SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Zoloft

przez Dave38 20 gru 2010, 14:51
Miko ! Od poniedziałku bedę bral fluoksetynę z olanzapiną napisz proszę czego mogę sie spodziewać ile juz ją bierzesz , czy jest jakis progres , czytałem że lęki nawet sie nasiliły . Miałem z nim przedyskutować czy fluo czy wenle ale wenla to efectin a kiedyś już go próbowałem i było tragicznie . Napisz proszę jaka nazwa leku bo rozumiem , że operujemy substancją czynną
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

przez miko84 20 gru 2010, 16:01
Moolik, Kasia, bo tak już te leki na mnie działają i nie odczułem żadnej różnicy między sertaliną a paroksetyną, z tym, że paroksetyna bardziej zwiększyła u mnie lęki i nasiliła dziania uboczne niż sertalina, ale to pewnie wynika z tego, że jest ona po prostu silniejszym SSRI od sertaliny, jeśli chodzi o wychwyt serotoniny. Moolik dyskinez nie przerabiałem i szczerze, nie wiem co jest za nie odpowiedzialne i u kogo są bardziej możliwe. Wydaje mi się, że tak jak większość objawów ubocznych przy neuroleptykach - im większą dawkę bierzesz, im silniejszy neuroleptyk i im dłużej tym działania uboczne są bardziej możliwe. Dave38 fluoksetyna to najlepszy SSRI jak dla mnie - najmniej efektów ubocznych i chyba najlepsze działanie. Pozatym połączenie fluoksetyny z olanzapiną to chyba dobry pomysł - jest nawet lek który zawiera obie substancje. Wenlafaksyna to effectin, ja nie brałem nigdy tego leku ale wolę nie - źle reaguję już na wychwyt serotoniny, a co dopiero noradrenalina? Ja i tak się dużo pocę, mam przyspieszony puls itd. Wiesz co, ja nie daję rady i tak brać fluoksetyny bez antagonisty 5-ht2 (np mianseryny czy mirtazapiny) - wyczaiłem, że to te receptory działają u mnie za lęk i większość objawów ubocznych przy SSRI - bo np mianseryna czy mirtazapina są jak antidotum - niwelują te efekty uboczne. Jako, że skończyła mi się mirtazapina, a samej fluoksetyny nie daję rady brać (jestem 3 dzień bez fluo - ona ma długi okres półtrwania, jakieś 3 dni, więc dopiero teraz odczuwam jej brak), czekam do wizyty lekarskiej. Niestety wszystkie SSRI nasilają moje lęki, pogarszają moją nadaktywność psychoruchową, zwiększają potliwość i przyspieszają akcję serca - fluoksetyna jest jedynym SSRI z najmniejszym działaniem na wymienione przezemnie efekty, dlatego dla mnie to najlepszy SSRI. Tak czy owak nie daję jej rady brać bez mianseryny/mirtazapiny czy innego silnego antagonisty 5-ht2 (np amitryptyliny). Dave olanzapina jest także silnym antagonistą 5-ht2 (silniejszy nawet niż mianseryna), dlatego to Ci pomoże jeśli SSRI powodują u Ciebie lęk. Tylko musisz przetrzymać początkową sedację, która na pewno się pojawi. Ale to mija z czasem! Tak samo miałem na mirtazapinie, to minęło po tygodniu. To połączenie na pewno wypali u Ciebie. Pozatym jak jeszcze czegoś będzie brakować to zapytaj lekarza o lamotryginę - to stabilizator nastroju, który u mnie miał super działanie antydepresyjne - wracam do niego. Ten lek u wielu osób wykazał działanie antydepresyjne, u tych którzy nie mają dwubiegunówki także.
miko84

przez Moolik 20 gru 2010, 17:55
Miko jakie receptory najlpiej blokowac zeby pozbyc sie leku bo deraski jako tam nie mam tylko te pierdo.... lęki i tak niechcec do wszytskiego no ale tak to juz jest z fobia
Moolik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 20 gru 2010, 22:47
5-ht2 ogólnie, nie wiem czy a i b, zazwyczaj leki blokują oba - mianseryna albo cyproheptadyna (to lek antyhistaminowy). Jeśli chcesz jakiś neuroleptyk to risperidon.
miko84

przez sauvox 20 gru 2010, 22:51
Dave38 napisał(a): Myslicie że wellbutrin nasila lęki watpie , miał mnie aktywizować a jest zupełnie obojetny i tak za 3 dni mi sie kończy .

