sama sobie odpowiedziałam :D

-- 01 mar 2011, 11:40 --

ogólnie na SERTRALINIE zauważyłam, że po dłuższym czasie brania mnie wyciszyła, zapominałam o tym, czego się bałam, dodała mi siły do działania, człowiek koncentruje się na czymś innym niż nerwica i wszystko, co dotąd denerwowało i nie pozwalało normalnie funkcjonować staje się mniej istotne. Aczkolwiek lubię sobie czasem coś wyczytać i sie zamartwie przez monment ale szybko przechodzi-chyba to lek dla mnie-ODPUKAĆ!!!!!!!

przez Anna R. 01 mar 2011, 14:07
Od dwóch dni mam zjazd mimo grzecznego brania wszystkich zapisanych leków, w tym sertraliny. Niestety dobry humor i nadzieja się ulotniły, a pojawiła się niechęć do wykonywania najprostszych czynności i czarne myśli. Lekarz karze zwiekszyc dawke do 100 mg, a ja znowu zastanawiam sie nad odstawieniem i braniem tylko stabilizatorów.
To już trzy miesiące na SSRI i nadal jest w kratkę :?
Kiedy już nabieram nadziei, ze nastrój się wyrównał, pojawia się dołek.

Ech, nie ma lekko :-|
Herbert Grönemeyer

przez miko84 01 mar 2011, 14:26
U mnie też z początku na fluoksetynie były spore różnice nastrojów - trzeba to przetrwać. Przecież nie możesz powiedzieć o pełnym rozkręceniu się leku teraz. Ile go bierzesz? Na pewno za krótko. Ja wiem, że jak po dobrych dniach przychodzi dołek to jest trudniej ale nie można rezygnować z tego leku z tego powodu. Myślisz, że same stabilizatory dadzą Ci dobry nastrój? Może powinnaś wprowadzić tą lamotryginę? Ona jest stabilizatorem o najlepszym działaniu przeciwdepresyjnym.
miko84

przez Zenonek 01 mar 2011, 14:39
Anna R.,

Wytrzymaj, bedzie dobrze.

CHAD w sumie przewaznie dobrze reaguje na leczenie.

Nie wiem czy tak do konca mozesz liczyc czas brania Fluo, lekarze maja na ten temat nie do konca jednakowe opinie.

Sortuj wg