SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Fraglin 21 sty 2007, 21:54
Wcale nie wysokie. Wysokie to są 400 w badaniach klinicznych.

Abstrakt:

OBJECTIVE: To evaluate the efficacy and safety of high-dose sertraline for patients with obsessive-compulsive disorder (OCD) who failed to respond to standard sertraline acute treatment. METHOD: Sixty-six nonresponders to 16 weeks of sertraline treatment who met DSM-III-R criteria for current OCD were randomly assigned, in a double-blind continuation phase of a multicenter trial, either to continue on 200 mg/day of sertraline or to increase their dose to between 250 and 400 mg/day for 12 additional weeks. Efficacy measures included the Yale-Brown Obsessive Compulsive Scale (YBOCS), the National Institute of Mental Health Global Obsessive Compulsive Scale (NIMH Global OC Scale), and the Clinical Global Impressions-Severity of Illness and -Improvement (CGI-I) scales. Data were collected from July 26, 1994, to October 26, 1995. RESULTS: The high-dose (250-400 mg/day, mean final dose = 357, SD = 60, N = 30) group showed significantly greater symptom improvement than the 200-mg/day group (N = 36) as measured by the YBOCS (p = .033), NIMH Global OC Scale (p = .003), and CGI-I (p = .011). Responder rates (decrease in YBOCS score of > or = 25% and a CGI-I rating < or = 3) were not significantly different for the 200-mg/day versus the high-dose sertraline group, either on completer analysis, 34% versus 52%, or on endpoint analysis, 33% versus 40%. Both treatments showed similar adverse event rates. CONCLUSION: Greater symptom improvement was seen in the high-dose sertraline group compared to the 200-mg/day dose group during continuation treatment. Both dosages yielded similar safety profiles. Administration of higher than labeled doses of selective serotonin reuptake inhibitors may be a treatment option for certain OCD patients who fail to respond to standard acute treatment.

przez matija 22 sty 2007, 23:02
Też brałam Asentre ale mała dawke, dlatego rzuciłam bo nie pomagało mi! Zamist iść po wiekszą!!! Błąd!!!

przez LuC 23 sty 2007, 18:58
ja na zoloft przeszedłem po 2 latach seroxatu, 1 tabl 50mg - żadnych ubocznych na razie nie mam (biorę 4 dzień) - poprawy też nie widzę (jeszcze! - mam nadzieję)

tylko tak sobie myślę czemu jak poprosiłem o zmianę leku to dostałem w zasadzie to samo- wg. http://pl.wikipedia.org/wiki/Sertralina to te same leki (acz nie przeczę, iż w innej dawce dostałem zoloft)
"Należy doceniać to, co się posiada, nie niszczyć tego, a i korzystać z życia piersią pełną, bo nie znamy dnia ani godziny "

pozdr...
LuC
LuC

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Żuk 24 sty 2007, 16:15
ja biorę stówkę sertraliny w Zotralu. I zaprawdę ciekawych rzeczy po tym doświadczam- mam stokrotną biegunkę, klepotania serca, derealizację jak byk, film mi się na ulicy urywa;) Ale, ale...mili państwo- natręctwa niewielkie, troochę nasiliły się lęki, ale co tam, każdy przeciez jakieś lęki ma. Planujemy z doktorem A. skoczyć do 150mg. Wtedy- przenośne wuce, najlepiej garnuszek jakiś do tyłka przywiązać, aparat do EKA na plecki, i za rączke ktoś mnie do pracy zaprowadzi..... Aha. Świetnie mi się po tym uczy. Średnia 4.9 to chyba coś...?:)
...w nocy wszystkie koty są czarne.....

przez Fraglin 24 sty 2007, 17:16
Kup sobie Loperamid na biegunkę, a objawy uboczne powinny mijać w trakcie terapii

przez Żuk 25 sty 2007, 07:44
po 3 miesiącach to chyba już najwyzsza pora...;-)

przez Fraglin 25 sty 2007, 16:11
Zmień lek skoro twój organizm go nie toleruje, po co się męczyć. Ja biegunkę miałem tylko na początku, lekką, a teraz biorę 200 i nie ma... nie wiem, może spróbuj nie zażywać tego na pusty żołądek. Generalnie wszystkie SSRI wywołują nudności i biegunki u części pacjentów... więc może jakiś inny lek z innej grupy - Mirzaten ?

przez Żuk 25 sty 2007, 20:17
to jest jakiś czeski film:)

przez Edyp 31 sty 2007, 22:51
Luxety nie było tylko chwilowo. Właśnie się dowiedziałem, że od tego tygodnia znów wchodzi na półki w aptekach :) W przyszłym tygodniu wypróbuję Zoloft, bo ponoć jest najbardziej oczyszczony.
Edyp

przez Żuk 01 lut 2007, 07:45
...a tak naprawdę- jaka jest różnica między Asentrą, Zotralem, Zoloftem, Luxetą...czy nazwa i producent ma takie znaczenie?:/ To tak jak czekolada z Biedronki vs. Milka?...Tabletki z metką?

przez Edyp 02 lut 2007, 13:56
Dużej różnicy to nie ma. Substancją czynną zawsze jest sertralina. Różnica jest w substancjach pomocniczych i nośnych (takich jak powłoka itp). Jednak podczas produkcji sertraliny powstają zbędne substancje uboczne i zoloft jest najbardziej z nich oczyszczony.

Nie wiem czemu też Asentra mnie mocno uypiała, a w przypadku Luxety i Zotralu nie było takiego efektu.
Edyp

przez grown-up19 02 lut 2007, 16:00
trzeba jeszcze podkreślić, że Zoloft jest znacznie droższy niż Asentra, Zotral lub Luxeta. Są jeszcze inne odpowiedniki: Stimuloton, Setaloft, Gladem oraz Sertahexal. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Pozdrawiam!
Obrazek

przez Halunia 02 lut 2007, 18:50
Dziekuje, uspokoiliscie mnie. Na luxete na prawde dobrze reaguje, a wiadomosc, ze zostala wycofana byla dla mnie jak grom z jasnego nieba. Myslalam, ze bede musiala wrocic do bioxetinu. Bardzo Wam dziekuje
buuuuuu..........

zmienic asentre?

przez ewelin 08 lut 2007, 22:55
przyjmuje asentre od ponad pol roku(to moj pierwszy i jak dotad jedyny lek) pierwsze 5 miesiecy przyjmowania leku wspominam wspaniale, ale miesiac temu znowu powoli zaczynaly sie stany przed lekowe, wspolnie z lekarzem stwierdzilismy ze nie bede zmieniac leku tylko dawke i tak od ponad 4 tygodni przyjmuje 100mg na dobe, chodzi o to ze fakt nie mam lekow itp., ale rowniez nie mam tej eufori i tego powera jaki dawala mi asentra na poczatku, nie wiem moze tak musi byc, a moze jednak zmienie lek co o tym myslicie?pozdrawiam
Nie traktuj życia zbyt serio i tak żyw z niego nie wyjdziesz.

Sortuj wg