SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Zoloft - brak apetytu

przez polo 09 wrz 2010, 23:19
ja po zolofcie przybieralem minimalnie na wadze, na seronilu waga spadala, a po lexapro bez zmian; są to indywidualne sprawy, ale pewnie jakies ogolne prawidlowości także istnieją
trzymsie.pl - zapraszam na bloga o ukończonej drodze wyjścia z nerwicy (objawy wegetatywne, lęki i natręctwa), piszę tam jako paolo jones, z chęcią odpowiem na pytania

Re: Setaloft (Sertralinum)

przez Korba 09 wrz 2010, 23:38
4 pierwsze dni 50 mg, potem 100 mg
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Wujek_Dobra_Rada 10 wrz 2010, 10:33
Sertralina jest bardzo ''subtelna '' i ''pluszowa''. Ciekaw jestem jak to będzie gdy zjadę z wenlą do 0 .
Wujek_Dobra_Rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 10 wrz 2010, 10:33
Kacha, no to jedziemy na jednym wózku... :twisted:
paradoksy

przez Wujek_Dobra_Rada 10 wrz 2010, 10:37
Widzę, że co lekarz to inna opinia. Część daje od razu dawkę standardową czyli 50 mg (także w moim przypadku), część bawi się w 1/4 później 1/2 itd...
Wujek_Dobra_Rada

przez paradoksy 10 wrz 2010, 10:40
ja dość długo brałam 50 mg, potem 100, przypadkowo 2 tygodnie brałam 200 mg ( :roll: ), a teraz wróciłam do 50 i jest si.
przy 100 i 200 mg czułam się jak jakaś nabuzowana torpeda, jakby mi się ktoś nawinął pod ręce to miałby masakrę...
paradoksy

przez Wujek_Dobra_Rada 10 wrz 2010, 10:55
Nie wiem już czy sobie coś wkręcam. Sertralina to sertralina. Pierwsze opakowanie, wziąłem najtańszy Sertagen (na ''P'' płaciłem 3,5 zł), teraz kupiłem Zotral (zaszalałem, 6 zł ;P ). Mam wrażenie, że lepiej mi było na Sertagenie :shock:
Wujek_Dobra_Rada

przez paradoksy 10 wrz 2010, 11:09
Wujek_Dobra_Rada, właśnie ja tego też nie do końca rozumiem - przecież to ta sama substancja czynna, tylko inny producent i opakowanie. Ja bralam dotychczas Setaloft i Sertagen i nie odczuwałam różnicy. Teraz psychiatra chciał mi zapisać Zoloft, powiedziałam, że nie mam tyle kasy i że przecież substancja jest ta sama, a on na to, ze lek oryginalny jest zawsze lepszy.
Tu musi chodzić o kontrakt z firmami farmaceutycznymi, bo przeca sertralina to sertralina, do uja wafla.
paradoksy

przez Wujek_Dobra_Rada 10 wrz 2010, 11:17
paradoksy, Tym bardziej mnie to dziwi, że Sertagen jest najtańszy. Logicznym by było, że im droższy lek, tym sertra jest ''czystsza''. Tak mówiono mi w aptece przynjamniej. Chyba się pokuszę nastepnym razem o najdroższy odpowiednik, z ciekawości.
Nie powiem, że nie działa. Ale chyba delikatnie lepiej mi było na Sertagenie...
Ostatnio edytowano 10 wrz 2010, 11:20 przez Wujek_Dobra_Rada, łącznie edytowano 1 raz
Wujek_Dobra_Rada

przez paradoksy 10 wrz 2010, 11:19
Wujek_Dobra_Rada, przecież na każdej ulotce jest substancja czynna: sertralinum - firmy farmaceutyczne nie mogą/nie powinny ukrywać dodatkowych substancji, jeśli takowe w leku występują, wniosek więc taki, że to wszystko to jednak to samo...
paradoksy

przez Wujek_Dobra_Rada 10 wrz 2010, 11:24
Leki oprócz substancji czynnych mają wypełniacze. I tu się właśnie różnią producenci. Ale działanie docelowe powinno być takie same. Tu z doświadczenia wiem, że np. Stilnox który jest zdecydowanie mniejszą tabletką, działa szybciej niż najtańszy Polsen (Zolpidem jest tylko w jednej dawce 10 mg). Pamiętam gdy któregoś razu kupiłem Venlectine zamiast Alventy. Alventa jest w postaci takich granulek w kapsułce, natomiast Venlevtine to tabletka, zamknięta w kapsułce. Zarówno Alventa jak i Venlectine to tzw. Retardy. Działało tak samo...
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 10 wrz 2010, 12:11
Ja na 1 roku studiów, żyłem prawie tylko na drożdzówkach, jogurtach i piwie. :lol: Jakoś żyje, ale znudziła mi się taka dieta.
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 10 wrz 2010, 12:17
Nie polecam zabawy różnymi substancjami, do kuracji SSRI. Jeśli koniecznie musisz, to poczekaj ewentualnie do momentu gdy nie poczujesz, że lek działa. To rujnuje całą kurację...
U mnie sertralina zaczeła działać (chyba) 18 dnia, dokładnie popołudniu. Więc spokojnie jeszcze. Masz parę godzin :mrgreen:
Wujek_Dobra_Rada

Re: Zoloft - brak apetytu

przez kasztan86 10 wrz 2010, 22:34
na razie bez zmian. apetyt do kitu. naprawde musze byc bardzo glodny zeby cos zjesc. inaczej wcinam bez apetytu... totalnie. efektow dzialania leku na razie zadnych. biore 19 dni i doslownie... nie czuje w ogole dzialania... :/
sulpiryd 200mg sertralina 50mg

Sortuj wg