SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Setaloft (Sertralinum)

przez Moolik 14 sty 2011, 23:38
Jak to jest ze depresje i stany lekowe sa wywołane przez deficyt serotnoniny a psycho terapia wcale nie zwieksza ich poziomu a jednak pomaga o co tu chodzi przeciez jak człowiek ma serotoniny to chyba nigdy nie bedzie szczesliwy i psychoterapia nie pomoze jak to jest ??
Moolik

przez Anna R. 14 sty 2011, 23:41
Mnie tam dwuletnia terapia wcale nie pomogła.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez momlovesdad 15 sty 2011, 00:11
Moolik napisał(a):Jak to jest ze depresje i stany lekowe sa wywołane przez deficyt serotnoniny a psycho terapia wcale nie zwieksza ich poziomu a jednak pomaga o co tu chodzi przeciez jak człowiek ma serotoniny to chyba nigdy nie bedzie szczesliwy i psychoterapia nie pomoze jak to jest ??

Też tego nie pojmuję. Nigdy nie wierzyłam w zbawienną moc psychoterapii. Ja wiem,że gdybym miała całkowicie zastąpić leki pomocą psychologa, moje życie ograniczyłoby się do poziomu rośliny ;]
Jak kiedyś pomogły mi leki, absolutnie nie odczuwałam potrzeby pracy z psychologiem. Jedynie niekiedy miewałam taki strach przed nawrotem, ale wmawiałam sobie,że to nie nastąpi.
Teraz chodzę do psychologa(bardzo rzadko), bo... sama nie wiem. Jestem sceptycznie do tego nastawiona, ale pani szanowna psychiatra kazała, to sobie chadzam ;]

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 15 sty 2011, 00:31
Marek77, to wytrwaj z 2,5 miesiąca na tej sertralinie, wtedy będziesz mógł powiedzieć, że działa albo nie. Tak to ja ;)
U mnie paroksetyna odwróciła wszystko we łbie o 180 stopni. Na same plusy. Ale kosztowało to ciężkie 8 tygodni.
Michuj

przez kasia000 15 sty 2011, 07:53
Moolik napisał(a):Jak to jest ze depresje i stany lekowe sa wywołane przez deficyt serotnoniny a psycho terapia wcale nie zwieksza ich poziomu a jednak pomaga o co tu chodzi przeciez jak człowiek ma serotoniny to chyba nigdy nie bedzie szczesliwy i psychoterapia nie pomoze jak to jest ??

dokładnie-też ciągle o tym myślę!!!

[Dodane po edycji:]

dokładnie jak psycholog pomoże mi na objawy odstawienne seroxatu?

Napisałam do eksperta lekarza na innym forum -doktor nauk medycznych-psychiatra.Napisałam ,że brałam (ę) seroxat tyle lat..cierpi na to i na to...bardzo mnie uspakajał,pocieszył,powiedział ,żę Pomocna bywa jeszcze psychoterapia behawioralna, która pozwala pacjentom zrozumieć mechanizm powstawania objawów lękowych oraz ,że niekiedy nasileniu objawów lękowych powinienno się, przewlekle zażywać leki, które chociaż w części usuwają objaw.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Zenonek 15 sty 2011, 12:34

To bardzo proste....Emocje, sposob myslenia, przekonania itp itd maja ogromny wplyw na prace mozgo...

Poziom neurotransmiterow u osob zaburzonych jest najczesciej falujacy, nierowny, wiec moze sie zmieniac nawet pod wplywem jakis tam niewielkich wydarzen...

Leki powoduja ustabilizowanie poziomu np serotoniny.

Psychoterapia bywa bardzo pomocna, poniewaz pozwala zmienic myslenie, zrozumiec pewne rzeczy itp itd

przez kasia000 15 sty 2011, 13:20
także nie muszę sie przejmować bedąc na małych dawkach podtrzymujących przewlekle że mam zrytą banie;-) :shock:

przez Zenonek 15 sty 2011, 13:28
kasia000,

Z drugiej strony jak mialas juz zryta wczesniej, to czym sie przejmujesz :mrgreen:

przez kasia000 15 sty 2011, 13:37
dokładnie-bardziej sie zryć nie da;-0

przez Zenonek 15 sty 2011, 13:38
Widze, ze dzisiaj cos sie lepiej czujesz ?

Wczoraj ostro panikowalas, a dzisiaj nawet zartujesz...dobry znak ? :P

przez kasia000 15 sty 2011, 14:58
bo u mnie to jak w kalejdoskopie;-))

Ciesze sie dziś bo idę na urodzinki;-) :lol:
gorzej będzie jutro... :hide:

przez Anna R. 15 sty 2011, 23:22
Marek, a czasem nie za często skaczesz z leku na lek? W ten sposób żaden nie ma szansy rozwinąć swego działania w pełni.
Herbert Grönemeyer

przez Anna R. 16 sty 2011, 14:00
Sertralina brana z mianseryną ma większe działanie terapeutyczne, do tego Lerivon redukuje lęki, które mogą się pojawić przy zwiększeniu dawki.
Herbert Grönemeyer

przez Anna R. 16 sty 2011, 15:15
Ketrel tez ma działanie przeciwlękowe i w większych dawkach stabilizujące nastrój. Wiec może powinieneś do niego wrócić, skoro lekarz zalecił.

Natomiast splątanie i poczucie odrealnienia po pierwszych dawkach mianseryny jakkolwiek naprawdę uciążliwe, naprawdę mija z czasem
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg