SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Setaloft czy dla mnie bedzie ok? Jestem...

przez psychopatka 03 sie 2010, 19:37
Drogi Kolego!
Nie dramatyzuj, proszę, bo wpadniesz w kolejną obsesję - lęk przed lekami.
Na pewno te leki nie zaszkodzą Ci bardziej niż alkohol.
Z zasady to leki raczej mają pomagać. Jeśli chodzi o objawy uboczne to przez pierwszy tydzień zapewne będą takie. Ja na początku miałam takie lęki że prawie zawału serca dostałam, a w nocy co najmniej 4 razy spadałam z łóżka, mialam akatyzje (tylko nie pytaj co to jest, przeczytaj sobie w googlach). Ale potem już było cudownie..
A jeśli chodzi o to co piszą na ulotkach ,to przy każdym leku psychotropowym piszą o objawach ubocznych typu psychoza itd.. Po prostu się zabezpieczają. Bo gdyby ktoś rzeczywiście dostal po danym leku psychozy (co graniczy z zerowym prawdopodobieństwem), a na ulotce nie byłoby napisane że tak może być,to pacjent podałby firme do sądu i oskarżył o wprowadzenie na rynek jakiegos bardzo szkodliwego leku i o pogorszenie jego stanu zdrowia. Potem byłoby dochodzenie itp.To dla firmy nie jest zbyt opłacalne, bo ludzie by sie potem bali leków wyprodukowanych przez tę firmę..
A zresztą.. Czy jak piłeś alkohol nie miałeś tego typu problemów? Nie bałeś sie że wpadniesz w psychoze alkoholową i kogoś zabijesz?
Musisz wybrać - albo brać leki albo spać z komputerem ;P Poza tym, jeśli to rzeczywiście nerwica natręctw, to zapewniam Cię, że im później weźmiesz leki, tym trudniej bedzie ci sie wyleczyć. Poza tym ta nerwica też może spowodowac psychoze, jeśli jej nie leczysz. No i nie zapominaj że ta choroba postepuje z każdym dniem.. Wiec lepiej weź te leki , tylko radzę Ci nie popijaj piwem..
psychopatka

Re: Setaloft czy dla mnie bedzie ok? Jestem...

przez sew333 03 sie 2010, 23:23
psychopatka , nie popije piwem, bo nie pije juz 2 lata.

A poza tym pytałaś "Czy jak piłeś alkohol nie miałeś tego typu problemów? Nie bałeś sie że wpadniesz w psychoze alkoholową i kogoś zabijesz?"

Wiesz wtedy nie miałem problemów tego typu. NIe bałem sie , nie myślałem o niczym złym. NIe nakrecalem sie , bo wtedy jeszcze nie mialem nerwicy natrectw!!! A teraz jak pomyśle o tym,że wypije alkohol to mam natretne myśli,że bede non stop rzygał i sie bede żle czuć:)

Czyli ta nerwica możliwe ma jeden PLUS dla mnie, że mnie chroni przed piciem. Tzn ze mam natretne myśli,że bede sie żle czuł i bede sobie wmawiać,że zaraz żygne. Heh Dobre. Wtedy tak nie myślałem bo po 1: czulem sie dobrze po alkoholu , no i tej nerwicy jeszcze nie miałem.

Re: Asentra (Asertin)

przez Shadowmere 04 sie 2010, 09:09
Dzień dobry wszystkim.Od tygodnia buiorę sertralinę,bardzo nasilila mi lęki-doslownie skręcam się w środku,paraliżuje mnie napięcie.Są takie momenty,że leżę na łóżku i modlę się by to się skonczylo,a żołądek zwija mi się w rulonik (oczywiście to subiektywne wrażenie ;) ).Czy ktoś tak mial i czy sertralina zniosla lęki po wstępnym pogorszeniu?jesli tak to kiedy(po jakim czasie)?
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 04 sie 2010, 09:49
Shadowmere, żona tak miała. pierwsze 3 tygodnie - masakra. potem już tylko lepiej było, także poczekaj, wytrzymaj.
paradoksy

