SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: SERTAGEN

przez cytrynka84 22 sie 2010, 12:39
No niestety tez tak moze byc,ze niestety nie zadziala,tez bralam niestety duuzo roznych lekow zanim trafilam na swoj,skutki jesli nie zaczna mijac/slabnac w ciagu 2-max 3 tyg,u niektorych troche dluzej,ale powinny z czasem slabnac,bo jesli nie to faktycznie trzeba zmienic lek,bo ile mozesz sie tak meczyc,bez sensu,postaraj sie wytrwac jeszcze kilka dni,no chyba,ze na bank nie dasz rady wytrzymac,to wtedy zadzwon lub idz do lekarza,moze zmieni,albododa jeszcze jakis inny lek do sertraganu
Pierwsze oznaki poprawy nastroju,po sertralinie po minimum 6 tyg,ale sk.ub. mijaja,pelna poprawa samopoczucia po 2-3 miechach,niestety dlugo sie " rozkreca" ten lek,u mnie byl skuteczny,ale zalezy od organizmu.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez anna. 22 sie 2010, 13:14
Wiesz jakąś poprawę widzę,nie mogę powiedzieć,że jest ciągle źle.Na początku cały dzień było strasznie,teraz tylko rano,po południu poprawia mi sie trochę,czuję duże pobudzenie,czasem dopada mnie lęk czy niepokój,duzo się pocę,apetyt też poprawia mi się po południu,duzo schudłam przez te 1,5 tyg.Nawet myslałam o tym żeby iść do innego lekarza po poradę,ale nie wiem narazie chcę poczekać,bo jak sama piszesz muszę zobaczyć jak to bedzie. ;)

Re: Asentra (Asertin)

przez Michaal 22 sie 2010, 20:01
upside_down napisał(a):Mam pytanie, chociaż nie sądzę, żeby ktoś z Was miał podobne doświadczenie, ale za 2 tygodnie mam dość poważną operację pod narkozą i zastanawiam się, czy powinnam poczekać do pooperacji, czy też antydepresanty nie mają na to żadnego wpływu...?

Jezeli operacja jest pod narkoza to radzilbym poczekac ten czas z braniem leku. Samo branie Asentry nie przeszkadza niczemu przy narkozie jednak podczas pierwszych tygodni przyjmowania organizm doznaje lekkiego szoku, jest bardziej obciazony i wystepuja rozne skutki uboczne. Skoro operacja jest juz niedlugo to ja bym poczekal.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 22 sie 2010, 21:19
Wazne,ze jest jakas zauwazalna poprawa,to,ze chudniesz to wiekszosc chudnie na tym leku,pytanie tylko ,wiesz moze,ile schudlas?,duzo tzn 1kg,2,czy wiecej?pytam tak mniej wiecej ile?
Mnie tez zawsze rano jest zle ,a potem sie poprawia z biegiem dnia,jedni maja wlasnie tak inni odwrotnie,ale chyba czesciej jest tak,rano dol,i lek potem lepiej,jeden z mozliwych objawow spadku nastroju,ja mam tak i bedac na lekach antydepr. Jak i bez lekow,choc teraz musze przyznac,ze poranki nie sa takie straszne,bez porannych lekow. Nadmierne pobudzenie tez mnie lapie na poczatku zazywania nowych lekow,tak samo silne pocenie,na poczatku i teraz tez tak mam,teraz troche rzadziej.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez anna. 23 sie 2010, 10:21
Schudłam koło 5 kg.Po południu mam wiekszy apetyt,rano zmuszam się zeby coś zjeść.Ogólnie jestem szczupła osobą,teraz waże 46 kg,a ważyłam 50-52 kg.

przez cytrynka84 23 sie 2010, 17:13
No to faktycznie sporo,radzilaby isc za jakis niedlugi czas do lekarza,tak dla wlasnego spokoju,ale spoko nie ma tragedii. ,lepiej,ale dmuchac na zimne i sprawdzic ,czy sertralina jest dla Ciebie,zwlaszcza,ze juz jestes b.szczupla.
Trzymaj sie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez anna. 23 sie 2010, 18:37
schudłam bo prawie nic nie jadłam na początku a do tego biegunka i wymioty,dosłownie miałam jadłowstręt,ale teraz juz jem w miare normalnie.Tak jak pisałyśmy że takie są początki.

przez cytrynka84 23 sie 2010, 18:58
A rozumiem ,wszystko jasne :) , bez sensu nasialam troche paniki,przepraszam.

[Dodane po edycji:]

Anno,odpisalam Ci na pw,ale nie wiem czy doszlo?,bo mam nadal to jako wyslane nie dostarczone.nie wiem dlaczego,cos mi sie dzieje chyba z tym privem.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez anna. 24 sie 2010, 11:15
doszło.napisałam ci e-mail

Re: Zoloft

przez Emes 24 sie 2010, 14:32
Biorę ten lek od dwóch dni. Wcześniej zażywałem coaxil i afobam. Szczerze mówiąc nie widzę większej różnicy. Biorę od razu dawkę 50 mg z rana a wieczorem Cloranxen 10 mg. Lęki dalej pozostały, lecz zauważyłem jakby były na innym, oddalonym torze. To dobrze rokuje :yeah: Bezsenność niestety dalej pozostała. Cloranxen nic nie daje (nawet podwojona dawka). :papa:

przez noowy6 24 sie 2010, 14:46
wiesz po 2 dniach to niema opcji zadziałać powiedzieć coś o tym leku to mozesz dopiero po 1-2 miesiacach ;)
"Żyj szybko, umieraj młodo"

przez Zenonek 24 sie 2010, 15:26
Emes napisał(a):Biorę ten lek od dwóch dni. Wcześniej zażywałem coaxil i afobam. Szczerze mówiąc nie widzę większej różnicy. Biorę od razu dawkę 50 mg z rana a wieczorem Cloranxen 10 mg. Lęki dalej pozostały, lecz zauważyłem jakby były na innym, oddalonym torze. To dobrze rokuje :yeah: Bezsenność niestety dalej pozostała. Cloranxen nic nie daje (nawet podwojona dawka). :papa:

LoL , bezsennosc pozostala ? A jakze by inaczej, skoro ten lek u wiekszosci ludzi przez pierwsze 2-3 tygodnie wywoluje lekka bezsennosc, lęki ? on w swoim profilu nie wykazuje bezposredniego dzialania przeciwlękowego, aczkolwiek poprzez poprawe nastroju, podniesienie pewnosci siebie itp posrednio redukuje lęki - ale to nie wczesnie niz za 2-4 miesiace.

Przez pierwsze 3-4 tygodnie powinnas stac sie nieco spokojniejsza, wyluzowona, gonitwa mysli powinna ustapic oraz inne objawy nerwicowe. Na nabieranie dystansu trzeba poczekac znacznie wiecej (u mnie nastroj sie podniosl po 4 miesiacach).

To bardzo dobry lek, ale nie pigulka szczescia, ktora zmieni cie w 2 tygodnie.

przez Wujek_Dobra_Rada 24 sie 2010, 20:19
2 tygodnie starczą, żeby organizm się przyzwyczaił. Ja bym brał.
Wujek_Dobra_Rada

przez frytka 24 sie 2010, 20:34
Mi to przepisano na depresje. Nie biore długo, ale mam wrażenie, że z moim samopoczuciem gorzej... wcześniej brałam tylko stabilizator i jakoś się kulało - odkąd doszedł sertagen - tendencja spadkowa...
Anioły są wśród Nas

Sortuj wg