SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Setaloft (Sertralinum)

przez sew333 05 gru 2010, 18:26
Kurcze powiem,wam ,że od dwóch dni jestem na dawce 100mg. I już czuje lekką poprawe, jakoś mam mniejsze lęki , jeśli chodzi o wyjście z domu i jakoś nie mam oporów teraz by patrzeć ludziom w oczy. Jestem jakby to powiedzieć, bardziej twardszy, nie spalam się tak psychicznie. Tzn moge już mieć troche dłużej głowe podniesioną i nie boje się patrzeć tam gdzie zechce i na ludzi tez.
Przy dawce 0,25 mg ktore bralem nic nie pomagalo. Póżniej wskoczyłem na 0,5mg tez nic. I od dwóch dni jestem na 100mg i jakoś jakoś może jest lepiej. Napewno nie jest gorzej, napewno nie czuje sie fatalnie jak kiedys po PAROGENIE. TAkże ciesze sie,że przekonałem sie w koncu do leczenia i chyba znalazlem dobry lek:). Naprawde polecam go.Nie wiecie nawet jak sie ciesze,az mam ochote sam do siebie krzyczeć:) A lekarz powiedzial,że jak po 100mg sie poprawi to pozniej moze przepisze mi 150mg:).

Ludzie naprawde polecam. Lęki może mniejsze, ale dalej mam te myśli natrętne, ale to też minie mam nadzieje. Najważniejsze,że jestem dobrze nakręcony na ten lek i nic złego sobie nie wmawiam po nim:) Jak ktos chce to niech napisze na GG: 9082163, mozemy sie wesprzeć , a ja nawet moge dokladnie opisać jeszcze jak sie czuje i czułem.:) I oczywiście udzielić rad jeśli chodzi o leczenie tym lekiem , gdyż jakieś mam doświadczenie;P Lubie pomagać:)

przez Wujek_Dobra_Rada 05 gru 2010, 19:14
Ja parę dni temu darowałem sobie sertraline i wróciłem do paroksetyny. Biorę równolegle z anafranilem. Jest zajebiscie. Pewnie to w głównej mierze zasługa A. ,ale najważniejsze że jest ok. Prawie, że zapomniałem co to anhedonia i myśli samobójcze.
Wujek_Dobra_Rada

przez kasia000 06 gru 2010, 09:49
wujek -cieszę sie;-))
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 06 gru 2010, 13:40
Moolik, zazywalam sertraline krotko,potem mi sie pogorszylo i musialam przejsc na inny lek
Moja mama kiedys zazywala sertraline
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Moolik 06 gru 2010, 14:29
Jak myslicie sertrlina pomoze na fobie społeczna wiem ze seroxat leszpy ale strasznie mnie po nim watroba bolała
Moolik

przez sew333 06 gru 2010, 15:02
No dzisiaj na 100mg już 3 dzien. Jedyny jaki skutek uboczny jaki zauważyłem to strasznie trzęsące się ręce. Minie to?

przez Moolik 06 gru 2010, 16:55
cytrynka84, a czemu musiałas zmienic ?? Wujek_Dobra_Rada, a ty czemu powrot do paro ?? co było nie tak z sertralina ?? nie ma ktos na zbyciu opakowania sertraliny bo tak sie słada ze mam problemy z karta chip i troche potrwa wyrobienie nowej a skonczyły mi sie leki
Moolik

przez Korba 06 gru 2010, 17:25
13 tygodni z setraliną i jest znowu maksymalne pogorszenie.
biorę 150 mg... nie wiem jaka jest dawka maksymalna, ale się zastanawiam czy nie potrzebuję zwiększyć.
muszę przyspieszyć wizytę u psychiatry.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Re: Zoloft

przez zaqzax 06 gru 2010, 17:34
dzis 5 dzien brania tego Sertagenu, jest roznie, ale nastroj momentami faluje, czesto pojawia sie pobudzenie psychomotoryczne,
brakuje jeszcze troche tego pełnego spokoju serotoninowego, ale i tak odrobine czuje dzialanie, minimalnie pobudza - zaheca
do dzialania, ale jest lekki niepokoj i taka jakby niecierpliwosc - jakbym siedzial na szpilkach, specyficzne działanie, takie lekko
na pograniczu akatyzji ale nie ma na szczescie az takiego niepokoju ruchowego - jest do zniesienia.
jutro - 6 dzien brania - wiec chyba juz wezme 100mg, tylko nie wiem czy to dobra opcja, czy jeszcze poczekac chwile na
dawce 75mg, ale chyba nie ma sie co pieprzyc i walnac juz 100mg, do tego musze wziac dziennie z 0,25mg Xanaxu by
opanowac ten niepokoj i to coś "taka lekka adrenalina", w najgorszym przypadku dziennie wezme 2x 0,25mg a to jest
bezpieczna dawka.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez sara605 06 gru 2010, 18:23
Ja własnie odstawiam asertin...nie wiem czy dam rade odstawić.Wszystko mnie boli,mam zawroty głowy...w ogóle czuję się do dupy.Brał ktoś asertin?wiem że to jest taki sam skład jak w setalofcie,ale ja mam wrażenie że czuje się po nim gorzej.

przez cytrynka84 06 gru 2010, 22:08
Dawka max 200 Korba, moze lepiej znienic lek,jak 150 nie pomaga.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Wujek_Dobra_Rada 06 gru 2010, 22:10
Korba, Polecam mój miks jak w podpisie. Z całego serca :105:
Wujek_Dobra_Rada

przez paradoksy 06 gru 2010, 22:12
50 mg na mnie nie działa w ogóle już. biorę, bo nie występuje somatyzacja.
ostatnio przy 100mg czułam się fatalnie, nosiło mnie jak cholera.
nie wiem co teraz robić..odstawić całkiem czy brać więcej. aktualnie nie jestem pod opieką żadnego psychiatry, a recepty mam na 4 mce w przód... zakładając, że brałabym dawkę 50 mg
nie wiem k*rwa co dalej
paradoksy

przez cytrynka84 06 gru 2010, 22:15
Moolik, bo sytuacja w zyciu mi sie skomplikowala i lekarz stwierdzil,ze lepiej zmienic na efectin moj stan tego wymagal
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg