SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Asentra (Asertin)

przez lunatic 04 sty 2011, 12:44
Nie wiem jak to możliwe ale 1/8 tabletki daje takie same objawy uboczne jak cała

Re: Zoloft

przez kasia000 04 sty 2011, 12:45
paradoksy napisał(a):
kasia000 napisał(a):chlorprotixen ,pernazyna do 100mg to leki typowo nerwicowe!

perazyna, nie pernazyna
perazyna jest lekiem typowo.... na schizofrenie, a nie nerwicę :roll:

NA moich pudełeczkach wyraźnie pisze perNAzinum czyli pernazyna
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez linka 04 sty 2011, 12:45
lunatic, raczej nie, prędzej "sam sobie wkręcasz" te objawy :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 04 sty 2011, 12:49
angelaa18 napisał(a):Witam. Brałam jakiś czas asentrę. Nie mam żadnej depresji ani nic z tych rzeczy, lek przepisał mi neurolog pomocniczo przy częstych bólach głowy. Na początku zażywania asentry bolała mnie bardziej głowa. Potem wszystko się jakoś ustatkowało, ale stwierdziłam, że bóle głowy nadal są takie same i tak samo częste, więc postanowiłam przestać się faszerować i odstawić lek. Na początku odstawiania brałam po połówce tabletki. Potem co dwa dni, a teraz w ogóle nie biorę. I mam problem, bo ciągle źle się czuję. Neurolog w ogóle nic mi nie mówił o skutkach ubocznych ani nie radził, jak to odstawić (dopiero w aptece farmaceutka uświadomiła mi, że to bardzo silny lek). A teraz codziennie mam zawroty (to jest zdecydowanie najgorsze) i bóle głowy, w ogóle jestem cały czas zmęczona, brak chęci do życia.
Może doradzicie, co ja mam teraz zrobić? Jestem uczennicą, muszę jakoś funkcjonować, a w takim stanie to bardzo ciężko jest.

Przez jaki czas brałaś ten lek i kiedy odstawiłaś?
Możesz odstawiać stopniowo po 1/2, 1/4 i 1/8 tabletki bo nagłe odstawienie daje właśnie takie objawy, sam takie miałem kiedyś.
W ogóle pierwsze słyszę żeby andydepresanty dawać na bóle głowy, co to za lekarz. Bóle migrenowe leczy się lekami wpływającymi na serotoninę, ale zupełnie innymi.

[Dodane po edycji:]

lunatic napisał(a):Nie wiem jak to możliwe ale 1/8 tabletki daje takie same objawy uboczne jak cała

Nie wkręcam, czuje silne zmęczenie, a myślałem że przy tak niskiej dawce tego nie będzie

przez LonLuvois 04 sty 2011, 13:22
Gosiek, jak masz za sobą paromerc(paroksetyna) to sertraliny nie ma co się bać :D Gorzej niż przy paroksetynie na pewno nie będzie ;) Sertralina chyba rzadko wpływa na wagę, więc najprawdopodobniej nic się nie zmieni. To nie to co po paroksetynie, że jadłem 4 razy mniej niż normalnie :D

Nazwa handlowa= pernazinum, nazwa chemiczna=perazyna

przez LonLuvois 04 sty 2011, 13:26
Ile wy macie tu wątków o sertralinie? :P Bo ja w sumie zawsze z asertinu korzystałem. No to może jakieś podsumowanie

Na humor - dobra
na lęk uogólniony - słaba
na fobię społeczną - stosunkowo dobra

Dodać muszę, że jest dobrze tolerowana i może przydać się również na... przedwczesny wytrysk :D W pierwszych dniach trochę pobudza, później zamienia się w SSRI i na pełen efekt leczniczy trza czekać z 2-3 miesiące.

przez paradoksy 04 sty 2011, 13:35
kasia000 napisał(a):
paradoksy napisał(a):
kasia000 napisał(a):chlorprotixen ,pernazyna do 100mg to leki typowo nerwicowe!

perazyna, nie pernazyna
perazyna jest lekiem typowo.... na schizofrenie, a nie nerwicę :roll:

wydaje mi się, że już kiedyś o tym dyskutowałyśmy i przyznałaś mi rację, a teraz znowu swoje :mrgreen:
poza tym można już skończyć, bo to temat o sertralinie, a nie perazynie.

GoOosiek7 tak naprawdę wszystko zależy od Twojej diety. Bo możesz na początku schudnąć z powodu braku łaknienia, a potem rzucisz się na żarcie i będzie ogromne jojo..
paradoksy

przez kasia000 04 sty 2011, 13:49
nie kłóciłyśmy sie o to;-) ,że parazyna a pernazyna to to samo i przyznałam Ci rację..bo pomyliłam z promazyną,ale istnieje cos takiego jak pernazyna,i musisz mi teraz przyznać rację;-)) :yeah:

przez paradoksy 04 sty 2011, 13:51
kasia000, pernazyna to nazwa handlowa perazyny.....
i po raz ostatni to piszę.
paradoksy

przez kasia000 04 sty 2011, 14:12
noo a ja sobie bedę mówiła perNAzynka -dziękuję skończyłam;-)

przez kasia000 04 sty 2011, 14:14
jak to na lęki słaba? przecież ja na lęki biorę!!!

przez LonLuvois 04 sty 2011, 14:16
No w moim przypadku była gorsza na zespół lęku uogólnionego niż paroksetyna. Zależy o jakich lękach też mówimy :P

przez kasia000 04 sty 2011, 14:21
taki lęk przed lękiem ;-))lęk o swój stan zdrowia,lęk o to czy zasnę w nocy...;-)
paro już sie dawno wypaliło brałam za długo...

[Dodane po edycji:]

acha i natrętne myśli-OCD

przez LonLuvois 04 sty 2011, 14:31
Wiesz, u każdego to inaczej wygląda. Na natręctwa nie wiem jak działała sertralina, bo u mnie występują w bardzo lekkiej formie. Wiem, że jest uważana za jeden z lepszych leków na natręctwa. A ta paroksetyna pomagała Ci? Długo ją brałaś?

Sortuj wg