przez Wujek_Dobra_Rada 05 sie 2010, 21:16
Zażywał ktoś z was jednocześnie wenlafaksynę z sertraliną? Jestem na końcowym etapie odkładania Velaxinu i chyba wracają mi stany depresyjne więc lekarz mi zapisał sertralinę (kupiłem najtańszy odpowiednik - Sertagen 3,5 zł, 28 tablet 50 mg). Dzisiaj wziąłem 1 tabletkę 50 mg i zero jakichkolwiek skutków ubocznych, jakbym nic nie wziął. Czy brak skutków ubocznych może wróżyć, że lek nie zadziała? Bierze/brał(a) ktoś z was taki zestaw leków?
Wujek_Dobra_Rada

przez Zenonek 06 sie 2010, 07:58
Shadowmere,

Czesc Shadow. Nie bylo mnie troche , bo pracuje i chedoze w d2, to bedziesz grala?

Co do lękow - no ja Ci dokladnie mowilem- jak trza wystartowac zeby to ominac :why: .

Ale to minie max do tygodnia jeszcze.

A tak w ogole to jak tam?

przez Shadowmere 06 sie 2010, 08:12
Zenonek, wiesz,ze Hania wie lepiej :blabla: :why: Zrobilam po swojemu i teraz cierpié.Mam takie léki,æe zwijam sié na lozku i patrzé tépo w sciane. :(
Bédé grac z Toba jak wroce na dol,innej opcji nie ma,bo tam jest syf okrutny,nasz pokoj zawalony i nic nie da sie znalezc.Inna sprawa,ze odpukac-remont sie konczy,teraz tylko wykonczenia,malowanie przedpokoju,kuchni,cyklinowanie ostatniego pokoju.Ciagle snia mi sie rodzice,wieczorami lapie mnie tak silny bol psychiczny,ze placze.Jest dziwnie.A jak Ty sie czujesz?
Shadowmere

przez Zenonek 06 sie 2010, 08:16
Shadowmere,

Wiesz ja przez prace i przez granie w d2 mam teraz luzik. Dodatkowo zamierza zapisac sie Joge zeby troche kręgi kregoslupa przeciagnac i naprostowac, bo mam lekka skolioze i ostatnio siedzacy tryb zycia, dodatkowo biegalem - to wszystko zaowocowalo zbiciem kregoslupa o ponad 2 cm :) hehe- trzeba dbac o kregoslup zeby na starosc nie byc paralitykiem, wiec ide na joge.

Aha wiesz co jest super w D2 ? Mam bota- program, ktory np puszczasz na noc i one przez te powiedzmy 8 h, nabija Ci lvl i zbiera itemy...

przez Shadowmere 06 sie 2010, 08:19
Zenonek, ciesze sie ,ze dobrze sie czujesz,jestes aktywny i masz pomysly na jakies dzialanie :) Super ten program,sciagne sobiie :twisted:
Shadowmere

przez Zenonek 06 sie 2010, 08:21
Shadowmere,

Ja go puszcza od wczoraj. I takie itemy leca, ze masakra. Za miesiac mozesz byc milionerka w d2 i rzadzic :).

Powiem Ci jak skonfigurowac tego bota- to jest bardzo proste, tylko na poczatek bedziesz musiala zrobic Paladyna na mlotki albo czarodziejka na blyskawicem bo ten bot jest na nich ustawiony.

Zarejestruj sie tutaj : http://forum.diablotrade.pl/index.php?act=idx

przez Shadowmere 06 sie 2010, 08:23
Hmm,w takim razie czarodziejka :).Wszzystko mi napiszesz jak bede juz gotowa.
Shadowmere

przez Zenonek 06 sie 2010, 08:25
Narazie, puszczam teraz "kumpla"

przez ive25 06 sie 2010, 11:21
hej , jestem od 4 dni na setalofcie-setralinie , czuje sie chyba gorzej , nasiliły mi się lęki , ale wiem że musze to przetrzymać, tak sie zastanawiam po co sie tym faszeruje, moze sama dałabym rade? ale skoro 8 lat nie dalam tzn ze teraz tez nie dam , ajak Wy sie czujecie po asertinie? od kiedy na Was zaczęła działac?

przez Shadowmere 06 sie 2010, 11:36
ive25, tak jak wyæej Kolezanka napisala-trzeba to przetrzymac,jest szansa,ze za dwa tygodnie bedzie juz duzo lepiej.Tez mi sie bardzo léki nasilily,zwlaszcza wieczorem i popoludniu,koszmar poprostu.
Shadowmere

Sortuj wg