SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Zoloft

przez monika1973 31 paź 2010, 19:35
powiedz a jakie mogą być przeciwwskaazania do kuracji zoloftem??

Re: Zotral

przez Markky21 31 paź 2010, 22:27
Witajcie :)

Jestem nowy na tym forum. Natrafiłem na tą stronkę gdyż sam zmagam się z problemami natury nerwowej :).
Od ponad pół roku chodzę regularnie do psychologa, a od grudnia zaczynam intensywną terapię na oddziale nerwic.
Stwierdzono u mnie nerwice lękową. Paskudztwo jakich mało.. :P na pewno mnie rozumiecie ;)

Od 10 dni biorę zortal. Przez pierwsze 4 dni zażywania (50 dziennie) byłem otumaniony, spowolniony, ospany i ciąąągle ziewałem ;)
5 dnia otumanienie prawie całkowicie ustąpiło, ale zauważyłem, że po 7 godzinach od zażycia leku nerwy i lęki powracały. Podwyższyłem dawkowanie o pół tabletki i była poprawa. Obecnie łykam 2 tabletki (z rana i po 15h) i jest git :).

Co się zmieniło po tych 10 dniach, to to że nareszcie nie czuję się "smutno". Mniej myślę o rzeczach mnie męczących, trudniej jest mi się skupić i czuję się bardziej zmęczony/ niewyspany niż to było przed zażywaniem leku.
Pozdrawiam wszystkich i życzę powrotu do pełnego zdrowia. ;)

przez Wujek_Dobra_Rada 31 paź 2010, 23:50
Ulotkę przeczytaj ;)
Wujek_Dobra_Rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Setaloft (Sertralinum)

przez sew333 01 lis 2010, 15:10
Cześć wam. Zapewne kojarzycie mnie, a jeśli nie to w skrócie przybliże o co chodzi.
Cierpie na nerwice natrectw ( obsesyjno - kompulsywna ).
Bralem w czerwcu jakoś przez kilka dni parogen , który mnie zwalił z nóg i sobie go darowałem. Pozniej mialem przerwe.
W sierpniu poszedlem prywatnie do innego psychiatry, który przepisał mi SETALOFT. Miałem go brać: 0,2g przez 8 dni i pózniej 0,5g. Jednak odczekałem , zrezygnowalem , bałem sie cholera to połykać, mimo ze pudelko miałem w domu. ALe co mnie spotkało....od końca sierpnia znalazlem prace, aż do teraz. Nie bralem zadnych leków. Myslalem ze bedzie ok. W pracy niestety nerwica byla silna, balem sie ludzi, kontaktów, balem sie patrzeć w oczy, mialem jakies jazdy , dziwne zamyślenia, ze mi sie cos stanie,,że mi oczy wypłyną itd. Natretne niemiłe myśli, nie wiem skąd one sie brały. Co każda taka nie przyjemna myśl, to przeszywało mnie przez brzuch nieprzyjemne uczucie.
Na listopad niestety nie przedluzyli mi umowy, czyli pracowalem 3 miesiące. Sądze,ze mi nie przedluzyli ,ze wzgledu na słaby kontakt ze mną CHoć moge sie mylić, bo raczej dawałęm rade.
Jestem obecnie bez pracy, pudełko SETALOFTU dalej leży. Od wczoraj zacząłem połykać 0,2g. Nie czuje zadnej poprawy. Ale daje biore.
Jak widzieliście przez 8 dni mam 0,2g. Póżniej 0,5g.

Ale o co chodzi. Czy pomoże mi ten lek na to co opisalem?

( tak w ogóle także mam natretne myśli z komputerem , obsesyjnie sie boje,że coś wpadnie do środka, nie myje przez to rąk itd itd, możecie sobie wyobrażić ) ( No ale jak nie komputer, to te natretne myśli mam w życiu w innej formie , tak jak pisałem np w pracy jakie miałem )

Prosze o odzew. Czy pomoze mi ten lek? TO jest SSRII ,mocno szkodzi? Bo troche sie naczytałem. Ale tez z kolei sie dobrych rzeczy naczytałem o Sertralinie. Wiec:)?

