SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Asentra (Asertin)

przez EclipSe 03 lut 2011, 14:34
Ja od dzis jade na Asentra 50mg.

Rok temu bralem Lexapro na depreche i mi pomoglo. Teraz nasilily mi sie stany lekowe, 5 dni przed wizyta u psyhiatry zapodalem 10mg lexapro codziennie. Lekarz przerzucil mnie na Asentra, bo lexa dzialala wczesniej (rok temu) na depreche, ale leki pozostaly.

Razem z lexapro bralem dodatkowo kapsy z kofeina, bo mnie strasznie zamulala. Teraz tak samo mam z Asentra 50mg. To mija po jakis 7 - 14 dniach tak ?

Asentra (Asertin)

przez boowoo 05 lut 2011, 18:11
Czy ktoś z was miał takie problemy jak biegunki, ciągłe mdłości, odbijanie się, ucisk w przełyku.
Nie wiem czy to asentra, czy rispolept czy jakies wrzody zaladka ( tak hipochondria) mam już stanowczo dosyć całej NNowej sytuacji.

Asentra (Asertin)

przez Anna R. 05 lut 2011, 19:57
Rozwolnienie, mdłości i bóle brzucha są wśród objawów ubocznych Asentry. Miałam je wszystkie, przeszły po tygodniu.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zoloft

przez gosia020 05 lut 2011, 22:12
Witam, opisze wam moj przypadek.
przeczytalam wszystko na temat Zoloftu i wszystkie opinie na forum. Postanowilam po miesiacu przyjmowania leku dopiero napisac co i jak. Przyznam sie wam szczerze, ze na poczatku sie wystraszylam tego co niektorzy z was pisali, ale w koncu odwazylam sie wziac. Pierwsze pol tabletki w dawce 50 mg zadzialalo tragicznie. Myslalam, ze zejde z tego swiata:)
:D . Na drugi dzien wrocialam do mojego psychiatry i sie pytalam czy tak ma byc, bo ja chyba nie dam rady tego brac. Moj nastroj z dnia na dzien byl gorszy, a hustawki ktore mialam utrudnialy zycie mnie i mojej rodzinie. Klocilam sie z mezem o wszystko, nawet namniejszy problem wydawal mi sie ogromny. Ograniczylam spotkania ze znajomymi i wiedzialam, ze depresja zbliza sie wielkimi krokami. Na szczescie przechodzac ja juz wczesniej dwa razy wiedzialam jak zareagowac. Po drugiej dawce tabletki na drugi dzien czulam sie lepiej, ale mialam klopoty z oddychaniem i czulam sie czasami jak na wielkim kacu:). Dzieki wam wiedzialam, ze te dni trzeba przetrwac, pewnie inaczej bym sie poddala. Rezultat po 5 tyg brania jest widoczny w nieoczekiwany przeze mnie sposob. Nastroje depresyjne ustaly, nie kloce sie z mezem o byle co, leki odeszly i powrocila pewnosc siebie. Nie nawidze depresji i ciesze sie ze umiem ja rozpoznac, zeby odpowiednio zareagowac. Chcialabym chodzic na psychoterapie, ale nie mam na to kasy a w Polsce nie mieszkam, zeby korzystac z panswowki. Pozdrawiam Was wszystkich i zycze wytrwalosci i powrotu do zdrowia, mnie juz lepiej:*

-- 05 lut 2011, 21:15 --

zapomnialam dodac, ze teraz biore dawke 0,75 mg i pije dwa piwa dziennie. Nic mi sie nie dzieje, ale wiecej nietykam bo sie boje. W kazdym razie do dwoch browarkow wolno

Zoloft

przez Anna R. 05 lut 2011, 22:37
0, 75 mg? a nie 75?
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Zoloft

przez Michuj 05 lut 2011, 23:24
Kolejna osoba dzieli tabletkę na 100 części :pirate: :mrgreen:
Michuj

Zoloft

przez Michuj 05 lut 2011, 23:30
Marek77, Dla Ciebie jest wątek o paroksetynie :mrgreen:
Michuj

Zoloft

przez gosia020 05 lut 2011, 23:40
Pomylilam sie dawka to 75 mg:) no chyba nie byloby sensu dzielic tabletki na 100 czesci, po prostu biore 1,5 tabletki. Zaczely mi pomagac po 5 dniach, po mimo zlych skutkow ubocznych. Mniej wiecej po tyg moj nastroj zaczal sie stabilizowac i zle mysli nie przychodzily taj jak przed przyjeciem leku. Natomiast teraz po 5 tyg. Te same mysli mi sie pojawiaja ale widze je nie w taki negatywny sposob. Boje sie tylko co bedzie jak przestane je brac. Napiszcie prosze jak sie czuliscie po odstawieniu, boje sie ze wroci:(

Setaloft (Sertralinum)

przez sew333 05 lut 2011, 23:54
Ja od czwartku jestem na dawce 200mg. A wczesniej bylo 150mg. A dodatkowo lekarz przepisal mi lek TRITTICO ( 1\3 tabletki wieczorem )

A i prace znalazłem w końcu, mam nadzieje,że już będe się czuł coraz lepiej.

A Ktoś pisał ,że sie pocił strasznie po tych lekach w nocy. To ja wlasnie po tym setalofcie , nic się nie poce. A gdy przerywałem wcześniej leczenie z głupoty, to wlasnie mialem koszmary nocne i wlasnie wstawałem strasznie spocony ,aż kołdre musialem zmieniać. Także lek tutaj u mnie działa ok.

I jak narazie ani Setaloft ani Trittico nie powoduje u mnie zadnych skutków ubocznych. Jestem nawet troche odważniejszy.

-- 05 lut 2011, 23:17 --

aha i nawet po tej dawce 200mg lepiej się wczówam podczas słuchania solówek pewnych utworów muzycznych............

Zoloft

przez Michuj 06 lut 2011, 00:00
No bo sertra jest najszybciej działającym SSRI. U mnie zadziałała jakoś 5 tygodnia chyba. Szkoda, że z mizernym efektem ;)
Michuj

Zoloft

przez Zenonek 06 lut 2011, 11:26
Lol zmieniam to gowno lada dzien. Mi prawie nic nie pomogla. Nie wiem doprawdy dlaczego moj lekarz tak mnie prowadzil zebym bral ten lek tak dlugo.

Zoloft

przez kasia000 06 lut 2011, 11:43
bo jest bardzo dobry i lekarze lubia ten lek bo to ,że wam sie nie udało jest miliony ludzi co mają sukcesy z tym lekiem..taka prawda!!!!!!
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Zoloft

przez Zenonek 06 lut 2011, 12:01
Nie jest to wcale taki dobry lek.

Np taka Fluoksetyna nie dosc, ze bardziej podnosi pewnosc siebie i nastroj to jeszcze dziala troche przeciwlękowo. A moze dac wiecej napedu niz Sertra.

Do Paro i Esci to w ogole nie ma porownania.

Sertra to cienki lek, taki "ni pies, ni wydra".

Jasne, ze wielu osobom pomogl, ale dzialanie tegoz jest takie umiarkowane, bo ani nie redukuje natrectw specjalnie, ani nie dziala przeciwlękowo...Generalnie to chyba najgorszy SSRI.

Zoloft

przez miko84 06 lut 2011, 16:45
Mi sertralina też nie pomogła.
miko84

Sortuj wg