SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Zoloft

przez EclipSe 20 lut 2011, 11:45
Ta olanzapina to bezpieczny lek ?

Zoloft

przez miko84 20 lut 2011, 12:10
Chyba najbezpieczniejszy z neuroleptyków. Jeśli można mówić, że neuroleptyk jest bezpieczny to olanzapina jest bezpieczna. Jest pro-dopaminowa, dlatego typowe dla neuroleptyków efekty blokady dopaminy mogą na niej bardzo rzadko lub wogóle nie występować. Chyba największe ryzyko to jest to o czym pisze Anna - wpływ na metabolizm, podniesienie cukru, apetytu, a co za tym idzie wagi ciała.

Anno a próbowałaś tej kwetiapiny? Założe się, że nie zadziała tak jak olanzapina. A i jeszcze jedno, ile płaciłaś za olanzapinę? Ten lek jest bardzo drogi, mam nadzieję, że lekarz uraczy mnie zniżką...
miko84

Zoloft

przez Mattej 20 lut 2011, 12:33
Zyprexa w dawce 5 mg super na mnie działa. Wycisza i tonizuje. Z kolei dawki 7,5 + już powodują duży niepokój i spadek koncentracji.
Aktualnie teraz biorę 5 mg olanzapiny (ta oryginalna podobno mocniejsza, czystsza chemicznie) i 20mg paroksetyny. Lęki i natręctwa niweluje w znacznym stopniu. Depresji jako takiej nie mam, raczej niechęć do działania, brak motywacji i lekka anhedonia.
Próbuję jeszcze piracetamu, jednak za bardzo pobudza, ale jeszcze trochę ''potestuję''. Myślę natomiast o jakimś stabilizatorze nastroju typu lamotrygina w dawce 100mg+.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zoloft

przez EclipSe 20 lut 2011, 13:32
Po jakim czasie widzieliscie konkretne dzialania Zoloftu ? Ja lece juz 3 tydzien, ogolnie czuje wewnetrzny spokoj, jednak czasami w ciagu dnia mam napady leku.

Zoloft

przez Anna R. 21 lut 2011, 10:47
miko84 napisał(a):
Anno a nie czujesz tego działania antycholinergicznego przy olanzapinie?

Chyba się przekonałem i następnym razem jak będę u lekarza to poproszę o receptę na olanzapinę.

Miko tego działania nie czuje ani trochę, ale ogólnie w tym momencie jest świetnie. Mnóstwo energii, mniejsza potrzeba snu, wzrost zaingerowań, motywacja. Po apatii i obojętności ani śladu. Nawet wczoraj mogłam się skoncentrować i przeczytałam książkę. Po raz pierwszy od miesięcy. Taka mała rzecz, a cieszy. Był to co prawda poradnik doktora Stahla, ale jednak ;)

Chyba sertralina i olanzapina to strzał w dziesiątkę. Zastanawiam się czy dołączyć lamo, czy sobie darować. Chyba jednak na razie zrezygnuje.
Kwetiapine kiedyś krotko brałam, było w miarę ok, ale bez fajerwerków. Teraz już niczego nie będę zmieniać, bo boje się popsuć. Przy każdym nowym leku jest gorzej. Jeśli okaże się, ze muszę jednak odstawić Zolafren, to będę brac Abilify z Lyricą, o takim połączeniu wspomniał mój nowy lekarz.

Za Zolafren płaciłam w Polsce 102 zł, a Niemczech 5 Euro za Zyprexe. Od pierwszego stycznia olanzapina jest refundowana nie tylko na schizofrenie, ale tez na CHAD, wiec może twój lekarz coś pokombinuje.

-- 21 lut 2011, 10:55 --

EclipSe napisał(a):Po jakim czasie widzieliscie konkretne dzialania Zoloftu ? Ja lece juz 3 tydzien, ogolnie czuje wewnetrzny spokoj, jednak czasami w ciagu dnia mam napady leku.