Ps
Postanowilem brać lek, ponieważ sami widzicie nic nie brałem a i tak i tak miałem jazdy. Także co mi szkodzi teraz , prawda?

przez Jaśkowa 02 lis 2010, 00:06
Ewelina 23, i jak się czujesz? Ja od 4 dni biorę całą tabletke i jest jakby ciut lepiej ale nie wiem czy sobie nie wkręcam :roll: tej poprawy
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez vivendi 02 lis 2010, 03:04
Siemka Sew,
witaj w klubie, rowniez pracowalem od sierpnia na probny 3 miechy i mi nie przedluzyli ;) Mi dlatego bo firma zbankrutowala LOL.

Druga sprawa, ze tez mialem przepisana sertre i nie bralem jak ty :) Dzisiaj zaluje, bo czuje sie na niej teraz lepiej, jak ja sobie biore od jakiegos czasu. Twoj lekarz dobrze Ci poradzil, bierz na poczatek 25mg, a po tygodniu bierz cala. Ja bralem pol tabletki (25mg) z 10 dni albo lepiej, jak zaczalem czuc ze slabiej dziala, a (jakiestam) dzialanie czulem praktycznie juz od dnia nr 2.

Ja lecze depresje, mam tez inne loty (lęki, psychozy), ale raczej delikatne.

Tak jak mówisz, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Ludzie roznie reaguja na leki, a od 25mg ci sie nic nie stanie... potem se zwiekszysz do 50 i po 4-6 tyg bedziesz wiedzial czy jest lepiej. Sam nie jestes, w stanach co roku sprzedaja 27 mln recept na ten shit ;), a i u nas jak widac jest kilku bioracych

powodzonka
Sertra 50mg + Remeron 7,5mg

przez paradoksy 02 lis 2010, 08:22
sew333 napisał(a):Od wczoraj zacząłem połykać 0,2g. Nie czuje zadnej poprawy. Ale daje biore.
Jak widzieliście przez 8 dni mam 0,2g. Póżniej 0,5g.

sertralina to jeden z najlepszych ssri, ale nie spodziewaj się cudów po 2óch dniach. pełne rozkręcenie może trwać nawet do 2óch miesięcy, a 20 mg to bardzo mała dawka.
paradoksy

przez Korba 02 lis 2010, 11:53
ja biorę sertalinę już 2 miesiące. odczuwam delikatną poprawę. stan warzywno-otępienny zmienił się w stan nerwowo-energiczny - wierzcie mi - to jest poprawa!!
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez kasia000 02 lis 2010, 12:14
a jak ze snem?
kasia000

przez Korba 02 lis 2010, 12:39
ciężko, mimo że biorę leki nasenne.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez sew333 02 lis 2010, 14:45
juz 3 dzień po 0,25g i troszeczke lęki mam zwiekszone , ale to równie dobrze może być sama nerwica.
Dlatego bo troszke mnie strach oblatuje, na myśl wyjścia na dwór:). Ale właśnie zaraz wychodze, gdzieś pochodzić, by sie nie pogrążyć.

Ale lek musi już jakoś działać, bo juz mam lekki problem z wytryskiem:).
( tzn rwie mnie w prawej półkuli czaszki , przy wzwodzie i jest ciężko ).

No ale taki sam efekt z tym wzwodem był, przy Parogenie:) Też nie mogłem nic:) Ale tamten lek jak pisałem odstawiłem bo żle działał itd. I wszystko póżniej wróciło do normy. Także teraz też sie nie boje,że już mi to zostanie. :)

ps:
DOstałem wlasnie telefon w sprawie pracy, ale jeszcze mam czekać na potwierdzenie.
Zgadnijcie? Praca dla mnie super by była. KOntrola jakości notebooków, czyli instalacja oprogramowania , sprawdzanie itd.:)
MUsze czekać na potwierdzenie jeszcze 2-3 dni. NO ale tylko mam nadzieje,zeby mi ten lek pomógł przy okazji:)

przez paradoksy 02 lis 2010, 16:35
Korba, Kasiu, a zapytaj lekarza o perazynę na sen. ;)
u mnie combo sertralina + perazyna działało super.
paradoksy

przez Korba 02 lis 2010, 16:52
paradoksy, Basiu, pernazyna mnie rozwalała na łopatki - zamulała mnie na 15 godzin.
A poza tym kiedyś zeżarłam 3 opakowania....
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez paradoksy 02 lis 2010, 17:15
eee, no to jeśli sobie tyle zarzuciłaś to lepiej nie będę Ci już polecać ;)
ja po perazynie spałam i rano wstawałam wypoczęta, nawet jeśli spałam 4-5 godzin.
paradoksy

Sortuj wg