SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

 
Liczba głosów : 317

przez Clon 19 paź 2006, 23:53
przy Trittico, moze nie identyczne ale tez bywalo, pomagala b.mocna herbata ,
czarna jagoda, prawdziwa czekolada gorzka,

z naturalnych metod mlody zielony orzech z miekka skora i ledwo ruszajacym miaszem pociety w plastry i zalany spirytusem, paskudztwo ale pomaga,

a przy ostrzejszej akcji akcji stoperan,

pzdr
j
życie, najlepsze lekarstwo na życie,
bo czym się różni lek od trucizny?
Dawką!!! ...
Offline
Posty
42
Dołączył(a)
11 sie 2006, 11:14
Lokalizacja
Warszawa

przez mamukaroli 20 paź 2006, 01:36
Cześć właśnie wróciłam z kroplówki ze szpitala, nawadniajacej i potasu.
Chyba naturalne metody sie nie sprawdzą:(
Chcieli mnie zatrzymać w szpitalu ale nie mogłam, mąż odszedł w zeszły piątek mam 3 dzieci strasznie są rozbite i nie mogę i ja ich tak zostawić.
Straszne to wszystko

[ Dodano: Pią Paź 20, 2006 12:40 am ]
Poszłam z dzieckiem do lekarza ,jak mnie pediatra zobaczyła w drzwiach zadzwoniła po internistę, zapytala czy chcę umrzeć-tak wyglądam
Offline
Posty
149
Dołączył(a)
22 lut 2006, 18:18
Lokalizacja
Gdańsk

przez atrucha 20 paź 2006, 08:07
mamukaroli obawiam się,ze w Twoim przypadku winna nie jest Asentra,ale zbyt nasilony stres w ostatnim czasie.. :? Z Twoich postów wynika,że żyjesz w ciągłych nerwach (choćby odejście męża)..Nie dziw się,ze organizm nie radzi sobie z tym wszystkim. Postaraj się zadbać trochę o siebie. Nie zadręczaj się czarnymi myślami. To nie przynosi nic dobrego..Z czasem wszystko i tak się ułoży a Twoje nerwy nie potrzebnie będę zszarpane..Jeśli nie potrafisz zrobić tego dla siebie - zrób to dla dzieci..Trzymaj się.Będzie dobrze.
Pozdrawiam serdecznie.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Offline
Przyjaciel forum
Posty
1781
Dołączył(a)
04 sty 2006, 00:29

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mamukaroli 20 paź 2006, 16:09
Dzięki ja nawet swoim dzieciom nie potrafię pomóc teraz, takie biedulki jeszcze mnie na duchu podtrzymują, co ja im robię?
Offline
Posty
149
Dołączył(a)
22 lut 2006, 18:18
Lokalizacja
Gdańsk

Avatar użytkownika
przez I.K. 24 paź 2006, 00:18
Miałam straszną biegunkę po asentrze już na początku,więc brałam ją tylko kilka dni,dłużej nie dałam rady. Psychiatra się zdziwił,stwierdził,że jestem chyba wyjątkowo wrażliwa na ten lek,bo rzadko się to zdarza,ale bez problemu zapisał inny. W twoim przypadku może atrucha ma rację i rzeczywiście to wynik ciągłego stresu,ale pogadaj z psychiatrą,może lepiej będzie zmienic lek na wszelki wypadek.
Mocno trzymam za ciebie kciuki i pozdrawiam serdecznie
Szukac - to za mało.
Trzeba szukac tam, gdzie można znalezc.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
141
Dołączył(a)
09 wrz 2006, 21:08
Lokalizacja
Bydgoszcz

przez mamukaroli 24 paź 2006, 23:17
cześc, odstawiłam asentrę i moje wizyty w toalecie wracają do normy, jak się zdenerwuję to jeszcze biegam ale to chyba dlatego, że ma podrażnione jelita. Widocznie jestem dziwadło
Offline
Posty
149
Dołączył(a)
22 lut 2006, 18:18
Lokalizacja
Gdańsk

przez Nikana 25 paź 2006, 20:51
Ja biorę Zoloft też 5 dzień. Jak na razie nie widzę żadnych zmian :/
Ale psychiatra bała się dać mi jakąś większą dawkę, bo na poprzedni lek gwałtownie zareagowałam. Więc na razie biorę pół tabletki, które działa jak na razie tak, jakby go wcale nie było -_-"
"Ciemność łapczywie dni jasne pożera,
Ciemność żąda i wszędzie dociera.
Ciemność słucha, patrzy i czeka,
Ciemność dniem rzadzi, z triumfem nie zwleka"

Z jednej z książek Deana R. Koontza.
Offline
Posty
11
Dołączył(a)
25 paź 2006, 09:36
Lokalizacja
Katowice