Może własnie nie, może dlatego masz takie jazdy. Ja byłem w pewnym momencie w fazie odstawiania wellbutrinu i jednoczesnego wchodzeniu na Zoloft, i brałem wellbutrin najpierw co 2 a potem do 3 dzień. I każdy dzień gdzie wziąłem oba naraz był dla mnie katuszą, teraz już sam Zoloft pozostał, ale wole go brać w dzień, po miesiacu efekty uboczne schodzą, a na początku bywały tylko z rana tak do godziny 13-14 zależy jak wziąłem.
Do co szpitala psychiatrycznego, znam tam ordynatora, ale nigdy nie wgłębiałem się w to co on tam wyprawia :P

miko84 napisał(a):lamotryginę - to stabilizator nastroju, który u mnie miał super działanie antydepresyjne - wracam do niego. Ten lek u wielu osób wykazał działanie antydepresyjne, u tych którzy nie mają dwubiegunówki także.

Tak dobrze stabilizuje nastrój ? Myślisz że przy połączeniu z Zoloftem da to dobry efekt czy raczej znowu przeniose się do świata wyobraźni z piekła ? Może sam bym spytał lekarza, bo w zasadzie nie jest już ze mną tak źle, ale nastroje dalej miewam jakieś okropnie chwiejne...

mike84 napisał(a):Jeśli chcesz jakiś neuroleptyk to risperidon

Dobrze działa nasennie, uspokaja, tylko że z rana przez pare godzin można czuć się otępionym. U mnie bardzo dobrze wycisza nadpodubliwość ruchową, jestem spokojniejszy, ale troche jakby zamulony. Kiedyś brałem przez 4 lata, efektem ubocznym, bardzo ciekawym zresztą, po odstawieniu był nadmierny optymizm, pewność siebie i wieczny uśmiech do czasu aż dostałem PTSD, dlatego teraz wracam po trochu do niego...

przez zaqzax 21 gru 2010, 00:20
po jakim czasie mija wiekszosc skutkow ubocznych po tym leku ?
biore go juz 18 dzien - 150mg (moze to za duzo?)
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Anna R. 21 gru 2010, 00:36
Wydaje mi się, ze zbyt szybko wszedłeś na te 150 mg. Powinno się zwiększać o 50 mg tygodniowo, a moja lekarka twierdzi, ze nawet co dwa tygodnie.
Po 18 dniach powinieneś być góra na setce. Spróbuj zmniejszyć o połowę i potem delikatnie podwyższać gdyby nie działał.

Przy zbyt szybkim zwiększaniu pojawiają się niestety lęki i zmiany nastroju.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez sauvox 21 gru 2010, 00:56
Dokładnie, 150mg tak szybko to dziwne... tak wysokie dawki stosuje się do wyniszczenia gonitwy myśli, jeżeli nie o to chodzi a tylko i wyłącznie o depreche to w ogóle bym zrezygnował z takiej dawki...

przez miko84 21 gru 2010, 11:49
sauvox lamotrygina jest dobra jako uzupełnienie SSRI. Mi ustabilizowała nastrój (nigdy nie miałem hipomanii) w tym sensie, że nie miałem już jego gwałtownych spadków. Jeśli czujesz, że jeszcze czegoś brakuje na sertalinie to może być dobry lek dla Ciebie. Wogóle sertalina+lamotrygina+małe dawki risperidonu to wg mnie bardzo dobra kombinacja na lęki i depresję.
miko84

Re: Setaloft (Sertralinum)

przez paradoksy 21 gru 2010, 13:59
chyba troszkę Wam się tematy pomyliły... to temat o Setalofcie a nie o wierszach.

[Dodane po edycji:]

Anna R. napisał(a):Ja dobrze spalam na sertralinie i nie zaobserwowałam pogorszenia bezsenności, to nie Efectin ;)

Miałam do Asentry Lorafen, ale prawie go nie potrzebowałam.
Kasiu dostałaś neuroleptyk i Stilnox- taki zestaw zadziała bezbłędnie w razie problemów ze spaniem, które wcale nie muszą się pojawić.

SSRI docelowo poprawiają jakość snu- przecież serotonina to właśnie spokój i sen

chyba nie do końca.. skoro przy ssri muszę brać dodatkowo proszki na sen
skąd takie informacje?
paradoksy

przez linka 21 gru 2010, 14:03
paradoksy, no tak jest, teoretycznie dobrze dobrany SSRI ma poprawiać sen.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez namiestnik 21 gru 2010, 14:13
Teoretycznie. :) W praktyce różnie to jest - i ta teoria sprawdza się w mniejszości.

przez Korba 21 gru 2010, 14:16
linka napisał(a):paradoksy, no tak jest, teoretycznie dobrze dobrany SSRI ma poprawiać sen.

mnie tam żaden nie poprawiał :?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez paradoksy 21 gru 2010, 14:18
czyli teoria pozostaje czystą teorią.
paradoksy

Sortuj wg