SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Setaloft (Sertralinum)

przez Korba 10 sty 2011, 18:19
a czy Pilc może i ma mnie przetestować te cudeńka? :mrgreen:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Zenonek 10 sty 2011, 18:21
Poszukaj na necie , moze jeszcze szuka ochotnikow.

Ostatnio otrzymal nagrode im Sniadeckiego ! To taki polski nobel psychiatryczny !

Boje sie tylko o to, zeby jakis pojebany amerykanski miliarder z mania wielkosci nie wykupil calego instytutu w KR i bedzie kicha.

przez Moolik 10 sty 2011, 19:03
jak jest z tym dziłaniem na dopamine w dace 150 mg jest odczuwalne czy raczej lipa
Moolik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez momlovesdad 10 sty 2011, 19:12
Cześć. Biorę setaloft już czwarty raz. Za pierwszym razem dano mi dawkę 50 mg. Zaczęła na mnie działać po równym tygodniu, czułam się w końcu sobą, koszmar minął. Drugi raz przepisano mi od razu 100 mg. Połówka zadziałała na mnie pobudzająco już na drugi dzień, brak paraliżu ołowianego, itd. Potem zaczęło się coś chrzanić jakoś po dwóch dniach(może te wczesniejsze pozytywne skutki pojawiły się przez efekt placebo),dostalam dodatkowo lerivon 10mg na noc. Wszystko znowu jakos po tygodniu się unormowało. Jednak jak bralam 3 raz setaloft, ten lek w ogóle na mnie nie działał. Brałam od sierpnia do niedawna seronil. Czułam się ciągle nieswojo,bez chęci do życia,wiedziałam,ze nie jest tak jak być powinno. Po setalofcie kiedyś żyłam pełnią życia. Tydzien temu psychiatra przywrócił mi znów setaloft twierdząc,że skoro kiedyś tak pozytywnie na mnie działał, być może ta substancja się ze mnie wypłukała i na nowo zacznie działać jak kiedyś. Oby... Dzisiaj mija 7 dzień od ponownego brania leku. Nie wiem juz sama co myśleć. Zawsze miałam przy tym leku początkowe efekty uboczne:takie uciążliwe ziewanie,nudnosci,brak apetytu. Tym razem ich nie odczuwam, martwię się, że kompletnie nie działają. Proszę o jakieś opinie na ten temat...

przez Moolik 11 sty 2011, 19:29
kto zazywał przez dłuzszy czas dawke 150 lub wiecj ?? da sie odczuc działanie na dopamine czy to raczej bajka z tym ze serta działa na dopamine
Moolik

przez Zenonek 11 sty 2011, 19:45
Moolik,

To nie bajka. W leksykonach medycznych jest to napisane.

Ponadto niektorzy biora 300-400 mg i reaguja na to znacznie lepiej niz np na 150-200.

przez Moolik 11 sty 2011, 23:07
Zenonek, 300 400 mg moze i bym sie lepiej czuł ale raczej nie brał bym takiej dawki bo te leki podobno niezle niszcza watrobe a w takiej dawce to juz wogole
Moolik

przez Anna R. 11 sty 2011, 23:09
Trzeba poprosić lekarza o Heparegen i robić okresowe kuracje.

Co to jest lek Heparegen i w jakim celu sie go stosuje :
Heparegen tabletki zawiera jako substancje czynną kwas tiazolidynokarboksylowy.Ulega on w wątrobie przemianie do postaci aktywnej,ktora zawiera wolną grupę -SH, niezbędną do tworzenia połączeń tiolowych w procesach metabolicznych w wątrobie, zwłaszcza w przemianach warunkujących procesy detoksykacji. Chroni miąższ wątroby przed uszkadzającym działaniem toksyn bakteryjnych, wirusowych oraz toksyn przemysłowych, leków i alkoholu.Działa żółciopędnie. Heparegen tabletki stosuje się jako lek pomocniczy w ostrych i przewlekłych schorzeniach wątroby o różnej etiologii oraz w toksycznym uszkodzeniu wątroby spowodowanym alkoholem, lekami lub substancjami chemicznymi.
Jak stosować lek Heparegen
Dorośli i dzieci powyżej 15 roku życia.
Początkowo 200mg (2tabl.) 2-3 razy na dobę,następnie po ustąpieniu ostrych objawów 100mg(1tabl.) 2 razy na dobę.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez mała26 12 sty 2011, 00:26
jestem od 2 m-cy na setalofcie, natrętne myśli minęły po jakiś 3 tyg,ale nastrój nie najlepszy, ale to nie o to mi chodzi, mianowicie od 3 tyg. mam problem ze snem tzn. brakiem ciągłości snu, co jest bardzo wyczerpujące, czy macie do zaproponowanie jakieś ziołowe specyfiki bo nie chce się pchać w kolejną chemię ;)

[Dodane po edycji:]

...acha i tak wogóle czy setaloft ma coś wspólnego z tym problemem?

przez kasia000 12 sty 2011, 10:39
najlepiej brać jakiś neuroleptyk na sen z początku kuracji..lub mianserynę,hydroxyzynę..itp jest duzo leków nie przepisał ci nic na noc?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Anna R. 12 sty 2011, 10:45
Mała26 możesz spróbować Benosen. To właśnie lek ziołowy, pomaga na niewielkie problemy ze snem. Jeśli nie poskutkuje poproś lekarza o mianserynę do Setaloftu.
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 12 sty 2011, 11:03
JA miałam tak przed sertraliną..obsesyjne natrętne myslenie o swoim stanie zdrowia,czytanie natrętnie for internetowych,analizowanie każdego wątku mnie niszczyło psychicznie,,,,ciągle bałam się,o przyszłość,jak będę spała,jak będę się czuła,,,itp...natręctwa myśli,nie dawały mi życ!
Teraz muszę swierdzić,że sertralina zdecydowanie wyciszyła mi te pierdzielone myślenie choc biore zaledwie 25 mg,myslałam,,że ten koszmar sie nie skończy,za niedługo wskoczę na 50 mg.
I nawet nastrój mam lepszy..bo nie czuję tego myslenia natretnego,,,a tylko ono obniżało mi nastrój i wzmagało lęk..
byc moze sertralina jest na ZOK lekiem OK!JAK dla mnie...oby na długo!!!
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Anna R. 12 sty 2011, 11:16
Kasiu, to super, ze sertralina ci pomaga i do tego w takiej malej dawce. Oby tak dalej :great:

U mnie ten lek powodował wahania nastroju i lęki. Ten zmienny nastrój był szczególnie wykańczający, bo jeden dzień był wspaniały, a kolejny tragiczny.
Przy 100 mg nastrój się ustabilizował, ale niestety na najniższym poziomie.
Herbert Grönemeyer

przez mała26 12 sty 2011, 11:39
dzięki za odpowiedzi spróbuje tego Benosen (choć wiadomo jak ziołowe leki działają)
kasia000 ja miałam to samo cholerne natrętne myślenie, jak się uczepiłam jakiegoś wątku myślałam na okrągło, analizowałam,podważałam aż mi się w głowie z tej wirówki myśli kręciło po setalofcie lepiej, ale przy wcześniejszym epizodzie brałam anafranil i wydaje mi się że po nim szybciej wróciłam do
,,normalności"

Sortuj wg