LUXETA (Sertralina-Sertagen,Stimuloton,Zoloft,Asentra,Aserti

przez Edyp 04 lis 2006, 16:16
Witam!
Przeglądam to forum od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz postanowiłem się odezwać.
Trzy tygodnie temu pierwszy raz poszedłem do psychiatry. Po krótkiej rozmowie i paru pytaniach werdykt był miażdżący – Stan Depresyjno Lękowy i w efekcie Fobia Społeczna i Izolacja. Psychiatra przepisała mi Luxetę 50mg, z początku pół tabletki (25 mg) i później, gdy nie będą występowały działania nieporządne zwiększać dawkę o pół tabletki dziennie. Z początku czułem się koszmarnie, zawroty, bezsenność i pobudzenie, mdłości, brak apetytu, jednak objawy te minęły po ok. dwóch dniach. Po dwóch tygodniach doszedłem do dawki 2,5 tabletki na dobę. Po kolejnej wizycie w gabinecie lekarz po podłączeniu mnie do komputera i różnych dziwnych testach, zwiększył mi dawkę do 4 tabletek na dobę (dawka maksymalna zalecana przez producenta). I znów przez pierwsze dwa dni czułem się okropnie. Ku mojej radości po tych dwóch dniach czułem się wspaniale. Tak nie czułem się od 6 lat! W końcu dostrzegłem nadzieję, uwierzyłem w to, że mogę pożegnać się z moimi dolegliwościami. Jednak stan ten trwał tylko 3 dni. Teraz czuję się tak samo jak przed kuracją ,a może nawet gorzej po tych paru dniach euforii. Postanowiłem brać teraz 1,5 tabletki rano (7) i w południe (16), a wieczorem o 23 jedną. Gdzieś usłyszałem, że Luxeta zostaje wypłukiwana po około 10 godzinach, dlatego takie pory dawkowania wydają się być najbardziej doskonałe.
Czy taki stan w jakim się teraz znajduję jest przejściowy, czy tak już zostanie i nie mam co liczyć na ponowną poprawę? Psychiatra przy ostatniej wizycie powiedziała, że mogę spróbować Efectinu, ale doszły mnie słuchy, że kosztuje majątek (za Luxetę płacę 5zł co jest nieporównywalnie taniej).
Edyp
Offline

Avatar użytkownika
przez anita27 06 lis 2006, 17:50
Mnie asentra niestety nie pomagala.Nie zebym mialam skutki uboczne ale widocznie to lek nie dla mnie.Przez ostatni miesiac przechodzialm straszny kryzys i asentre zamienilam na esprital
Szczęście jest jak motyl. Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda ci się. Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu!
Avatar użytkownika
Offline
Posty
417
Dołączył(a)
05 kwi 2006, 20:53
Lokalizacja
Chrzanow

przez mamupati 16 lis 2006, 13:02
ja biore asentre od niedawna ale chyba nic nie pomaga w sumie skutkow ubocznych nie widze ale co z tego jak nie pomaga:(
Offline
Posty
5
Dołączył(a)
29 paź 2006, 18:27
Lokalizacja
grudziadz

Asentra

przez natka 18 lis 2006, 16:03
Witam! mam pytanie do do leku ,,Asentra 50mg" mi psychiatra przepisał i chciałabym wiedzieć, jak działa, widziałam na ulotce jest dużo skutków ubocznych i jak to czytam to nie mam ochoty ich brać, błagam pomóżcie. Zapisał mi też ,,Hydroxyzinum 10mg", który mam brać 3 razy dziennie. napiszce proszę ncoś na temat działania tych tabletek. mam już dość tych lęków. :(
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
06 paź 2006, 11:11
Lokalizacja
Chodzie¿

przez Piotr_1978 22 lis 2006, 10:30
A u mnie już po dwóch dniach widać poprawe zdrowia. Szok.

[ Dodano: Pon Lis 27, 2006 8:30 pm ]
Mam pytanie czy Clonazepam i Stimuloton można brać z lekiem na odłiczenie się palenia czyli z Tabaxem ? Za odpowiedzi dziękuję.
Offline
Posty
44
Dołączył(a)
30 cze 2006, 16:13

skutki uboczne - jak długo??

przez nemezis26 22 lis 2006, 14:23
Mam do Was pytanie, bo już sobie nie radzę. Na lekką depresję, która dawała się we znaki głównie bólami brzucha i żołądka i innymi rzeczami oczywiście, lekarz zapisał mi Asentrę. Początkowo przez 4 dni bralam 1/4 tabletki, potem przez cztery dni 1/2, a potem całą 50 mg. Czułam się super. po dwóch całych tabletkach zapomniałam połknąć i miałam jeden dzień przerwy. po tym dniu poczułam sie fatalnie. Lęki wróciły, do tego codziennie rano biegunka i potworny jadłowstręt i mdłości. A waże niewiele, boje się, że schudnę. Zastanawiam się, czy to normalne... Jak długo takie coś może trwać?? Powinnam się przemęczyc i czekać, aż minie? Pomóżcie! Dziękuję
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
22 lis 2006, 12:03

przez shadow_no 22 lis 2006, 16:36
Zażywaj lek systematycznie, a wszystko będzie dobrze. Jeżeli objawy nie ustąpią - pamiętaj, żeby zgłosić się do lekarza, który przepisał Ci lek.

Ja również biorę Asentrę (aktualnie 100mg) zaczynałem od 50mg i nie miałem nigdy innych skutków ubocznych niż nadmierna senność (po zwiększeniu dawki do 100mg przeszło) i obniżone zapoptrzebowanie seksualne (po podwyższeniu dawki, jeszcze jest z tym gorzej :().
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Offline
Założyciel / Administrator
Posty
4758
Dołączył(a)
13 lip 2005, 01:45
Lokalizacja
Częstochowa

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Przeskocz do