SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Asentra (Asertin)

przez upside_down 20 sie 2010, 10:00
Ja skończyłam brać Asertin dokładnie rok temu, brałam go przez pół roku po tym, jak wypróbowałam Rexetin i Citabax, z czego obydwa pogłębiały moją nerwicę lękową, stawałam się bardziej pobudzona i miałam bardzo duży problem w kontakcie z ludźmi, bo od razu miałam ochotę uciekać, tak się cała trzęsłam. Zresztą Citabax przepisał mi neurolog, ponieważ choruję na drżenie samoistne (w chwili minimalnego stresu drży mi głowa i ręce), które doprowadziło do nerwicy lękowej, bo zaczęłam się bać pokazywać tego ludziom.

A młoda dziewuszka jestem, chcę pracować i żyć normalnie, tyle że od drżenia do nerwicy, od nerwicy do depresji i wylądowałam na lekach.

Ale wracając do tematu Asertinu - jedyny lek, który na mnie rewelacyjnie podziałał. Przyjmowałam go przez 7 m-cy, które wspominam w tej chwili jako cudowny czas, bo wzięłam się za siebie, zaczęło mi się chcieć, unormowało mi się spanie, nie miałam żadnych problemów z życiem seksualnym, schudłam, bo przestałam zajadać fatalne samopoczucie i apetyt mi się unormował i pamiętam takie chwile, kiedy szłam sobie ulicą i myślałam - rany, jakie życie jest zarąbiste! Efektów ubocznych nie było żadnych poza lekkim stresem i zwiększonym lękiem przez pierwszy tydzień, ale myślę, że było to spowodowane nakręcaniem się historiami, które przeczytałam wtedy w tym temacie, jakie to straszne rzeczy się dzieją. U mnie nie działo się nic strasznego.

W końcu z facetem postanowiliśmy zacząć starać się o dziecko, więc zaczęłam schodzić z Asertinu, zajęło mi to około 10 dni - zmniejszałam dawkę, aż przestałam brać i przez około tydzień czułam się lekko oszołomiona, ale normalnie funkcjonowałam.

Minął rok, jest nawrót, tym bardziej, że w międzyczasie ukończyłam też terapię. Wczoraj dostałam receptę na zapas Asertinu na kolejne pół roku, przyszłam tylko pogadać z psychiatrą, ale od razu powiedziała, że nie ma co czekać aż będzie gorzej. Więc zaczynam od nowa :(

Mam pytanie, chociaż nie sądzę, żeby ktoś z Was miał podobne doświadczenie, ale za 2 tygodnie mam dość poważną operację pod narkozą i zastanawiam się, czy powinnam poczekać do pooperacji, czy też antydepresanty nie mają na to żadnego wpływu...?
Don't call the doctors cause they've seen it all before
They'll just say
Let her crash and burn
She'll learn

Re: SERTAGEN

przez anna. 20 sie 2010, 10:59
hej.Ja biore sertagen od 10 dni,jak narazie mam wiecej skutków ubocznych niż widocznej poprawy.Rano wymioty i biegunka,jadłowstręt,mdłości,ból mięśni,ziewanie,a wieczorem przypływ energii i źrenice wielkie jakbym się naćpała,jedynie dobrze że normalnie śpię.Na kolejną wizytę jestem umówiona za ponad dwa tyg,lekarz mówił mi że na początku będzie źle ale nie sądziłam że aż tak.Jestem już zmęczona tym wszystkim.Dobrze że jestem na zwolnieniu bo w pracy nie dałabym rady.

przez cytrynka84 20 sie 2010, 17:40
Na poczatku to niestety normalne,trzeba przetrwac nie ma innej rady niestety,tez mialam/mam takie objawy dokladnie jakie opisujesz Anna.,postaraj sie nie odstawiac leku,to trwa tak do 2 tyg,potem stopniowo mija i jest lepiej Kalms taki ziolowy lek powinien troche pomoc ,mi pomaga,moze sproboj,i kup sobie,jest troche drogi ,ale dobry.,albo pij 3 razy dziennie melise,lub jest jeszcze hydroxyzyna,ale na recepte,rodzinny bez problemu wypisze Tobie hydro.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 20 sie 2010, 18:32
to samo:
asentra-asertin-t168.html

złącz ktoś ;)
paradoksy

przez anna. 20 sie 2010, 19:07
a od kiedy bierzesz sertagen ?(do cytrynka 84)

[Dodane po edycji:]

Mam nadzieję,że się poprawi.Jeszcze tylko żeby przeszły lęki i "głupie myśli" :why:

przez cytrynka84 20 sie 2010, 20:00
Bralam kiedys sertraline pare miesiecy,teraz biore inny lek bo jestem w b.kiepskim stanie.po lekach z tej grupy SSRI,czyli miedzy innymi po sertralinie,stany lekowe,mdlosci,biegunka sa typowe na poczatku leczenia.bralam kilka lekow wlasnie SSRI i po wiekszosci tak bylo,duzo osob tez o tym pisze.
Przejdzie,przejdzie na pewno.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez anna. 20 sie 2010, 20:09
a najlepsze jest w tym wszystkim to że kilka dni temu moja pracodawczyni zadzwoniła z informacja że umowe o prace przedłuza mi do końca września,nie załamałam sie do końca tą wiadomością ale zamartwiam się znowu

przez cytrynka84 21 sie 2010, 16:02
Faktycznie ciezka sprawa dowiedziec sie,ze za miesiac stracisz prace,takich mamy szefow,ze zmieniaja ludzi ,jak rekawiczki,niestety.jednak wierze,ze znajdziesz nowa prace,rzecz jasna nie odrazu,ale na pewno tak bedzie.Zamartwianie nic nie da tylko sie jeszcze bardziej pograzysz,choc rozumiem,ze zawsze sie czlowiek martwi i ,ze latwo mi mowic.
Powodzenia:)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez anna. 21 sie 2010, 19:00
dziękuję Ci za wsparcie.a ty jak się czujesz?

przez cytrynka84 21 sie 2010, 19:46
Teraz gorzej od paru miechow wszystko mi sie posypalo,lek o rozne trudne,sprawy,min dosc powazne problemy ze zdrowiem w rodzinie,problemy brata i kilka innych,po lekach jest lepiej,ale jeszcze troche nim dojde do siebie,spokojnie,damy rade,kazdy ma rozne ciezkie sprawy i trzeba sobie radzic,wiec w koncu bedzie ok.Dzieki,ze pytasz:)
Nie ma sprawy,jakby cos to pisz:)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez anna. 21 sie 2010, 20:14
a pracujesz?Ja tez mam nie łatwe zycie-niestety.Może i dlatego ta choroba.

przez cytrynka84 21 sie 2010, 20:37
Niestety nie,ale zamierzam poszukac czegos,Masz duzo racji,z tych trudnosci sie to wszystko bierze,ulozy sie zobaczysz,Tobie sertragan sie tez " rozkreci" i bedzie lepiej,pozdrawiam :)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Re: Asentra (Asertin)

przez milkeaa 21 sie 2010, 22:00
czy ktoś ma doświadczenie z braniem Asentry i dodatkowo Spamilanu 10 mg ?

przez anna. 22 sie 2010, 11:28
Kilka osób na forum pisało że im sertagen nie pomógł,wiem że każdy ma inny organizm,nie wiadomo czy mi pomoże.Może bede musiała zmienic

[Dodane po edycji:]

czy skutki umoczne po jakimś czsie ustepują,czy ciągle tak bedzie?

Sortuj wg