SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Zoloft

przez miko84 11 gru 2010, 17:50
A próbowałeś wellbutrinu z mirtazapiną na noc? Tylko ostrzegam, ze pierwsze tygodnie na mirtazapinie będzie trudno rano wstać i możesz być senny z rana, ale to przechodzi.
miko84

przez *Wiola* 11 gru 2010, 17:54
on-1971torun,
Nie bierz wyciągu z dziurawca bez konsultacji z lekarzem. Wiem ,że przy antydepresantach jest to nie wskazane.
Moderator

przez Zenonek 11 gru 2010, 17:55
on-1971torun,

Masz jeszcze bardzo duzo mozliwosci od leczenie nawet w monoterapii ( Fluoksetyna, Paroksetyna, Valdoxan, Cymbalta, Anafranil, Amitryptylina, Imipramina, Noveril itp itd).

Czasami trzeba dolaczyc do SSRI jakis neuroleptyk antydepresyjny.

Lub zapodac 2 x SSRI naraz.

Jest duzo mozliwosci.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dave38 11 gru 2010, 18:02
Miko !

Mitrazapine brałem ok. 6 tygodniu - oprócz tego , że spałem na stojąco w dzień i w nocy nie było siły żeby mnie ktoś dobudził to zero efektów

Zenonek !

Nie czytałeś może moich wczesniejszych postów . Zanim dopasowali mi zoloft ćwiczyłem kilka wariantów : mokloxil , fewarin , efectin , i kilka innych . Zoloft po 3 tygodniach wystrzelił i było dobrze dlaczego teraz nie działa a wręcz pogarsza mój stan

Wiola !

Wiem dzięki dziurawiec odpuściłem tylko omega 3
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

przez Zenonek 11 gru 2010, 18:29
on-1971torun,

Czytalem co brales i dlatego napisalem o lekach , ktorych nie wymieniles.

Brales ktorys z tych lekow ?

przez miko84 11 gru 2010, 19:33
on-1971torun a sam wellbutrin nie działa na Ciebie?
miko84

przez Dave38 13 gru 2010, 11:17
Miko !

Też o tym myslałem i zastanawiam się dlaczego daje mi dodatkowo Zoloft i jeszcze zwiększa dawkę . Mam takie wrażenie , że wellbutrin poprawia mi nastrój i daje siłę idę 3 kroki w przód a zoloft to hamuje i robię trzy kroki w tył i dlatego stoję w miejscu . Może okres świąteczny nie jest dobrym momentem na farmakologiczne rewolucje ale przynajmniej można by było juz powoli czyscić organizm z zoloftu tym bardziej , że łykam go od sierpnia . W końcu tak jak pisał zenonek jest jeszcze wiele opcji np. fluoksetyna

[Dodane po edycji:]

Najgorsze jest to , że ja coraz mniej wierzę w skuteczność leków , w wyzdrowienie . Czytając posty właściwie nie widzę tu ludzi , którzy wnoszą coś pozytywnego w sensie mi pomogło to i to od 2, 3 lat jest spokój itp. . Codziennie rano budzę się z nadzieją lepszego samopoczucia a tu dupa , jak tak dalej zyć jak poprostu się nie chce zyć , wszystko do okoła Cie przeraża , nie widzę sensu w niczym , czuję sie jak 70 letni dziadek , ciągle myślę od śmierci , choć wiem że jestem potrzebny dzieciom rodzinie nawet w takim beznadziejnym stanie . Może czas pomysleć o szpitalu , jak się wkurwię to pójdę na pół roku i nie wyjdę jak mnie nie wyprostują ale sami wiecie jak to jest w szpitalu .. ..poczucie winy że zostawiłem rodzinę z wszystkimi problemami i obowiązkami wpędzi mnie w jeszcze gorsze cierpienie , po za tym zostawiając firmę bez tzw. kapitana statek zatonie choć i tak ostatnio dryfuję tak jak go fala poniesie . Pierdolona depresja !!! , wolałbym mieć nogę w 5 miejscach złamaną albo jakis zawał . Pozdrawiam Was serdecznie , trzymajcie się i piszcie , choć się nie widzielismy , nie wiem skąd jesteście w jakim jesteście wieku czuję do Was dużą sympatię . K.
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

przez Zenonek 13 gru 2010, 13:04
on-1971torun,

Dokladnie , nie ma nic gorszego, a przynajmniej bardzo malo jest straszniejszych rzeczy od powaznych zaburzen depresyjno-nerwicowych...

Dlatego zawsze dziwie sie ludziom jak strasznie tragizuja majac zaledwie nerwice somatyczna, ktora ma sie nijak do prawdziwych zaburzen emocjonalno-psychicznych.

przez sauvox 14 gru 2010, 11:57
Witajcie !

A mi zoloft pomógł jak najbardziej. Pierwsze tygodnie były trudne, bo chwilami pogłębiał lęki, ale działa długofalowo, po 2 miesiącach czuje się świetnie. Biorę 100mg i jestem zadowolony z efektów.
Co do mieszania z alkoholem, psychiatra powiedziała mi, że jak biorę z rana, to wieczorem mogę się napić, tylko że mocniej mnie alkohol kopnie.
Jednak z doświadczenia wiem, że to bywa różnie, czasem po 2 piwach czuję się jak po 5.
A wczoraj, tutaj może mało chwalebny wyczyn, rozpiliśmy z kolegami 3 x 0,7 na czterech i byłem chyba najbardziej ogarniającą osobą z towarzystwa. Nawet kaca nie mam specjalnie teraz, czuję się dobrze, lekko tylko zmęczony. Ale z tego co wiem, może być różnie u różnych osób. Zależy od organizmu.
Lek polecam :)

Re: Asentra (Asertin)

przez mel89 14 gru 2010, 14:30
ano :)

dziś 6 dzień biorę Asertin. pierwszego i drugiego dnia po tabltece serce mi waliło, ale po 30 minutach wracało do normy. ale teraz pojawiły się problemy z zaśnięciem (dowalam sobie 2 melisy i jakoś się udaje, ale bez melisy ni chu chu) i zaparcia :shock: jest szansa że przejdzie, co do zaburzeń snu to wiem że tak, ale zaparcia? cholera, uciążliwe to jest, zwłaszcza że moje lęki chorobowe zajmują dolne części ciała więc boję się kolejnych wkrętów..

Re: Setaloft (Sertralinum)

przez Wujek_Dobra_Rada 14 gru 2010, 22:03
Korba, Nie powinno, ale na Twoim miejscu poważnie bym się zastanowił nad zmianą leku, lub dorzuceniem czegoś do sertry.
Wujek_Dobra_Rada

przez Korba 14 gru 2010, 22:26
Wujek_Dobra_Rada, biorę lamotryginę jeszcze.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Wujek_Dobra_Rada 14 gru 2010, 22:39
Korba, Z tego co piszesz, efekty leczenia nie są zadowalające :(
Wujek_Dobra_Rada

przez Korba 14 gru 2010, 22:41
no nie są....
ale próbowałam już tylu leków... i przy żadnych nie były :(
Pieprz-i-vanilia