SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Asentra (Asertin)

przez vivendi 22 lis 2010, 12:25
Skąd to info?

hyper, bluelight i wlasne empiryczne doswiadczenie

Nie, to nie placebo.

nie twierdze, ze placebo, moze anafranil, a moze sloneczko zaswiecilo... poza tym moze sertralina :)

Podobnie miałem gdy mi wenlafaksyna zatrybiła:)

no wenla tez kladla mnie w pol godziny na lopatki
Sertra 50mg + Remeron 7,5mg

Re: Zotral

przez khaleesi 22 lis 2010, 16:04
Zotral jest dobrym lekiem . Ale przy wiekszych dawkach . Przynajmniej u mnie .
Skosultuje się z lekarzem .Eh a myslałam, że będę brać coraz mniej i dam sobie radę bez leków zupełnie . :-|
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez margot81 24 lis 2010, 15:16
Dzisiaj 17 dzień jak biorę Asertin.Zero efektów ubocznych.Około 6 dnia odczułam poprawę w samopoczuciu i od tego dnia z dnia na dzień jest coraz lepiej.A wcześniej lęki,niepokój,niechciane myśli towarzyszyły mi przez cały dzień.Teraz naprawdę czuję się dobrze.Aż nie chce mi się wierzyć że to tak szybko zadziałało.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewap99 24 lis 2010, 21:11
No i fajnie ze nie masz skukow ubocznych ja z 2 tyg miałam ogolnie mimo jesieni czuje sie na nim w miare dobrze
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

Re: Setaloft (Sertralinum)

przez mała26 26 lis 2010, 12:25
po 11 dniach brania setaloftu za dużej poprawy nie ma, smutek totalny i jedynie co to może zmniejszyły się obsesje, i ostatnio pojawiło się odczucie jakbym nie żyła na tym świecie,jakby życie toczyło się obok, jakby ,,ja to nie ja",i znów zaczęłam się martwić czy to już nie czasem rozdwojenie jaźni,jak dłuuuugo jeszcze czekać mam na poprawę, miał ktoś takie odczucie po lekach, a może to nie kwestia leków? :cry:

[Dodane po edycji:]

a jeszcze jedno ma ktoś sposób na szczękościsk, po lekach jest on nie do wytrzymania aż cała twarzyczka boli :-|

przez vivendi 26 lis 2010, 23:27
Mała, to o czym piszesz w środku postu nazywa się fachowo (chyba) "derealizacja". Ale nie pękaj, będzie dobrze. Prawdopodobnie sama nakręcasz się negatywnie i wpadasz w lęk, postaraj się myśleć pozytywniej nt. tego leku i własnej przyszłości. Szczękościsk powinien po jakimś czasie ustąpić. Masuj mięśnie twarzy, staraj się je świadomie rozluźniać. Trzymaj przerwę między zębami :P
Ogólnie możesz brać jakiś czas mniejszą dawkę na rozpęd, ale będzie się jeszcze wolniej rozkręcać. A 11 dni to mało na ocenę, wg mnie warto dobić do co najmniej miesiąca zanim ciepnie się w kąt dany SSRI (być może właśnie dobry).

pzdr
Sertra 50mg + Remeron 7,5mg

przez paradoksy 27 lis 2010, 10:17
paradoksy

przez mała26 29 lis 2010, 09:21
vivendi, paradoksy dziękuję za odpowiedz uspokoiłam się troszkę, ale dalej czekam na stan pozytywnego nastroju, choć ustąpiło obsesyjne myślenie że jestem chora psychicznie :smile: to ciągły smutek nie chce za cholerę ustąpić, i nie wiem czy wogóle ustąpi kiedy ciągle mam problem z mamą.

Re: Zoloft

przez zaqzax 29 lis 2010, 23:07
Ewelina 23 napisał(a):Jak sądzicie, czy mogę zwiększyć dawkę leku do 150??? Tydzień brałam pół 100, nastepne 2 tyg. całą tabletkę. Zostało mi jeszcze kilka tabletek.

Nie odczuwam poprawy, skutki uboczne to zawroty głowy, bóle głowy, brak energii, ospałość...

napewno mozesz sprobowac 150mg a potem 200mg, co 4-5 dni zwiekszaj dawke, jak to nie pomoze to warto zmienic lek.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez zaqzax 03 gru 2010, 01:50
jak szybko mozna podnosic dawke tego leku ?
biore go 1 dzien w dawce 50mg, czy moge po 3-4 dniach podniesc dawke juz do 100mg ?
bo nie chce mi sie czekac za dlugo na dzialanie.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Wujek_Dobra_Rada 03 gru 2010, 02:00
ja z 50 wjechalem na 150, pierwsz pare dni było ok, później huśtawki się zaczeły, wjechałem na 200 na parę dni. To samo. Zszedłem do 50 mg i dorzuciłem Anafranil.
Wujek_Dobra_Rada

przez zaqzax 03 gru 2010, 02:07
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):ja z 50 wjechalem na 150, pierwsz pare dni było ok, później huśtawki się zaczeły, wjechałem na 200 na parę dni. To samo. Zszedłem do 50 mg i dorzuciłem Anafranil.

a po ilu dniach wjechales z 50 na wyzsza dawke, a potem na 150 ?
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Wujek_Dobra_Rada 03 gru 2010, 02:58
Na 50 to chyba parę tygodni jechałem, nie pamiętam dokładnie. Później dałem 75, później 150. O. Tak to chyba było.
Wujek_Dobra_Rada

przez Moolik 03 gru 2010, 16:50
zaqzax, zrezygnowałes z lexapro ?? jak tam sertralina lepiej ?? jak bys mogł zdawac relacje jak na tym leku był bym Ci wdzieczny
Moolik

Sortuj wg