SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Setaloft (Sertralinum)

przez kasia000 21 gru 2010, 14:23
mnie paroxetyna pięknie uregulowała sen na początku brania i na ooło 3 lata potem kolejne 2 już sie męczyłam dostałam lerivon.
Teraz SErtralinę zaczynam...ponoć ma też takie właściwości i ta to liczę~!!!
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez namiestnik 21 gru 2010, 14:41
bywają po niej piękne sny! :) Jak bajki!

Re: Zoloft

przez sauvox 21 gru 2010, 15:44
miko84 napisał(a):sauvox lamotrygina jest dobra jako uzupełnienie SSRI. Mi ustabilizowała nastrój (nigdy nie miałem hipomanii) w tym sensie, że nie miałem już jego gwałtownych spadków. Jeśli czujesz, że jeszcze czegoś brakuje na sertalinie to może być dobry lek dla Ciebie. Wogóle sertalina+lamotrygina+małe dawki risperidonu to wg mnie bardzo dobra kombinacja na lęki i depresję.

Super, dzięki. W takim razie muszę spytać moja psychiatrę czy nie dała by mi lamotryginy jako jeszcze dodatek.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sew333 23 gru 2010, 00:28
Kurcze juz od kilku dni jestem na dawce 150mg. 100mg rano i 50mg popoludniu. Po rannym wzięciu tej 100mg nie czuje zadnej różnicy. Jednak po kolejnej 50mg jakby jestem bardziej wyciszony,albo mi sie wydaje. Moze jak bede u lekarza powiedziec mu to i od razu bym bral za jednym razem 150mg? Ale ogolnie teraz wychodze na dwór, rozdaje ulotki ludziom jak kiedyś, łatwiej mi sie jest uśmiechnąć, ale dalej mam te nerwicowe zwiechy ,że mi oczy wypłyną, itd. No i poza tym, libido mi cholerne spadło, to jest cios dla mnie, nie moge sie masturbować. Znaczy moge , ale bardzo ciężko idzie, ledwo co. Że az sie nie chce....

przez zaqzax 24 gru 2010, 23:14
do dupy jest :/ 100mg Zoloftu i znowu pustka, brak napędu, brak chęci i mobilizacji, dziś i wczoraj totalna anhedonia.
biorę już ponad 3 tygodnie ten lek, może zwiekszyc do 150mg ? - zadziała jakoś napędzająco ? czy może to wlasnie efekt
zbyt duzej ilosci serotoniny ? 20mg lexapro i 100mg Zoloftu ? próbowałem się pobudzić Solianem ale tylko pierwsze 2 dni
czułem efekt, dziś wziąłem 50mg i nic nie dał tylko zrobił większy kisiel w głowię i znieczulicę, totalny marazm, brak sił,
napędu, jedyny plus to brak lęku ale anhedonia jest nie do wytrzymania.
pewnie potrzeba odrobinę noradrenaliny :/ ale sam nie wiem, psychiatre mam i tak dopiero za 2 tygodnie.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Wujek_Dobra_Rada 24 gru 2010, 23:36
zaqzax, Poczekaj jeszcze z tym Zoloften z 2, 3 tygodnie. Z tego co czytałem na zagranicznych forach, okres 1 miesiąca jest to minimum, gdzie ocenia się czy lek działa, czy nie. U nas to 2-3 tygodnie...
Wujek_Dobra_Rada

przez zaqzax 24 gru 2010, 23:45
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):zaqzax, Poczekaj jeszcze z tym Zoloften z 2, 3 tygodnie. Z tego co czytałem na zagranicznych forach, okres 1 miesiąca jest to minimum, gdzie ocenia się czy lek działa, czy nie. U nas to 2-3 tygodnie...

no ale zobacz że przez pierwsze 10 dni było znośnie, dopiero potem się pogarszało, biorę lek już 23 dni, wiec jeszcze tylko tydzien i bedzie miesiac,
nie wierze ze ten lek jakos zaskoczy, jestem jeszcze bardziej uspokojony po tym leku ale zamula ostro.
dlatego nie wiem, chyba zwieksze dawke do 150mg od jutra, bo niby od 150mg działa on na dopamine wiec moze odrobine chociaz pobudzi.
ale chyba bedzie potrzeba dorzucenia jeszcze czegos na noradrenaline bo serotoniny mam juz wrecz za duzo - pewnie edronax.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez zaqzax 25 gru 2010, 15:23
Marek77 napisał(a):Solian nie "przebije" sie przed taką nawałnica serotoniny jaką stosujesz w SSRI... sam jako taki amisulpryd uwrazliwia receptory dopaminy D2 i D3 w ciągu miesiąca a biorąc go z SSRI które generują anhedonie kosztem zniesienia lęku nie osiągnie się takiego efektu nigdy...serotonina antagonizuje dopamine....

no to moze zmniejsze Lexapro do 10mg, a Zoloft bede brac juz 150mg - ewentualnie 200mg by tą dopamine tykał.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Wujek_Dobra_Rada 25 gru 2010, 17:03
zaqzax, A co Ci lekarz powiedział?
Wujek_Dobra_Rada

przez zaqzax 26 gru 2010, 00:54
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):zaqzax, A co Ci lekarz powiedział?

nic nie powiedział, bo też sam nie wiedziałem co mu powiedzieć, biore dalej to co brałem.
ja juz boje sie jakiegokolwiek zmniejszania leków, kombinowania itd. bo poprostu więcej z tego
szkód niż korzyści, nowe leki pomagają mi najbardziej z początku a po paru dniach działanie
słabnie i kicha. tak samo było z solianem, fluanxolem, zoloftem - najczesciej 3-5 pierwszych dni
jakies przebłyski że jest ok - świeżość umysłu i nadzieja, a potem powrót do tego samego stanu.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez TheGrengolada 26 gru 2010, 01:10
zaqzax, u mnie Zoloft zaczął działać dopiero po jakichś 2 tygodniach, potem zaczął zjeżdżać, więc podbiłam dawkę... i było w miarę przyzwoicie

przez Wujek_Dobra_Rada 26 gru 2010, 21:17
Marek77, bez sensu z tym skakaniem z leku na lek. Mogłeś sobie dorzucić tlpd do paro tak jak ja mam i ze spokojem czekam sobie na rozbujanie sie paro :)
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 26 gru 2010, 21:29
Jest mi dobrze. Czuje się tak natauralnie ok, zero chemicznego pobudzenia :) Podejrzewam, że u mnie paro jeszcze nie uderzyło, więc jestem jeszcze ciekaw co będzie. Wtedy odłoże Anafranil pewnie. Marku, opisy opisami, ale nie masz pewności, że to właśnie dopamina i sertralina będzie super lekiem. Być może podwyższenie poziomu serotoniny, tak się przynajmniej w psychiatri od zawsze przyjmuje, spowoduje, że inaczej będziesz wszystko odbierać. Ja na wenlafaksynie, która nie dziala na dopaminę, czułem się bosko pod każdym względem.
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 27 gru 2010, 11:20
Trzeba się było spytać lekarza. Po 2 miechach brania sertraliny powiedziałem mu, że jest lepiej, ale to nie do końca co bym chciał i czy mogę przejść na paroksetynę ponieważ czytałem bardzi dużo pozytywnych opini... Powiedział, że jak chce to nie ma problemu. Ale nowy lek, nowe skutki uboczne itd... I powiedział, że jest ostrzejszy od sertry. Tak wyglądała cała rozmowa na ten temat...
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg