SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Zoloft - bezsenność

przez El Chupacabra 26 sie 2010, 19:58
ok, przyjmuje argumentacje i sprawdze to :)

wola człowieka jest jego niebem

przez kasztan86 26 sie 2010, 20:16
troche to skomplikowane, ale czytałem z ciekawością ;)
sulpiryd 200mg sertralina 50mg

Re: Asentra (Asertin)

przez Wujek_Dobra_Rada 28 sie 2010, 18:42
No właśnie takie pytanko. Jaka była u was różnica po przejściu z dawki 50 na 100 czy 150? Działało to bardziej pobudzająco, antydepresyjnie itd... ?
Wujek_Dobra_Rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 28 sie 2010, 18:48
Deathtrip,

Ja przeszedlem z 50 do 75 mg i nastapila duza poprawa nastroju w ciagu 2 tygodni. Teraz znowu biore 50 i efekt sie utrzymuje od 2 miesiecy.

Radze pierwsze przejsc na 75.

przez Wujek_Dobra_Rada 28 sie 2010, 20:32
Ok dzięki. W środę mam wizytę, więc będę wiedzieć co i jak. Ale brakuje mi troszkę pobudzenia które mi dawał effectin. Czy zwiększenie dawki sprawi, iż lek bardziej mnie pobudzi?
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 28 sie 2010, 20:44
U mnie noradrenalina prosi sie o kopa w tyłek. Serotoniny mi chyba starczy :zonk:
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 28 sie 2010, 21:07
Tzn. możesz działac ale nie czerpiesz żadnych przyjemności z wykonywanych czynności?
Wujek_Dobra_Rada

przez gocha_3 28 sie 2010, 21:27
Hej.
Jestem tu nowa..
nie chce mi się czytać wszystkich postów, a mam kilka pytań, więc mam nadzieję, że mi pomożecie :)

Prawie miesiąc temu byłam u psychiatry i od tego czasu biorę Asertin 50.
Zdecydowałam się na lekarza, bo od ok roku nie potrafię cieszyć się życiem, a w ostatnim czasie mój stan zdecydowanie się pogorszył...
No ale mniejsza o to, nie będę was teraz zanudzać..

Mam kilka wątpliwości odnośnie leku.
Na początku męczyła mnie bezsenność,,, ale na szczęście już praktycznie minęła i udaje mi się spokojnie przespać 6-8 godzin.
Zaczynałam od połowy tabletki; przez pierwsze dni bolała mnie głowa, miałam lekkie mdłości.. po przejściu na całą tabletkę
przez jakieś trzy dni czułam się - nie przesadzam - rewelacyjnie... chciało mi się wychodzić z domu, rozmawiać z ludźmi...
było naprawdę fajnie.... No ale to oczywiście minęło... Później było po prostu nijak... a teraz , od kilku dni czuję się bardzo dziwnie..
tzn. po pierwsze totalnie nie mogę się na niczym skupić - nawet jak siedzę przy komputerze nerwowo poruszam nogą,
dodam, że mam jeszcze wakacje i na szczęście nic konkretnego nie muszę robić... ale to też mnie martwi - całe dnie w zasadzie nic nie robię...
nie chce mi się wychodzić z domu,...czasem czuję się jakoś nieswojo, jakbym patrzyła na siebie z boku... :/
Ale najgorsze jest to, że na samą myśl o spotkaniu ze znajmomymi robi mi się jakoś dziwnie..nie mam na to kompletnie ochoty, wręcz mnie odrzuca jak sobie
pomyślę, żebym miała z kimś rozmawiać... czy to jest normalne? czy ktoś z was też ma coś takiego??

bardzo proszę o odpowiedź, bo zaczynam sie martwić :/

pozdrawiam wszystkich :)

przez polo 29 sie 2010, 00:46
ja po zolofcie czulem sie troche jak zombie, ale roznie bywa; lexapro u mnie lepiej wypadlo (chociaz drozej)
trzymsie.pl - zapraszam na bloga o ukończonej drodze wyjścia z nerwicy (objawy wegetatywne, lęki i natręctwa), piszę tam jako paolo jones, z chęcią odpowiem na pytania

Re: SERTAGEN

przez paradoksy 29 sie 2010, 14:07
wątek zostaje przyłączony do tematu o Asentrze (sertralina).
paradoksy

Re: Setaloft (Sertralinum)

przez Sekac 29 sie 2010, 14:54
mam problem z lekiem Setaloft, a niestety na wizyte u neurologa musze czekac 2 miesiace.. a mianowicie biore Setaloft, pol tabletki od 2 i pol tygodnia, od tego czasu zaczęły się u mnie ogromne problemy z żoladkiem, ciągle biegunki, brak apetytu..też dosyć kłopotliwy i deprymujący problem z potencją i libido, bóle głowy..
i w zwiazku z tym chciałem zapytac, czy mozna odstawić ten lek ot tak? czy są spore szanse na to, ze przez długiokres czasu bede odczuwał przykre objawy odstawienia? rudno zyc z tymi skutkami ubocznymi..

Re: Setaloft (Sertralinum)

przez paradoksy 29 sie 2010, 15:17
Sekac, nie odstawiaj - to są standardowe skutki uboczne. przejdzie ;)
warto trochę poczekać, bo jak skutki uboczne miną i lek się rozkręci - będzie lepiej.
pozdrawiam.
paradoksy

przez Wujek_Dobra_Rada 30 sie 2010, 10:30
Odnośnie wpisu który został usunięty. Forumowiczka o nicku ''kochanie'' napisała że bierze 400 mg. Na zagranicznym forum czytałem wpisy pewnej kobiety co bierze 750 mg Wenlafaksyny (standardowa dawka lecznicza to 75 mg, max dobowa to chyba 375... ) :shock: Do tego kilkaset mg Ketrelu... Więc takie dawki są zapisywane... I nie jest to zażywanie narkotyczne na własną rękę. To, że na was działa 25 mg, nie znaczy, że ktoś może nie mieć ZAPISYWANE więcej.
Wujek_Dobra_Rada

przez kochanie 30 sie 2010, 10:39
Jezu dziękuje, nareszcie ktoś mnie rozumie, aż mam łzy w oczach... serio..
też chcialabym brac mniej, ale na mnie nie działają mniejsze dawki...
Brałam juz tyle leków...solian, cital, rispolept, andepin, paromerc, sulpiryd, zeldox, serdolect... a teraz od roku jestem na asertinie 400mg i naprawde jest dobrze...

Sortuj wg