Trzy tygodnie to może być za krotko na poprawę. Choć sertralina często działa szybko, to czasami czeka się na efekty nawet do 8-12 tygodni.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Zoloft

przez kasia000 21 lut 2011, 17:19
Ana mniejsza potrzeba snu..?
to przes sertralinę? masz bezsenność?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Zoloft

przez Anna R. 22 lut 2011, 10:22
Kasiu- panika stop ;)

Myślę, ze mam lekką hipo, bo budzę się o 6, co u mnie jest niezwykle. Nie jest to bezsenność, zasypiam bez problemów. Zawsze sypiałam 10-12 godzin, teraz wystarczy mi 6. Ale czuje się fantastycznie, znowu biegam i jeżdżę na rowerze. Do tego schudłam dwa kilo, co napawa mnie optymizmem. Chyba ta sertralina to nie taki zły lek, ale dawki 100-200 mg nie dzialaja na mnie dobrze.
25-50 mg to ilość optymalna, także Kasiu jeśli u ciebie ok, to nie zwiększaj.
Herbert Grönemeyer

Zoloft

przez Adamo 22 lut 2011, 13:16
Anna R., trzymaj dawki i nic nie zmieniaj. Skoro zaskoczyło i dobrze działa to warto jeszcze poczekać i zobaczyć, czy to stabilny stan.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Zoloft

przez Anna R. 23 lut 2011, 08:58
Nie chce zapeszyć, ale od soboty jest dobrze i na pewno nie zwiększę, choć lekarz kazał brać setkę. Wczoraj nawet nie musiałam ratować się alprazolamem :yeah:
Wróciły emocje, nadzieja i optymizm. Bardzo mnie to cieszy, bo brak uczuć był naprawdę przerażający.
Herbert Grönemeyer

Zoloft

przez neonova 23 lut 2011, 13:17
Ja biorę chyba 3 tydzień 50 mg. Lekarz zalecił 100. Na początku dostałam takiego speeda, że czułam jak podfruwam! Uczucie było dziwne, hipomania po roku depresji... W dwa dni zrobiłam to, do czego nie mogłam się zebrać przez półtora roku :twisted: Miałam też kłopoty ze spaniem, leżałam po 3 godziny w łóżku przekręcając się z boku na bok, mózg chciał dalej coś robić, ale ciało już nie bardzo... Teraz śpię dobrze, ale nastrój poleciał w dół. Zastanawiam się, czy by sobie jeszcze jednego tabsa nie dołożyć wieczorem, ale boje się, że bezsenność będzie wtedy gwarantowana :evil:
Boże! Spraw, by mi się chciało, tak jak mi się nie chce...!

Zoloft

przez foyle 25 lut 2011, 12:57
Witam
Od trzech miesięcy próbowałem sam sobie poradzić z lękami ( szczególnie wieczorem ) i bezsennością.
Początek to słaby bellergot , potem sedam , ale zero poprawy , dopiero afobam postawił mnie na nogi.
Po nim było super , miałem całe opakowanie 0,25 , wystarczyła jedna tabletka wieczorem .
Po wizycie u psychiatry zapisał mi Zoloft 50mg - 5 dni po pół tabletki , potem 1 rano i jednocześnie zmniejszać wieczorem Afobam do połówki. ( jest zdecydowanym przeciwnikiem benzo )
Biorę Zoloft 10 dni , mam jeszcze jedną tabletkę Afobamu ,czytam że Zoloft działa po 3-4 tygodniach i już się martwię co będzie jak go nie wezmę :(
Może więc jeszcze przez ten czas wspomagać się Afobamem , choć ta połówka nie daje takiego komfortu jak cała , ale może pozwoli dotrwać aż Zoloft zacznie działać ??
Pozdrawiam all

Zoloft

przez Anna R. 25 lut 2011, 18:03
Afobam można brać do miesiąca czasu spokojnie. Najdłużej jadłam go trzy miesiące, tez na sen- 0,25 mg codziennie wieczorem. Nie uzależniam się od alprazolamu, ale są tacy, którzy mają problemy przy odstawieniu. Do ciebie należy decyzja, co zrobisz. Spróbuj przespać jedna noc bez tabletki, ewentualnie możesz poprosić lekarza o Stilnox lub Tranxene. Z nieuzależniających polecam Lerivon (mianseryna), można łączyć z sertraliną, sama tak mam przepisane.
Herbert Grönemeyer

Zoloft

przez kasia000 25 lut 2011, 18:11
ja też..
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Zoloft

przez Anna R. 26 lut 2011, 07:18
Nadal sertralina i nadal jest świetnie. Ciekawe jak długo to potrwa ;)

Chodzę spać o 21.00, bo o 5.30 jestem już na nogach. W nocy sypiam dobrze, mam dużo energii w dzień. Libido wróciło do normy po zwiększeniu olanzapiny (można nawet powiedzieć, ze jest ponadprzeciętne), ale pojawiły się problemy z osiągnięciem satysfakcji seksualnej. Fluoksetyna pod tym wzgledem wypadała lepiej. No cóż, coś za coś.
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg