SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez shadow_no 08 wrz 2006, 19:49
magdasz napisał(a):od tygodnia nie lykam asentry

NIE WOLNO PRZERYWAĆ TEGO LEKU
Zanim przestanie się brać, trzeba najpierw stopniowo zmniejszać dawkę.
Zanim przyjmiesz kolejne tabletki z opakowania które teraz kupisz, skonsultuj się z psychiatrą. Możliwe, że zaczniesz brać to opakowanie od minimalnej dawki.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Piotrek ;) 09 wrz 2006, 11:43
Witam serdecznie wczoraj bylem u lekarza po dwoch miesiacach brania zoloftu na noc po ktorym i tak zadnej poprawy nie bylo nadal lęki i te chore stany wiec zmienila mi dawkowanie teraz mam brac rano 75mg no i dzisiaj byl pierwszy raz chcialem sie dowiedziec czy to normalne zeby sie chcialo po tym leku spac jestem jakis przymulony i czy to minie ? dzieki pozdrawiam.

asentra

przez pronto 10 wrz 2006, 11:26
Mnie lekarz zalecił rano.Niechciane skutki uboczne,to również brak zainteresowania seksem,co trudno wyjaśnić żonie!Pozdrawiam. :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gusia 11 wrz 2006, 16:19
Witam :smile: Ja właśnie dzisiaj zarzyłam pierwsze 0,25 i dlatego weszłam aby zobaczyc czy to normalne...to co sie ze mną dzieje....ech... :(
Jestem po zmianie z Lexapro na stimuloton(to samo co asentra),i czuję się dziwnie skołowana....drżą mi ręce,nie mogę zebrac myśli :?
Do tego ta suchośc w jamie ustnej.....niby wiedziałam że tak może byc.....ale....kurcze jak ja to przetrzymam :?:

A może tak nie powinno byc?
Pozdrawiam.gusia
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez nicolap 13 wrz 2006, 13:03
Hmm... ja mam przepisany Zotral i biorę od trzech dni. Jak narazie żadnych spostrzeżeń. Dodam, że do tego biorę Depakine Chrono 300. Czekam na jakikolwiek efekt, bo chodze wściekła jak osa.....

przez depresyjny86 17 wrz 2006, 02:04
Brałem kiedyś Asentrę<przez kilkanaście miesięcy>i działała dobrze...ale tylko do czasu...kiedy zacząłem z niej schodzić czułem się żle,miałem wymioty,zawroty i te sprawy,potem doradzono mi żebym przez jakiś czas jeszcze tą Asentre brał,no ale po trzech tygodniach od odstawienia<kiedy nie miałem już typowych objawów przy ponownym zwiększeniu dawki leku na taką którą brałem przed schodzeniem>zaczęły znowu pojawiać się lęki które były bardzo silne i musiałem zmienić lek.To są moje Asentrowe doświadczenia :P
Aha,oczywiście zdarzało mi się że czasami zapominałem wziąć leku<chyba raz na miesiąc>ale wydaje mi się,że to nie miało żadnego wpływu na pogorszenie się mojego stanu.
:)

Ciało.

przez kretka 18 wrz 2006, 12:57
Od pięciu dni biorę Asentrę, poprzednim razem znosiłam ją lepiej. Mam niesamowite odczucia z ciała. Zdarzały się i bez leku, ale teraz są wyjątkowo wyraźne, chyba za bardzo się skupiam i czekam na skutki uboczne:-p
Nie umiem nawet opisac tego uczucia. Jakbym dokładnie czuła mięśnie w ciele. Nie jest to uczucie napięcia, nie to zdrętwienie, ni to mrowienie, nie to sztywność. Nieprzyjemne. Trwa jakiś czas, kilkanaście minut, godzinę i samo mija. Znacie to? Macie na to jakiś sposób? Klasyczne napinanie i rozluźnianie mięśni nie pomaga mi na to. Wczoraj mama zaproponowała mi koniaczek, ale to chyba nie jest najlepsza metoda, gdy się bierze psychotropy;-) Odmówiłam...

