SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez kretka 22 sie 2006, 19:41
Zdziwiło mnie tyle negatywnych opinii... Brałam Asentrę długo, prawie rok i byłam bardzo zadowolona. Skutków ubocznych prawie nie było, lęki zdecydowanie się zmniejszyły. Jednak prawda jest taka, że ten lek (jak większość /wszystkie?/) tylko wytłumia objawy. Po stopniowym odstawieniu mój stan się pogorszył i tak jest cały czas, ale do leków juz już nie wrócę (mam nadzieję).

przez Clon 22 sie 2006, 22:26
biore krotko - 5 dzien, i w odniesieniu do innych jest ok, bez wiekszych zawirowan, na dzialanie lecznicze za wczesnie cokolwiek mowic, choc te dolegliwosci trzeba pokonac w wlasnym umysle...
pzdr walczakow
j
życie, najlepsze lekarstwo na życie,
bo czym się różni lek od trucizny?
Dawką!!! ...

przez Piotrek ;) 22 sie 2006, 22:41
Mysle ze po miesiacu brania zoloftu zaczyna dzialac :]

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez malami 23 sie 2006, 09:10
Ja biore zoloft juz ponad miesiac w dawkach po 100mg na dobe i teraz lekarz powiedzial ze mam zejsc do 50 mg na dobe :) ciesze sie strasznie. Nie mam zadnych lekow, czuje sie bardzo dobrze :) jedyne co ucierpialo to libido, ale wierze ze i to sie poprawi przy zmniejszeniu dawki :) takze przy okresie mam dolegliwosci, ktore wczesniej mi nie dokuczaly, ale to jest nic :)

przez Wera 23 sie 2006, 12:05
Bardzo się cieszę, że u was lepiej ja znowu jestem na nowym leku i jest różnie, pozdr

przez zibimark 23 sie 2006, 20:44
witam dzis pierwszy raz zarzylem asentry 50mg i po jakims czasie poczulem pierwsze obiawy uboczne(uderzenia gorąca,i wrażenie jakby ktoś mi wstrzyknął do serca ze 2 litry adrenaliny :? gorąco w serduchu i tyle) ale ponoc to standard??? warto pamietac ze leki przeciwdepresyjne pelnia funkcje korekcyjna w ogolnej terapi leczenia dobre i to :shock :P
a co do nerwicy natrectw -zwycięstwem nie jest poddanie sie okreslonym rytualom w celu odkupienia sie od natretnej mysli lecz totalne tej natretnej mysli olanie pa pa jeszcze tu zajrze ;)

przez Piotrek ;) 23 sie 2006, 22:45
Witam jak bym mogl olac nerwice i te jej objawy to bym nie szukal pomocy gdzie tylko moge rozpacz a co do lekow to faktycznie jest jakis problem i teraz sie zastanawiam czy to nerwy czy leki niby lepiej jest ale od kiedy nie lykam cloranxenu i juz 5 tydzien bjore zoloft dwa razy spotkalo mnie tak straszne uczucie ze az trudno opisac.Terepawki takie dostalem i do tego zawroty glowy no i uczucie ciepla na przemian z zimnem caly bylem mokry lęk straszny i to jeszcze dzisiaj a myslalem ze bedzie lepiej moze zwale po czesci ten stan na pogode :] ale nic walcze z codziennoscia dalej moze damy rade ;) pozdrawiam .

[ Dodano: Sob Sie 26, 2006 10:34 am ]
Hej czy moge stosowac zoloft na noc a na dzien citral?

[ Dodano: Pon Sie 28, 2006 10:17 pm ]
Witam czy ktos oprucz mnie mial moze po zolofcie strasznie nie przyjemne uczucie a mianowicie kilka razy mialem takie uczucie przebijajace goraca i przy tym strasznie sie pocilem cale cialo mokre +zawroty glowy czy tylko ja mam tego pecha ? pozdrawiam

przez magdasz 25 sie 2006, 10:47
zabraklo pieniazkow na recepte :( no i od tygodnia nie lykam asentry. tragedia. dziwnie sie czuje, wszystkie miesnie mnie bola ciagle chce mi sie spac i strasznie kreci mi sie w glowie.czy to normalne?

przez zibimark 29 sie 2006, 20:03
biorę asentrę( tańsza wersja Zoloftu) od tygodnia i czuję się jak narazie fatalnie.Uderzenia gorąca ,osłabienie,ogólne rozbicie które przypomina wręcz obiawy grypy,nie moge spac w nocy :cry: cięzko ten lek się konfiguruje z moim organizmem,wierze że TO złe dobrego początki .
POZDRAWIAM
JESZCZE TU ZAJRZE :smile:

przez Saura 30 sie 2006, 18:02
dzisiaj psychiatra mi wyspiala ZOLOFT 50mg.
tak sie zastanawiam na co on jest....
Psycholog powiedzial mi, ze mam schizotypowe zaburzenie osobowosci. (ostatnio miewam stany depresyjne - ne mam ochoty nigdzie wychodzic i leze ciagle w lozku) bralam zolafren ale efektow zadnych nie widzialam procz tego ze przytylam.
czy po zolofcie przytyliscie? jak na was dziala. bardzo mnie to interesuje

ZOTRAL (Sertralina-Asentra,Asertin,Setaloft,Zoloft)

przez Kaja 73 07 wrz 2006, 21:23
Mam pytanie, czy ktoś z Was zażywał ten lek? Jesli tak, napiszcie prosze czy w waszym przypadku okazal się skuteczny? Skład taki sam jak Asentra ( którą zresztą kiedyś brałam ) różnica w cenie ogromna, koszt opakowania Zotralu to trochę ponad 5 zł. Właśnie dlatego mam wątpliwości jeśli chodzi o jego skuteczność. Będę wdzięczna za wasze opinie na temat tego leku.

przez mamukaroli 08 wrz 2006, 18:34
Cześć , zaczęłam brać asentrę tydzień temu i mam jeszcze większe lęki, czy to normalne na początku?

przez pronto 08 wrz 2006, 18:51
mamukaroli napisał(a):Cześć , zaczęłam brać asentrę tydzień temu i mam jeszcze większe lęki, czy to normalne na początku?
Czesc,ja biorę asentre od miesiąca i takich "sensacji nie miałem".Ale kazdy organizm inaczej reaguje.Powinnaś skontaktować się ze swoim lekarzem,tylko on może znienic Ci leki!Działanie tego leku objawia się po około dwóch tygodniach,ale jeśli nie możesz wytrzymać,tozrób jak wyżej.Pozdrawiam i życzę Ci zdrowia! :D

przez shadow_no 08 wrz 2006, 19:45
korms napisał(a):a drugie pytanie jak jest ja lepiej brac rano czy wieczorem???

Rano.
Przynajmniej taką dostałem informacje od dwóch psychiatrów. Sam się do niej stosuje, biorę Asentre już ponad rok, i objawy niechciane to ciągle:
-nadmierna senność
-mniejsze zainteresowanie sprawami seksualnymi
Poza tym czuje się po niej dobrze.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Sortuj wg