SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Zoloft

przez Anna R. 06 lut 2011, 23:10
kasia000 napisał(a):bo jest bardzo dobry i lekarze lubią ten lek bo to ,że wam się nie udało jest miliony ludzi co mają sukcesy z tym lekiem..taka prawda!!!!!!

Lekarze lubią ten lek, bo szybko działa, dodaje chorym napędu, na ogół nie powoduje objawów ubocznych, można go stosować we wszystkich grupach wiekowych i u osób po zawałach. Do tego dobrze łączy się z innymi lekami.

Ma jednak kilka wad: nie podnosi nastroju tak dobrze jak napędu, działa prolękowo, a na natręctwa trzeba dawki rzędu 200-250 mg,
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Zoloft

przez Anna R. 06 lut 2011, 23:26
Co jeszcze raz potwierdza, ze lek działa dobrze na napęd. Niestety u mnie zabija libido, fluo jest pod tym wzgledem lepsza.
Herbert Grönemeyer

Zoloft

przez kasia000 07 lut 2011, 09:07
eeee tam...nie przesadzaj...
brałam seroxat i mam porównanie nie czuje większej róznicy..moze jestem bardziej sobą tzn..czuje emocje nie są one tak stępione jak na seroxacie ,więcej czuję ,że kocham moja rodzinę a nie zamrożona jak kamień..na paroksetynie..ja nie narzekam śpię ok.a to najważniejsze!!!
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pytanie

przez ewunia1212 07 lut 2011, 10:18
Czy brał lub bierze ktoś z was Setaloft jakie macie opinie na temat tego leku.Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 07 lut 2011, 11:46 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączony z odpowiednim tematem.

Pytanie

przez Michuj 07 lut 2011, 11:21
Ślepa jesteś? :szukam: masz ten lek kilka postów poniżej :roll:
Michuj

Re: Setaloft (Sertralinum)

przez ewunia1212 07 lut 2011, 11:25
momlovesdad napisał(a):Cześć. Biorę setaloft już czwarty raz. Za pierwszym razem dano mi dawkę 50 mg. Zaczęła na mnie działać po równym tygodniu, czułam się w końcu sobą, koszmar minął. Drugi raz przepisano mi od razu 100 mg. Połówka zadziałała na mnie pobudzająco już na drugi dzień, brak paraliżu ołowianego, itd. Potem zaczęło się coś chrzanić jakoś po dwóch dniach(może te wczesniejsze pozytywne skutki pojawiły się przez efekt placebo),dostalam dodatkowo lerivon 10mg na noc. Wszystko znowu jakos po tygodniu się unormowało. Jednak jak bralam 3 raz setaloft, ten lek w ogóle na mnie nie działał. Brałam od sierpnia do niedawna seronil. Czułam się ciągle nieswojo,bez chęci do życia,wiedziałam,ze nie jest tak jak być powinno. Po setalofcie kiedyś żyłam pełnią życia. Tydzien temu psychiatra przywrócił mi znów setaloft twierdząc,że skoro kiedyś tak pozytywnie na mnie działał, być może ta substancja się ze mnie wypłukała i na nowo zacznie działać jak kiedyś. Oby... Dzisiaj mija 7 dzień od ponownego brania leku. Nie wiem juz sama co myśleć. Zawsze miałam przy tym leku początkowe efekty uboczne:takie uciążliwe ziewanie,nudnosci,brak apetytu. Tym razem ich nie odczuwam, martwię się, że kompletnie nie działają. Proszę o jakieś opinie na ten temat...

Ja zaczynam swoją przygode z setaloftem miałam wczesniej citabax ktory fajnie dzialal przez 2 lata a pozniej innych kilka mozarin anafranil po nim czułam sie okropnie.Po setalofie pierwsze dni na dawce 0,25 bol glowy i zmęczenie od dzis jestem na 0,5mg nie wiem jak to będzie już mam tych prób z lekami kilka jestem nimi zmęczona i wystraszona .Czy zadziała i oby bylo dobrze.Pozdrawiam.

Zoloft

przez Anna R. 07 lut 2011, 13:00
Właśnie dlatego, nie chcialam paroksetyny, bo stępia uczuciowość, a ja i tak miałam spłycone emocje. Sertralina poprzez niewielkie działanie dopaminergiczne nie wywołuje takich objawów ubocznych. Moim zdaniem to niezły lek, i pewnie nadal bym go brała, gdyby nie jego lękotwórczość

Kasiu, ale ty bierzesz 25 mg, to przy natręctwach nie jest nawet dawka terapeutyczna. Nic dziwnego, ze libido masz w porządku. Ja przyjmowałam 100-150 mg i o seksie mogłam zapomnieć.
Herbert Grönemeyer

Zoloft

przez kasia000 07 lut 2011, 13:49
mi jest dobrze na tej połóweczce..nie zwiększam narazie
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Zoloft

przez Anna R. 07 lut 2011, 14:27
Jeśli się dobrze czujesz, to nie musisz zwiększać. Najlepiej jest brać minimalną działającą dawkę.
Herbert Grönemeyer

Setaloft (Sertralinum)

przez Muertogatito 10 lut 2011, 14:20
pół roku brania setaloftu 300mg - mam wrażenie ,że tak samo zadziałałoby na mnie 300mg witaminy C.

Zoloft

przez specjal 10 lut 2011, 19:01
dobry byl lek 0 ubocznych jak po kazdym leku
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

Setaloft (Sertralinum)

przez sew333 12 lut 2011, 00:43
JEST OK . BO PRÓCZ BRANIA LEKÓW TRZEBA SIĘ AKTYWIZOWAĆ. TERAZ PO PRACY GDY WRACAM BARDZO ZMĘCZONY JUŻ NIE MAM LĘKÓW ŻADNYCH , NIE BOJE SIĘ LUDZI , MOGE KAŻDEMU Z UŚMIECHEM PATRZEĆ W OCZY. ALBO WYSIŁEK ALBO LEKI DZIAŁAJĄ.
ALE RACZEJ TO I TO . W POPRZEDNIEJ PRACY WYSIŁEK NIE POMAGAŁ. WIĘC LEKI SĄ OK. BRAĆ BRAĆ I SIĘ NIE ZASTANAWIAĆ.
MI PO TYGODNIU OD DAWKI 200mg się polepszyło. NO ALE TEŻ ZAPRZESTAŁĘM MASTURBACJI , KTÓRA POWIĘKSZAŁA MOJĄ NERWICE.
CHOLERA NIE WIEM CO TAK NAPRAWDE POMOGŁO>LOL>

Setaloft (Sertralinum)

przez zaqzax 12 lut 2011, 02:19
zmniejszam dawke do 150mg bo czuje sie nazbyt nerwowy na 200mg, biore juz 3 miesiąc ten lek.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Zoloft

przez zaqzax 12 lut 2011, 02:21
ciesze sie ze ten lek mozna tak tanio kupic, za Sertagen płacę tylko 8zł a za inne po minimum 35zł aż po 55zł.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Sortuj wg