[ Dodano: Pon Wrz 18, 2006 1:07 pm ]
Wszędzie, gdzie napisało się "nie to...", powinno być oczywiście "ni to...":-)

przez Clon 18 wrz 2006, 22:16
Szanowni...
co rok to urok
ja dostalem dawkowanie
rano 0,25
poludnie 0,25
wieczor 50
i spie ok, ot mala uwaga ze na wieczor dokladam 2,5 Cloranxenu i 50 mg Xydro.........
druga wizyta
zalecenie
50 mga rano
nic pozniej
reszta bez zmian
i niezgadzam sie z przedmowcami ze Prozac to shit, dla mnie byl git, bralem go w kryzysowych sytuacjach przez max 4 tyg i byl lot w gore,
gdyby nie nadmiar Clona i alko
pewnie dzisiaj bym nie wiedzial co to deprecha i lek
natomiast potwierdzam w 100% Lerivon kit okrutny jak dla mnie - zmulacz i otylosc,,, trittico chyba nawet potegowal lek i rozne inne ciekawe odczucia,,,
a co do libido jest lekko slabiej przy asentrze wlasnie zastanawialem sie nad tym tematem,,,
natomiast przy Prozacu nie mialo to miejsca, wrecz odwrotnie :)
pzdr
j
życie, najlepsze lekarstwo na życie,
bo czym się różni lek od trucizny?
Dawką!!! ...

Zoloft

przez Dorotaa 22 wrz 2006, 20:55
Witajcie, poszukuje osób, ktore brały lub biorą zoloft. Ja biore 5 dzień i troche sie moje leki juz uspokajaja. Nie wiem czy to co sie ze mna dzieje to skutki uboczne leków czy wynik nerwicy.

przez Wera 23 wrz 2006, 11:15
Niektórzy twierdzą, że to dobry lek mnie niestety nie pomógł czułam sie po nim bardzo źle, może Tobie pomoże, czrgo bardzo Ci życzę, pozdr

Asentra kto moze przepisac?

przez ewelin 28 wrz 2006, 12:07
Witam!

mam pytanie dowiedzialam sie ostatnio ze mojej przyjaciolce asentre przepisal lekarz ogolny (czy to nie dziwne) a co najlepsze nie poinformowal jej jakiego rodzaju to lek, w sumie z rozmowy z nia wynikalo ze bierze jakies tabletki uspakajajce ktorymi dzieli sie z innymi koleznakami, dla mnie to jest jakas paranoja poniewaz smiesznym zbiegiem okolicznosci ja tez zazywam ten lek ale pod kontrola psychiatry, powiedzialam jej ze o ile mi wiadomo jest to lek ktory trzeba brac regulanie i ma o wiele wieksze dzialanie niz np. krople walerianowe :) rozmowa zakonczyla sie na tym ze przesadzam, kto ma racje czy lekarz ogolny moze przepisac asentre?
Nie traktuj życia zbyt serio i tak żyw z niego nie wyjdziesz.

przez kretka 28 wrz 2006, 12:29
Teoretycznie może przepisać Asentrę. Mnie przedłuża recepty, jednak samo branie tego leku zalecił mi psychiatra.
Jest to poważny lek psychotropowy i absolutnie nie wolno go stosować doraźnie jako leku uspakajającego, a tym bardziej dzielić się z koleżankami!!!!!
To może skończyć się ŚMIERCIĄ!

przez bedlambloke 15 paź 2006, 05:06
Olanzapina pomaga na psychozy schizofreniczne i poamfetaminowe. Koniec kropka lekow nie wyleczy, tyle.

Pytanie odnośnie asentry

przez mamukaroli 15 paź 2006, 22:52
Witam, wiem, że temat asentry był poruszany z tysiac razy, niestty nie mogę znaleśc nic na temat interesujący mnie osobiscie.
po miesiącu przyjmowania asentry pojawiła się u mnie biegunka(chodzę po 12 razy dziennie do toalety),co zjem a prawie nic już nie jem to wylatuje. Schudłam 6 kg to trwa już 3 tygodnie.
Psychiatra twierdzi,ze nigdy nikt nic takiego nie mial, internista zapisał mi loperamid i nic nie pomaga.
Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Proszę o pomoc!

[ Dodano: Sro Paź 18, 2006 10:49 pm ]
Ludzie! czy nikt nie bierze asentry?

Sortuj wg